СТАНУВАМЕ АМЕРИКАНСКИ ПАРТНЕР БРОЈ ЕДЕН НА БАЛКАНОТ: РАДМИЛА ПОТПИША АНЕКС НА ДОГОВОРОТ ЗА СТРАТЕШКО ПАРТНЕРСТВО СО САД!
СТАНУВАМЕ АМЕРИКАНСКИ ПАРТНЕР БРОЈ ЕДЕН НА БАЛКАНОТ: РАДМИЛА ПОТПИША АНЕКС НА ДОГОВОРОТ ЗА СТРАТЕШКО ПАРТНЕРСТВО СО САД!
PEUGEOT 208 И 2008 НА ВРВОТ ВО СВОИТЕ КАТЕГОРИИ НА ИЗБОРОТ ЗА „СВЕТСКИ АВТОМОБИЛ НА ГОДИНАТА ЗА ЖЕНИ“
PEUGEOT 208 И 2008 НА ВРВОТ ВО СВОИТЕ КАТЕГОРИИ НА ИЗБОРОТ ЗА „СВЕТСКИ АВТОМОБИЛ НА ГОДИНАТА ЗА ЖЕНИ“
БРАВО: Се интензивира соработката РСМ и САД и на полето на безбедноста на храната
БРАВО: Се интензивира соработката РСМ и САД и на полето на безбедноста на храната
Ристовска: Задоволни сме од пресудите, притворот за Мијалков е неопходен поради опасност од бегство
Ристовска: Задоволни сме од пресудите, притворот за Мијалков е неопходен поради опасност од бегство
(ВИДЕО) ОВИЕ ДВАЈЦА АЛБАНЦИ СЕ ЅВЕЗДИ ОД ДЕНЕШНИТЕ ПРОТЕСТИ ЗА МОНСТРУМ, ОКОЛУ НИВ ЛЕТААТ СТОЛОВИ, ПЕНДРЕЦИ И ШОК БОМБИ, ОНИ ИСКУЛИРАНИ СИ МОТААТ ЦИГАРА И ЧЕКААТ АВТОБУС
(ВИДЕО) ОВИЕ ДВАЈЦА АЛБАНЦИ СЕ ЅВЕЗДИ ОД ДЕНЕШНИТЕ ПРОТЕСТИ ЗА МОНСТРУМ, ОКОЛУ НИВ ЛЕТААТ СТОЛОВИ, ПЕНДРЕЦИ И ШОК БОМБИ, ОНИ ИСКУЛИРАНИ СИ МОТААТ ЦИГАРА И ЧЕКААТ АВТОБУС
БРАТ ЉУБЕ: ЈАС НЕ СУМ КАКО НИВ, НЕ СЕ РАДУВАМ НА ТУЃАТА НЕСРЕЌА, НО МЕ РАДУВА ШТО КОНЕЧНО ПРАВДАТА ПОБЕДИ!
БРАТ ЉУБЕ: ЈАС НЕ СУМ КАКО НИВ, НЕ СЕ РАДУВАМ НА ТУЃАТА НЕСРЕЌА, НО МЕ РАДУВА ШТО КОНЕЧНО ПРАВДАТА ПОБЕДИ!
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: МИЈАЛКОВ БИЛ СКРИЕН ВО КУЌА НА КАМЧЕВ НА ВОДНО, ВМРО ДПМНЕ БИЛА ВКЛУЧЕНА ВО ОПЕРАЦИЈАТА, ПЛАНОТ БИЛ ДА СЕ КРИЕ ДОДЕКА НЕ ПАДНЕ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ!
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: МИЈАЛКОВ БИЛ СКРИЕН ВО КУЌА НА КАМЧЕВ НА ВОДНО, ВМРО ДПМНЕ БИЛА ВКЛУЧЕНА ВО ОПЕРАЦИЈАТА, ПЛАНОТ БИЛ ДА СЕ КРИЕ ДОДЕКА НЕ ПАДНЕ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ!
КОНЕЧНО СО ГРЦИЈА ИМАМЕ НОРМАЛНИ ОДНОСИ: Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска се сретна со Михалис Хрисохоидис, министер за заштита на граѓаните на Хеленската Република
КОНЕЧНО СО ГРЦИЈА ИМАМЕ НОРМАЛНИ ОДНОСИ: Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска се сретна со Михалис Хрисохоидис, министер за заштита на граѓаните на Хеленската Република

КАКО ИЗГЛЕДА ЕДЕН ДЕН НА СЕМЕЈСТВО СО ЛЕКАР КОЈ ИМА КОНТАКТ СО ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНА

Branislava Licenoska

Денес за нашата фамилија е свечен ден.Скоро 8 дена живеевме во неизвесност и загриженост.Во минатиот петок мојата керка која работи во Болницата 8 септември како анестезиолог имала контакт со специјализанкста со која е блиска и е позитивна на вирусот.Таа е на домашно лекување.Сега нема изолација од 15 дена како порано ако си бил во контакт.Секако ако немаш никакови симптоми и одеше на работа иидежураш.Во средата направи тест а денес го доби резултатот дека е негативна..Ние од кога се случи Пандемијата максимално се придржуваме на сите препораки.Зашто јас сум на 86 г а внукот на 14 г. Но оваа недела јас настинав и се јавив кај матичен лекар и пиев лекарства како превентива.

Постојано мерев температура и бев под силен стрес.Но јас сум задолжена за кујната и морав да вршам набавки по телефон со максимална заштита.Во кујна спремам храна за сите.Керка ми не излегува од страв да не не зарази.Храната и се доставува од моја страна пред врата.Но најтешко ми беше за мојот внук кој не излегуваше малку на игралиште да се дружи и поигра со децата.Тој е во 9 оделение и има секој ден по 7 часа Часовите ми почнуваат од 12,30 и со одмори му завршуваат во 17,30.

Претпладне пишува домашно.2 пати во недела има приватен час по гитара. Седи сам во соба и со нас и со наставници и другари контактира преку телефон и комјутер. Почитувавме да не се дружи со другари но мислам он е во пубертет и со голем стрес ја прифаќа состојбата. Многу загрижен за здравјето на мајка му а и му фали контактот. Тоа го прави од двор и она на прозор.Со мене исто така контактира на растојание. Храна му носам во неговата соба. Ете така живеме сите ние кои имаме во куќа лекар кој работи во операциона сала со заболени со вирусот. Не е лесно но мора сето тоа да се почитува Денес е на работа во операциона сала во понеделник дежурна и повторно дежурна со истите проблеми од почитување на здрасвените пораки кој се полесни отколку да се заболеме.

Од тие причини ги замолувам сите мои сограѓани да ги почитуваат препораките.Носи маска и држи дистанца кога си надвор. Дома тие кои немаат лекар кој лечи болни се порастеретени и се комотни да се дружат.

ЌЕ ЗАВРШАМ СО ТОА ДА ГИ ПОЧИТУВАТЕ БЕЛИТЕ МАНТИЛИ ЗАШТО СЕ ИЗЛОЖЕНИ НА МНОГУ СТРЕСНА РАБОТА.

loading...

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2 (https://kissanimeonline.com/m/BryL) Episode 2 at website https://kissanimeonline.com your name kissanime

Beastars 2nd Season (https://animefreak.ws/m/9RLx) Episode 2 at AnimeFreak animefreak avatar