ЗА ОВА СЕ БОРЕВМЕ - СУДОВИТЕ НЕ ЈА ФЕРМААТ ВЛАДАТА: Врховниот суд го одби барањето на Рашковски за укинување на домашниот притвор
ЗА ОВА СЕ БОРЕВМЕ - СУДОВИТЕ НЕ ЈА ФЕРМААТ ВЛАДАТА: Врховниот суд го одби барањето на Рашковски за укинување на домашниот притвор
Светски ден на фармацевтите -25 септември: Бројни истражувања, веќе години наназад, во континуитет ги сместуваат фармацевтите меѓу петте најдоверливи здравствени работници
Светски ден на фармацевтите -25 септември: Бројни истражувања, веќе години наназад, во континуитет ги сместуваат фармацевтите меѓу петте најдоверливи здравствени работници
Заев од средбата со врвот на Светската шаховска федерација: Шаховската федерација на Република Северна Македонија ја има поддршката од Владата за организација на идните меѓународни шаховски првенства
Заев од средбата со врвот на Светската шаховска федерација: Шаховската федерација на Република Северна Македонија ја има поддршката од Владата за организација на идните меѓународни шаховски првенства
(ВИДЕО) ИГОР ЏАМБАЗОВ: ПРЕКУ ГЛАВА МИ Е ОД АКТИ ВАКСЕРИТЕ, ЗА ОВОЈ НАРОД САМО СТАП, СЕ ВАКЦИНИРАВ, ИМ ПРЕПОРАЧУВАМ НА СИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ И ДА НОСАТ МАСКИ
(ВИДЕО) ИГОР ЏАМБАЗОВ: ПРЕКУ ГЛАВА МИ Е ОД АКТИ ВАКСЕРИТЕ, ЗА ОВОЈ НАРОД САМО СТАП, СЕ ВАКЦИНИРАВ, ИМ ПРЕПОРАЧУВАМ НА СИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ И ДА НОСАТ МАСКИ
(ВИДЕО) НОВА МАЈМУНАРИЈА НА ВМРОВЦИТЕ, ПАК ФИНТИ ОД ГРУЕВИЗМОТ - О.Г.А.Н. штанца анкети секој ден, а во седиштето нема никој и се вејат пелени
(ВИДЕО) НОВА МАЈМУНАРИЈА НА ВМРОВЦИТЕ, ПАК ФИНТИ ОД ГРУЕВИЗМОТ - О.Г.А.Н. штанца анкети секој ден, а во седиштето нема никој и се вејат пелени
Филипче најави нова антиковид мерка: Од средината на октомври ќе може да функционираат само целосно вакцинирани граѓани
Филипче најави нова антиковид мерка: Од средината на октомври ќе може да функционираат само целосно вакцинирани граѓани
ОРДАНОСКИ: Артан Груби итно да замине во Софија!
ОРДАНОСКИ: Артан Груби итно да замине во Софија!
КОНДОВСКИ НА КАФЕ СО ПРОТИВНИЦИТЕ ЗА ФЕР ИЗБОРИ ВО БИТОЛА Ќе има натпревар на идеи, визии, на проекти
КОНДОВСКИ НА КАФЕ СО ПРОТИВНИЦИТЕ ЗА ФЕР ИЗБОРИ ВО БИТОЛА Ќе има натпревар на идеи, визии, на проекти

КАФЕАНЏИИТЕ НА КЕЈОТ ВО СКОПЈЕ ПОЧНАА ДА СИ ГИ УРИВААТ ТЕРАСИТЕ СО КОИ БЕШЕ ЗАФАТЕНО ЦЕЛОТО ШЕТАЛИШТЕ

Сопствениците на кафулињата на Кеј 13 Ноември во строгиот центра на Скопје денеска почнаа сами да ги уриваат терасите заради реновирање на шеталиштето. Треба да ги отстранат објектите кои се наоѓаат буквално среде целото шеталиште, но и оние пред самите локали. Потоа Град Скопје ќе го реновира кејот, ќе се постави нов плочник, клупи, корпи, осветлување.

По завршување на градежните работи летни тераси нема да има во средина, но во договор со Градот ќе се дозволат плус 3,5 метри во делот пред локалите.

И по реконструкцијата низ кејот ќе минуваат коли, но градоначалникот Петре Шилегов тврди дека тоа ќе бидат многу мал број возила и ќе им биде дозволено движење само од 8 до 9 часот и од 14 до 17 часот.

„Кај хотелот ‘Холидеј ин‘ ќе имаме две бетонски бариери кои ќе спречат влез на возила освен во строго определен број, во строго определено време. Немам намера да дозволам за се потрошат 88 милиони денари, а за година и половина да имаме иста ваква ситуација. Ќе направам сè што е во моќ на Градот и во соработка со МВР да се спречи такво дивеење“, рече Шилегов на почетокот на реконструкцијата на кејот.

Реконструкцијата ќе трае 4 месеци.

ИЗВОР: СДК.МК

loading...

Animepahe: The Day I Became a God (Dub) anime episode 12 online free at https://animepahe.cc anime stream

Website https://animebee.to: Watch Warau Salesman Dai SP-banashi animebee Episode 2-a stream anime online

Oreimo 2 Episode 13

Watch anime online for free at AnimeHeaven dr stone anime heaven

Pubhtml5: https://pubhtml5.com/homepage/uxxm

Kissanimemx mystrikingly: https://kissanimemx.mystrikingly.com/