(ВИДЕО) АПЕЛ ДО ЈАВНОСТА - ВНИМАВАЈТЕ ДА НЕ БИДЕТЕ ОГРАБЕНИ, ЛАЈОНЕС НА ЗОРАН ВИТАНОВ ПРОГЛАСЕНА ЗА ПИРАМИДАЛНА ИЗМАМА ВО ГЕРМАНИЈА И АВСТРИЈА!
(ВИДЕО) АПЕЛ ДО ЈАВНОСТА - ВНИМАВАЈТЕ ДА НЕ БИДЕТЕ ОГРАБЕНИ, ЛАЈОНЕС НА ЗОРАН ВИТАНОВ ПРОГЛАСЕНА ЗА ПИРАМИДАЛНА ИЗМАМА ВО ГЕРМАНИЈА И АВСТРИЈА!
Шекеринска: Заразениот војник со медицинска евакуација ќе биде донесен во Скопје
Шекеринска: Заразениот војник со медицинска евакуација ќе биде донесен во Скопје
(ВИДЕО) ЗАЕВ ЗГРМЕ ОД БРИСЕЛ: Ние сме народ со гордост - никој не смее да си игра со македонскиот индентитет!
(ВИДЕО) ЗАЕВ ЗГРМЕ ОД БРИСЕЛ: Ние сме народ со гордост - никој не смее да си игра со македонскиот индентитет!
СО ВАКВИ ЛИ ЌЕ ИДЕМЕ ВО ЕВРОПА, СО ВАКВИ ЌЕ ИДЕМЕ САМО ВО ЏУНГЛИТЕ ВО ЦЕНТРАЛНА АФРИКА: ПА ДОБРО БЕ ЧОВЕЧЕ ДАЛИ СИ ТИ НОРМАЛЕН?!?!
СО ВАКВИ ЛИ ЌЕ ИДЕМЕ ВО ЕВРОПА, СО ВАКВИ ЌЕ ИДЕМЕ САМО ВО ЏУНГЛИТЕ ВО ЦЕНТРАЛНА АФРИКА: ПА ДОБРО БЕ ЧОВЕЧЕ ДАЛИ СИ ТИ НОРМАЛЕН?!?!
(ВИДЕО) ИСТОРИСКА УТАКМИЦА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА ПРОТИВ БАЕРН МИНХЕН НА МАРАКАНА ПРЕД 100 000 НАРОД ВО 1979-ТА, ПУБЛИКАТА Е ТОЛКУ ГЛАСНА ШТО ТВ ВОДИТЕЛОТ СЕ ДЕРЕ И ПАК НИШТО НЕ СЕ СЛУША!
(ВИДЕО) ИСТОРИСКА УТАКМИЦА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА ПРОТИВ БАЕРН МИНХЕН НА МАРАКАНА ПРЕД 100 000 НАРОД ВО 1979-ТА, ПУБЛИКАТА Е ТОЛКУ ГЛАСНА ШТО ТВ ВОДИТЕЛОТ СЕ ДЕРЕ И ПАК НИШТО НЕ СЕ СЛУША!
(ВИДЕО) ИСТОРИСКА УТАКМИЦА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА СО НАШИОТ КИРИЛ ДОЈЧИНОВСКИ ГО ПОБЕДУВА ЛИВЕРПУЛ 3 СПРЕМА 1 НА ЕНФИЛД ПРЕД 45 000 ПУБЛИКА!
(ВИДЕО) ИСТОРИСКА УТАКМИЦА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА СО НАШИОТ КИРИЛ ДОЈЧИНОВСКИ ГО ПОБЕДУВА ЛИВЕРПУЛ 3 СПРЕМА 1 НА ЕНФИЛД ПРЕД 45 000 ПУБЛИКА!
(ВИДЕО) ПИКСИ: НАМЕСТО ЈАС ДА ДАДАМ ГОЛ, ПОУБАВО МИ БЕШЕ НА ДУШАТА ДА МУ НАМЕСТАМ НА ПАНЧЕВ ДА ЗАБИЕ ГОЛ, АМА ТОЈ ПА СЕКОГАШ МИ ВИКАШЕ ФАЛА ЗА АСИСТЕНЦИИТЕ
(ВИДЕО) ПИКСИ: НАМЕСТО ЈАС ДА ДАДАМ ГОЛ, ПОУБАВО МИ БЕШЕ НА ДУШАТА ДА МУ НАМЕСТАМ НА ПАНЧЕВ ДА ЗАБИЕ ГОЛ, АМА ТОЈ ПА СЕКОГАШ МИ ВИКАШЕ ФАЛА ЗА АСИСТЕНЦИИТЕ
КОМЕДИЈА ДЕЛ АРТЕ НА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА БОНЕВА И ПАТАРИНИТЕ: Удар во зајак и куче, исечени гуми, обиди да ја истуркаат од патот: 9-те сообраќајки на Бонева
КОМЕДИЈА ДЕЛ АРТЕ НА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА БОНЕВА И ПАТАРИНИТЕ: Удар во зајак и куче, исечени гуми, обиди да ја истуркаат од патот: 9-те сообраќајки на Бонева

КАБРАНОВ: МВР не замижувајте. Казнете ги МПЦ-ОА!

Денешните снимки во медиумите и електронските и на социјалните мрежи уште еднаш покажаа дека свештенството на МПЦ ОА едно зборува и ветува кога станува збор за смртоносната пандемија, а друго онака апла прави на литургиите.

Какви протоколи какви бакрачи, и денеска покажаа дека храмовите се нивна територија и таму важат нивните а не здравствените протоколи. Во соборниот храм беседеше поглаварот ама заштитната маска веројатно му беше само за почеток, за малку парада дека ете ги почитуваат советите на лекарите за да подоцна ја извади за да се расприкаже пред возљубените верници. А и тие како водачот така и они, маските во џеб, небаре се храмовите заштитена зона во која короната се плаши да влезе.

Разбира се, додека дедото беседи во прв ред бебиња мали дечиња и се разбира верници еден до друг зјапнати во неговата светост. Нејсе верници се тоа е нивно право, но не е нивно право во време на смртоносна епидемија да нен осат маски, да се стискаат еден до друг во храмовите и згора на се да ја лапаат причестата од исто лажиче.

И така убаво видовме вечерва на тв едниот поп ги причестува со иста лажичка другиот им подава крст и тие наредени чекаат да го избакнат. Врв на се беше одговорот на свештеникот на соборниот храм дека немало никаква опасност што верниците ја лапале истата лажичка оти таа причеста била најдобриот и најбезбеден лек оти била од ГОСПОД. Нека ми прости попот ама онака мртов ладен се истопори пред камера и порача, видете ме мене,па ја прв би се заразил ама неее таа-причестата е господова и незаменлив лек. Подзинав и самиот не си верував што слушнав.

Па ако е така бе, дедо попе, одма кај Филипче,тој еве уште малку цела година со целиот медицински персонал се борат, луѓе умираат, многу се спасија.

Дедо попе одма бе делегација на чело со дедо Стефан и советувајте го Филипче да не се мачи и да не ни троши од буџетот за вакцини туку дека мајката му е лажичката со испеано вино.

Шегата на страна овој пат на МПЦ ОА несмее да им се прогледа низ прсти.

Како за сите така и за нив, пред се мислам на поглаварот Стефан и свештениците а и верниците. Ако се сака, а ми се чини за да нема повластени мора, институциите ете има снимки и по телевизиите и по социјалните мрежи, да седнат и да казнуваат.

Министре Спасовски знам дека сте верник но место за привилегирани нема. Кани добија граѓани на забави журки свадби и родендени. Казни такви какви што законот пропишал добија и политичари. Е сега е редот на великодостојниците од МПЦ ОА на чело со првиот. А тие од кога ќе помине пандемијата пак нека причествуваат со таа како ја викаат господова лажичка, се разбира за тие што тоа го сакаат и веруваат во нејзината лековита моќ.

Ацо Кабранов

фото: Дарко Попов

loading...

ANIMEFLIX animeflix my hero academia movie: Death Note (Dub) (https://animeflix.nl/m/9N8z) Episode 37

AniWatch watch anime free: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 6 (https://aniwatch.pro/m/zd0k/ep-6)