(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

КАКО И СИТЕ ГОЛЕМИ СВЕТСКИ ДРЖАВНИЦИ – ЌЕ ТРЕБА ДА ПОМИНАТ ГОДИНИ И ГОДИНИ ЗА ДА РАЗБЕРЕМЕ КАКВА ПОЛИТИЧКИ ВЕЛИЧИНА БИЛ ЗОРАН ЗАЕВ

Како и Линколн кој бил омразен па дури и убиен во атентат во САД, за денеска Абрахам Линколн да се смета еден од најдобрите политичари во историјата на Америка, го има дури и на банкнотата од пет долари, се смета за татко на американската нација.

Исто е и со Зоран Џинџиќ, кој беше омразен па исто така и убиен во Србија, пола плачеа а пола славеа за неговата смрт, денеска Зоран Џинџиќ се смета за еден од најголемите срспски и балкански лидери на сите времиња.

Борис Трајковски исто, кога почина имаше само 3% рејтинг, но со децении се смета за многу храбар и одговорен политичар кој беше клучен да избегнеме крвава војна со реки крв во земјава…

Многу други политичари решиле да работат на своја штета и да си го ризикуваат жиовотот но за доброто на нацијата и државата. Заев е еден од нив, и тој за малку ќе загинеше на 27-ми април 2017 та. Човеот сам со уште неколку пратеници и само двајца полицајци се соочи со над 1000 разулавени вмровци наоружани со стапови, шипки, некои имаа со себе и пиштоли и бомби. Но некако се помина добро во однос на тоа што се можеше да се случи таа ноќ…

Заев со својата храброст, одлучност и итрина успеа да сруши режим без да има починати?! Тоа е просто неверојатно, успех за историја.

Потоа успеа да реши проблем кој е стар официјално 30 години, неофицијално над 200 години, и притоа без да нанесе поголема штета врз идентитетот на народот, притоа успеа да не внесе во НАТО, елитна меѓународна воена организација во која членуваат само 30 одбрани светски земји?!?!

На патот е да не внесе и во ЕУ што ќе биде навистина круна на една храбра одлучна визионерска политика и ангажман.

Заев ќе се раскажува со гордост во годините што следат, горд сум што сум го познавал и што сум му помагал да го оствари сето тоа.

п.с За да биде впечатокот уште подобар, самото негово заминување од политиката е во голем стил. Прв пат некој политичар се пензионира додека е актуелен премиер?!?!?! Нешто досега невидено, слично е само откажувањето на Петар Гошев да биде премиер пред 30 години но тој чин беше изнуден од Киро Глигоров кој му направи пуч со Бранко во СДСМ…

loading...

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime website Attack on Titan Season 2

stream anime online 4Anime Attack on Titan Final Season

sites to watch anime Mother of the Goddess’ Dormitory

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 11