ЗАЕВ НА ФЕЈСБУК: МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК И МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ СЕ ОСИГУРАНИ И ГАРАНТИРАНИ ВО ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА И СО ТОА ПРИЗНАЕНИ И ПРИФАТЕНИ ОД ЕУ. Тоа е прво и апсолутно најважно
ЗАЕВ НА ФЕЈСБУК: МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК И МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ СЕ ОСИГУРАНИ И ГАРАНТИРАНИ ВО ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА И СО ТОА ПРИЗНАЕНИ И ПРИФАТЕНИ ОД ЕУ. Тоа е прво и апсолутно најважно
РАМА: Прифатетет го предлогот, зашто нема да има друг предлог. Не ви треба да останете пред вратата на ЕУ уште 17 години
РАМА: Прифатетет го предлогот, зашто нема да има друг предлог. Не ви треба да останете пред вратата на ЕУ уште 17 години
Чисто е - одредницата за македонскиот јазик во преговарачката рамка е без дообјаснувања, напиша Гир на Твитер
Чисто е - одредницата за македонскиот јазик во преговарачката рамка е без дообјаснувања, напиша Гир на Твитер
Ковачевски утре ќе се сретне со Села
Ковачевски утре ќе се сретне со Села
ГРАД СКОПЈЕ: Бројни интервенции извршени од страна на екипите на јавните претпријатија по невремето кое го зафати Скопје
ГРАД СКОПЈЕ: Бројни интервенции извршени од страна на екипите на јавните претпријатија по невремето кое го зафати Скопје
МВР НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД НАМЕРАТА ДА ВОВЕДЕ РЕД НА ПАТИШТАТА: Во еден ден казнети 247 возачи
МВР НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД НАМЕРАТА ДА ВОВЕДЕ РЕД НА ПАТИШТАТА: Во еден ден казнети 247 возачи
(ВИДЕО) БОМБА НА ЕФТОВ: ПРОТЕСТИТЕ СЕ БИТКА ЗА РАНЕТИТЕ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА, ОЧАЕН ОБИД НА МИЦКОВСКИ ДА ГИ СПАСИ ДРУГАРИТЕ И ПАРТИСКОТО СЕДИШТЕ
(ВИДЕО) БОМБА НА ЕФТОВ: ПРОТЕСТИТЕ СЕ БИТКА ЗА РАНЕТИТЕ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА, ОЧАЕН ОБИД НА МИЦКОВСКИ ДА ГИ СПАСИ ДРУГАРИТЕ И ПАРТИСКОТО СЕДИШТЕ
АПАСИЕВ СЕ ЗАКАНУВА: ОД УТРЕ ПОЧНУВАМЕ СО НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ, ЗА ПОЧЕТОК ЌЕ ФРЛАМЕ ЈАЈЦА А КАМЕЊА КОН ВЛАДАТА
АПАСИЕВ СЕ ЗАКАНУВА: ОД УТРЕ ПОЧНУВАМЕ СО НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ, ЗА ПОЧЕТОК ЌЕ ФРЛАМЕ ЈАЈЦА А КАМЕЊА КОН ВЛАДАТА

Како да го изберете идеалниот стан за вашето семејство?

Изборот на сопствен дом подразбира и избор на простор кој ќе ги задоволува Вашите потреби, ќе го одсликува Вашиот карактер, ќе Ви го овозможи потребниот мир. Место каде ќе минувате време со Вашите најблиски, место кое секојдневно ќе го исполнувате со спомени и среќни мигови. Место кое ќе остави трајни вредности за генерациите после вас.
Потрагата во нов дом е еднакво возбудливо и нервозно, сакате се да биде совршено, од локацијата и изгледот до удобноста и, се разбира, целокупната цена. Продолжете да го читате овој текст и дозволете ни да ви послужи како водич за пронаоѓање на вашиот идеален стан од соништата.

Целта кон која сите се стремиме е кога ќе го основаме нашето семејство, да имаме можност да се собереме на место што ќе ја претставува нашата мала оаза на мир и безбедност. Современиот животен стил во нашиот главен град е предизвик во создавањето заедничка иднина, бидејќи сите ние сакаме рамнотежа помеѓу приватниот и деловниот сегмент од животот. Затоа, она на што треба да обрнете внимание при купување стан е изборот на вистинската локација што ќе ни овозможи да балансираме помеѓу времето за семејството и деловното опкружување и обврските.

Локацијата е веројатно најважниот аспект што треба да се разгледа. Ако барате да бидете во близина на вашата работа, училиште или семејство, проверете дали местото на вашиот простор е на кратко растојание за возење или во непосредна близина или близу до јавниот превоз. Станбените објекти на Саник се изградени на атрактивни локации кои се оддалечени од големите сообраќајници, а сепак во непосредна близина на трговски центри, маркети, образовни установи (училишта и градинки). А нивниот најнов проект Skopje Riverside е сместен на идеална локација покрај кејот на реката Вардар поврзан со останатите делови на градот преку главните сообраќајни артерии и булевари. Skopje Riverside обезбедува идеална содржина за секое семејство: парк и теретана на отворено, близу градинка, простор за домашни миленици, близина на трговски центри, голем избор на кафулиња и ресторани, амбиент полн со зеленило, сместен покрај реката Вардар, приватен паркинг и многу други удобности.

Кога сакаш некого, го сакаш само најдоброто за него. Затоа е важно да се обрне внимание на многу детали при купување стан. Мирниот семеен живот, исто така, бара мирен крај, без врева од сообраќај и гужва на градот. Доброто позиционирање на станбената зграда обезбедува задоволство на целото семејство и им овозможува на сите членови навистина да се релаксираат во својот дом, додека во исто време во близина тие имаат разновидна содржина што може да го обедини целото животно искуство.

Најдете го вашиот идеален распоред.
Во зависност од големината и структурата на станот, распоредот може да биде многу различен. Skopje Riverside за идните станари нуди различни типови и стилови на станбени единици. Некои може да вклучуваат ќошиња за читање и канцелариски простории, додека други се откажуваат од мали, одделни области за поголеми трпезарии и спални соби.

Клучно е да се утврди дали распоредот ќе функционира или не со вашиот животен стил
Ако работите од дома, не населувајте се на место без одредена област за канцеларија. Ако уживате во организирање гости и забави, внимавајте на големите области за забава.

Растејќи на брегот на реката Вардар
Едно од најубавите работи што можете да им ги подарите на вашите деца е безгрижно и среќно детство. Идеалната средина за здрав и активен живот на вашето дете е уште еден важен фактор при купување стан. Бидејќи децата секогаш бараат простор за секојдневните активности, планот на градежниот комплекс на Skopje Riverside е дизајниран така што има значајна детска инфраструктура во форма на заеднички парк со детско игралиште, потоа кејот на реката Вардар со уредени тревници, совршен амбиент за возење велосипед, возење ролери, обична прошетка или трчање и бројни спортски и рекреативни објекти. Како дел од семејството на Skopje Riverside, ќе имате можност да изберете од голем избор на едукативни, културни, забавни и шопинг активности, сите на едно место кое можете да го наречете свој дом.

loading...