Пронајдено телото на момчето кое се удави во Беровско Езеро
Пронајдено телото на момчето кое се удави во Беровско Езеро
СПАСОВ: Францускиот предлог сепак е добар и треба да го прифатиме, ВМРО ДПМНЕ си најдоа нова ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА за да го плашат народот
СПАСОВ: Францускиот предлог сепак е добар и треба да го прифатиме, ВМРО ДПМНЕ си најдоа нова ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА за да го плашат народот
СДСМ: Мицкоски и Левица се анти НАТО и анти ЕУ коалиција
СДСМ: Мицкоски и Левица се анти НАТО и анти ЕУ коалиција
Тринаесет повредени во сообраќајка на патот Струмица – Валандово – меѓу повредените и шестгодишно дете
Тринаесет повредени во сообраќајка на патот Струмица – Валандово – меѓу повредените и шестгодишно дете
Демократски Сојуз повика да не се потпишува протоколот, ЛДП и ДОМ се уште градат став за модифицираниот „француски предлог“
Демократски Сојуз повика да не се потпишува протоколот, ЛДП и ДОМ се уште градат став за модифицираниот „француски предлог“
Ковачевски и Маричиќ ќе присуствуваат на седницата на Советот за безбедност
Ковачевски и Маричиќ ќе присуствуваат на седницата на Советот за безбедност
ВМРО-ДПМНЕ: Масовно и гласно Не, вечерва повторно протест
ВМРО-ДПМНЕ: Масовно и гласно Не, вечерва повторно протест
НСДП: Коалициските партнери да не го користат францускиот предлог за ситно политичко поентирање
НСДП: Коалициските партнери да не го користат францускиот предлог за ситно политичко поентирање

Каевски: Граѓаните ќе сфатат дека СДСМ знае да слуша, да се извини и да се поправи

Во изминатиот период од неколку дена направивме цврста анализа низ сето она што се случи, вредно е дека изборите поминаа во една фер и демократска атмосфера, истакна во ‘Само вистина’ Дарко Каевски од СДСМ. Тој додаде дека во однос на резултатите, граѓаните во неделата упатиле сериозна порака.

-Ние како СДСМ ја примивме пораката којашто покажува дека одредени процеси, дејствија, реформи и сето тоа придонесе да ни упатат порака која и тоа како мора да се подразмисли како можеме да ја исправиме. Најважно од се е како од овие избори да се извлече поуката и да се продолжи напред, рече Каевски.

Тој додаде дека пред се треба да ѝ се покаже на јавноста дека СДСМ знае да се исправи, да слуша и знае да се извини.

-Оваа состојба се надеваме дека ќе резултира за победа во вториот круг која е важна за државата затоа што многу граѓани видоа во изминатите денови дека се заканува, чука на портите режимот и тоа е пораката која што сите граѓани ја знаат, рече Каевски.

loading...

go88 nạp tiền lâu go88 quên mật khẩu pay go88

aktie sunwin sunwin renewable energy pvt ltd Tải game Sunwin đổi thưởng Số 1 Việt Nam