ЕСКАЛИРА РАДИНАЛИЗМОТ И НАЦИОНАЛИЗМОТ ВО БУГАРИЈА, ВЕЌЕ И ЉУБЧО НЕ Е ПОДОБЕН ЗА БУГАРСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ, УПАД НА ВМРО БНД НА НЕГОВО ПРЕДАВАЊЕ ВО СОФИЈА?!
ЕСКАЛИРА РАДИНАЛИЗМОТ И НАЦИОНАЛИЗМОТ ВО БУГАРИЈА, ВЕЌЕ И ЉУБЧО НЕ Е ПОДОБЕН ЗА БУГАРСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ, УПАД НА ВМРО БНД НА НЕГОВО ПРЕДАВАЊЕ ВО СОФИЈА?!
ШОКАНТНА ФАШИСТИЧКА ИЗЈАВА НА РАДЕВ СРЕДЕ БЕРЛИН: Нема да дозволиме легитимација на македонизмот во Европа
ШОКАНТНА ФАШИСТИЧКА ИЗЈАВА НА РАДЕВ СРЕДЕ БЕРЛИН: Нема да дозволиме легитимација на македонизмот во Европа
Финскиот претседател оптимист: Ќе се договориме со Турција за НАТО
Финскиот претседател оптимист: Ќе се договориме со Турција за НАТО
ОВОЈ ИСПАДНА ПОГОЛЕМ ПИОН НА ПУТИН И ОД ВУЧИЌ - Радев: Не сакаме со бугарско оружје да се убиваат луѓе во Украина
ОВОЈ ИСПАДНА ПОГОЛЕМ ПИОН НА ПУТИН И ОД ВУЧИЌ - Радев: Не сакаме со бугарско оружје да се убиваат луѓе во Украина
(ФОТО) Пронајдени оружје и дрога при претрес во Скопје
(ФОТО) Пронајдени оружје и дрога при претрес во Скопје
(ВИДЕО) Црковни извори за Алфа: Автономијата на МПЦ-ОА е преодна фаза до афтокефалност, за неколку дена заедно ќе служат поглаварите на СПЦ и МПЦ во храмот Свети Сава во Белград
(ВИДЕО) Црковни извори за Алфа: Автономијата на МПЦ-ОА е преодна фаза до афтокефалност, за неколку дена заедно ќе служат поглаварите на СПЦ и МПЦ во храмот Свети Сава во Белград
Арсовска: Еколошкото образование на младите е клучен фактор за унапредување на заштитата на животната средина
Арсовска: Еколошкото образование на младите е клучен фактор за унапредување на заштитата на животната средина
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска во просториите на МНР пред студентите од неколку универзитети од земјата, го претстави прeстојниот Стратешки дијалог со САД, што ќе се одржи на 2 јуни во Вашингтон
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска во просториите на МНР пред студентите од неколку универзитети од земјата, го претстави прeстојниот Стратешки дијалог со САД, што ќе се одржи на 2 јуни во Вашингтон

КАКО МОЖЕА СКОПЈАНИ ДА ЈА ИЗБЕРАТ ЖЕНАВА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК, КАКО ГРУЈО ДА И Е ТАТКО: АРСОВСКА СО ВИДЕО ОБРАЌАЊЕ СООПШТИ ДЕКА НОВОГОДИШНО ЌЕ ГО КРАСИ СКОПЈЕ, ПАК ИЗБЕГА ОД НОВИНАРИТЕ

Арсовска ја соопшти веста за Нова година преку видео објавено на нејзиниот фејсбук профил, без да има можност за новинарски прашањеа. (Фото: Принтскрин од видео)

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска денеска преку видео обраќање соопшти дека главниот град за Нова година ќе биде украсен без пари. Таа избегнувајќи ги новинарите, не свикувајќи прес-конференција за да може да се постават новинарски прашања, преку видео снимено од нејзниот тим и објавено на нејзиниот фејсбук профил, соопшти дека со фирмата „Линк медиа плус“ спогодбено го раскинала договорот од 240.000 евра кој го склучи ексградоначалникот Петре Шилегов.

„На 10 декември започнува новогодишното украсување на Скопје. На мојот повик се јавија компании кои ја покажаа својата општествена одговорност, а ‘Линк Медиа’ најави дека ќе го украси Скопје за Нова Година без фискални импликации по Градот, за што денес склучивме меморандум. Со оваа рационализација, средствата ќе ги пренамениме за ранливите групи граѓани“, кажа Арсовска во видеоснимката.

Неделава, Град Скопје на својата веб-страна објави јавен повик за изработка на идеен проект со реализација за настан новогодишен базар „Винтерленд“. Во повикот стои дека право на учество на јавниот повик имаат сите здруженија на граѓани, фондации, федерации, установи, трговски друштва и маркетинг агенции, а користењето на доделените средства ќе биде регулирано согласно потпишан договор со Град Скопје.

САКАМДАКАЖАМ.МК утрово испрати прашања до кабинетот на Арсовска во врска со концептот на „Винтерленд“ и колку пари за него ќе се потрошат од буџетот на Градот, со оглед дека таа најави оти нема да се трошат пари од граѓаните, а во огласот стои дека ќе се доделат средства. Одговор на прашањата до објавување на текстот не добивме.

Откако е дојдена на функцијата Арсовска ги избегнува новинарите. Нејзиниот кабинет не ги најавува активностите на кои се појавува за да не се појават и новинари, а потоа објавува или соопштенија, или видеа и фотографии направени од нејзиниот тим. Никој не одговара ниту на официјалните адреси за е-пошта за односи со јавноста.

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Tokyo Ghoul

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN (Dub)

animes online Bleach

english anime AnimeHeaven Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

AnimeHeaven TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 4

tải go88