ШОКАНТНА ФАШИСТИЧКА ИЗЈАВА НА РАДЕВ СРЕДЕ БЕРЛИН: Нема да дозволиме легитимација на македонизмот во Европа
ШОКАНТНА ФАШИСТИЧКА ИЗЈАВА НА РАДЕВ СРЕДЕ БЕРЛИН: Нема да дозволиме легитимација на македонизмот во Европа
Финскиот претседател оптимист: Ќе се договориме со Турција за НАТО
Финскиот претседател оптимист: Ќе се договориме со Турција за НАТО
ОВОЈ ИСПАДНА ПОГОЛЕМ ПИОН НА ПУТИН И ОД ВУЧИЌ - Радев: Не сакаме со бугарско оружје да се убиваат луѓе во Украина
ОВОЈ ИСПАДНА ПОГОЛЕМ ПИОН НА ПУТИН И ОД ВУЧИЌ - Радев: Не сакаме со бугарско оружје да се убиваат луѓе во Украина
(ФОТО) Пронајдени оружје и дрога при претрес во Скопје
(ФОТО) Пронајдени оружје и дрога при претрес во Скопје
(ВИДЕО) Црковни извори за Алфа: Автономијата на МПЦ-ОА е преодна фаза до афтокефалност, за неколку дена заедно ќе служат поглаварите на СПЦ и МПЦ во храмот Свети Сава во Белград
(ВИДЕО) Црковни извори за Алфа: Автономијата на МПЦ-ОА е преодна фаза до афтокефалност, за неколку дена заедно ќе служат поглаварите на СПЦ и МПЦ во храмот Свети Сава во Белград
Арсовска: Еколошкото образование на младите е клучен фактор за унапредување на заштитата на животната средина
Арсовска: Еколошкото образование на младите е клучен фактор за унапредување на заштитата на животната средина
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска во просториите на МНР пред студентите од неколку универзитети од земјата, го претстави прeстојниот Стратешки дијалог со САД, што ќе се одржи на 2 јуни во Вашингтон
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска во просториите на МНР пред студентите од неколку универзитети од земјата, го претстави прeстојниот Стратешки дијалог со САД, што ќе се одржи на 2 јуни во Вашингтон
Градоначалникот на Општина Центар, Герасимовски: Аплицирајте на повикот на Општина Центар за нега на стари лица во домашни услови
Градоначалникот на Општина Центар, Герасимовски: Аплицирајте на повикот на Општина Центар за нега на стари лица во домашни услови

КАКО ОВАА ЖЕНА СТАНАЛА ПРОФЕСОРКА ПО УСТАВНО ПРАВО Е МИСТЕРИЈА – Каракамишева: Власта пaднa, нema мнозинство во Собранието

Според Каракамишева, власта на СДСМ веќе е падната поради соодносот од 60:60 на пратеници во Собранието, сооднос кој оневозможува понатамошно функционирање на политичките институции. Таа потенцира дека без разлика што и да се случи денес Владата е делигитимирана и некредибилна и детронизирана.

-Во моментов, согласно нерешениот сооднос на силите 60:60 се отвора сериозен проблем со натамошното функционирање на политичките институции. Власта е делегитимирана и некредибилна да се нарекува власт бидејќи го нема потребното парламентарно мнозинство.

Оваа изјава на Каракамишева е блесава по неколку односи. Како прво влада е падната ако е срушена во парламент, а оваа нашата досега тоа не е. Како оваа жена која предава уставно право тоа не го разбира е просто мистерија, како она со ваков памет воопшто станала професор по уставно право на УКИМ?!?!

Второ од каде она знае дали власта има само 60, што ако пратеникот Реџепи воден од истата мисла и намера како денеска кога реши да не гласа за пад на владатаа тоа се ЕУ и НАТО утре реши да гласа за владата?

Со тоа власта ќе има 61 пратеник, зошто толку брзаат вмровските куртони со заклучоци?!

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Fairy Tail (Dub)

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 34

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

AniWatch Black Clover Episode 167

anime stream AniWatch Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

tải go88