БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања

КАКОВ ЦАР – ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ГАЗИ БАБА ГИ ПОВИКА СИТЕ ФИРМИ ВО ОПШТИНАТА ДА ДОНИРААТ КОМПЈУТЕРИ ЗА СИРОМАШНИТЕ ДЕЦА ВО ОПШТИНАТА, И НА ПАТ Е ДА ОБЕЗБЕДИ КОМПЈУТЕР ЗА СЕКОЕ ДЕТЕ!!!

Борис Георгиевски

👍За само 5 дена се приближуваме до половина од потребните 700 таблети за учениците од основните училишта во Општина Гази Баба.

Со ваша поддршка многу брзо ќе успееме да ја постигнеме целта и ќе ги надминеме предизвиците кои се јавија ланската учебна година кога дел од учениците не беа во можност да набават технички уред или во исто време, на еден уред, наставата треба да ја следат две или повеќе деца од едно семејство.

🙏 Уверен сум во ова поради огромниот број општествено-одговорни компании кои секојдневно ме контактираат мене или мојот тим и најавуваат донација на смарт уреди и таблети за учениците.

Истовремено, ви благодарам неизмерно на сите за поддршката, донациите, споделувањата и огромниот број коментари

#ГазиБаба обезбедува еднаков пристап до образованието за сите ученици

📲 Постојано пристигнуваат донации од страна на општествено одговорни компании со кои заеднички придонесуваме за еднаков пристап до образованието на сите ученици од основните училишта од Општина Гази Баба
👍 Би сакал да се заблагодарам на компанијата „Мараи Изо Стоне“ која донираше таблети за учениците кои не можат да си дозволат технички уред за следење на онлајн настава.
Полека, но сигурно и со заеднички сили ги надминуваме предизвиците кои се јавија ланската учебна година кога дел од учениците не беа во можност да набават технички уред или во исто време, на еден уред, наставата треба да ја следат две или повеќе деца од едно семејство.
Секое дете има право на квалитетно образование, а ние сме должни тоа да им го обезбедиме ❗️

🙏 Компанијата #ЕХИ донираше таблети за учениците кои не можат да си дозволат технички уред за следење на онлајн настава.
Искрено се заблагодарувам на секоја општествено одговорна компанија и поединец кои деновиве ме контактираат и се приклучуваат на апелот на Општина Гази Баба и донираат таблети за дел од учениците во основните училишта од #ГазиБаба
Само заедно можеме и ќе сториме сè да обезбедиме еднаков пристап до образованието за сите ученици ❗
Да ги надминеме предизвиците кои се јавија ланската учебна година кога дел од учениците не беа во можност да набават технички уред или во исто време, на еден уред, наставата треба да ја следат две или повеќе деца од едно семејство.

🙏 Огромна благодарност за општествено одговорната компанија #Изолација која се приклучи на апелот на Општина Гази Баба и донираше таблети за учениците од основните училишта од #ГазиБаба.
Само заедно можеме да обезбедиме еднаков пристап до образованието за сите ученици ❗
👍 Би сакал уште еднаш да се заблагодарам на огромниот број компании кои постојано ме контактираат и најавуваат донација на смарт уреди и таблети за учениците. На овој начин ќе ја постигнеме целта и ќе ги надминеме предизвиците кои се јавија ланската учебна година кога дел од учениците не беа во можност да набават технички уред или во исто време, на еден уред, наставата треба да ја следат две или повеќе деца од едно семејство.

Секое дете има право на квалитетно образование, а како Општина Гази Баба сме должни тоа да им го обезбедиме ❗️
И јас се приклучив и денес донирав 10 таблети за учениците од основните училишта од #ГазиБаба
👍 Би сакал да се заблагодарам и на огромниот број општествено одговорни компании кои изминативе денови ме контактираа и најавија донација на смарт уреди и таблети за учениците. Само на овој начин ќе ја постигнеме целта и ќе ги надминеме предизвиците кои се јавија ланската учебна година кога дел од учениците не беа во можност да набават технички уред или во исто време, на еден уред, наставата треба да ја следат две или повеќе деца од едно семејство.

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 5 (Dub)

english anime ANIMEFLIX Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 8

ANIMEFLIX One Piece Episode 994