Авиони од Русија попладнево ќе ги однесат протераните 70 дипломати од Софија
Авиони од Русија попладнево ќе ги однесат протераните 70 дипломати од Софија
(ВИДЕО) ПОЧНА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ, ПРИСУТЕН ЦЕЛИОТ ДРЖАВЕН ВРВ, ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ЗА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ
(ВИДЕО) ПОЧНА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ, ПРИСУТЕН ЦЕЛИОТ ДРЖАВЕН ВРВ, ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ЗА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ
Пронајдено телото на момчето кое се удави во Беровско Езеро
Пронајдено телото на момчето кое се удави во Беровско Езеро
СПАСОВ: Францускиот предлог сепак е добар и треба да го прифатиме, ВМРО ДПМНЕ си најдоа нова ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА за да го плашат народот
СПАСОВ: Францускиот предлог сепак е добар и треба да го прифатиме, ВМРО ДПМНЕ си најдоа нова ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА за да го плашат народот
СДСМ: Мицкоски и Левица се анти НАТО и анти ЕУ коалиција
СДСМ: Мицкоски и Левица се анти НАТО и анти ЕУ коалиција
Тринаесет повредени во сообраќајка на патот Струмица – Валандово – меѓу повредените и шестгодишно дете
Тринаесет повредени во сообраќајка на патот Струмица – Валандово – меѓу повредените и шестгодишно дете
Демократски Сојуз повика да не се потпишува протоколот, ЛДП и ДОМ се уште градат став за модифицираниот „француски предлог“
Демократски Сојуз повика да не се потпишува протоколот, ЛДП и ДОМ се уште градат став за модифицираниот „француски предлог“
Ковачевски и Маричиќ ќе присуствуваат на седницата на Советот за безбедност
Ковачевски и Маричиќ ќе присуствуваат на седницата на Советот за безбедност

Јужна Кореја пренасочува дел од резервите на природен гас кон Европа

Јужнокорејската Влада одлучи да пренасочи дел од сопствените резерви на течен природен гас кон Европа поради недостигот на енергија како последица од ситуацијата во Украина, објави ТВ каналот КБС.

Министерството за трговија, индустрија и енергетика вчера одлучи дека јужнокорејските власти можат да си дозволат да обезбедат таква услуга за Европа, бидејќи зимата е завршена. Министерството соопшти дека обемот на испораките ќе биде таков што нема да влијае на домашната побарувачка и цените на гасот. Сепак, Сеул не прецизираше кога и во колкаво количество ќе бидат испорачани енергетските ресурси.

Новинската агенција Јонхап цитира извор, според кој од Јужна Кореја веројатно била побарана таква помош од страна на Европа или од САД. Слично барање од Вашингтон беше одбиено од Сеул во февруари.

loading...

quy luật đánh tài xỉu go88

tải sunwin online sunwin g88 nạp tiền sunwin bị từ chối