(ВИДЕО) Заев: Во недела гласаме, излезете и потврдете ја шансата за нашата земја да продолжи напред, за никогаш да не падне под режим!
(ВИДЕО) Заев: Во недела гласаме, излезете и потврдете ја шансата за нашата земја да продолжи напред, за никогаш да не падне под режим!
ОВАА ЖЕНА Е ТЕЖОК МИНХАУЗЕН - ОТКАКО 20 ДЕНА НЕГИРАШЕ: АРСОВСКА ПРИЗНА ДЕКА ЈА МЕНАЏИРАЛА СПОРТСКАТА САЛА РАСАДНИК, УВЕРЕНА ДЕКА ТОА ГО ПРАВЕЛА УСПЕШНО
ОВАА ЖЕНА Е ТЕЖОК МИНХАУЗЕН - ОТКАКО 20 ДЕНА НЕГИРАШЕ: АРСОВСКА ПРИЗНА ДЕКА ЈА МЕНАЏИРАЛА СПОРТСКАТА САЛА РАСАДНИК, УВЕРЕНА ДЕКА ТОА ГО ПРАВЕЛА УСПЕШНО
Заев за Канал 5: Јавниот долг го намаливме за четири процентни поени, ја гарантираме стабилноста на цената на струјата
Заев за Канал 5: Јавниот долг го намаливме за четири процентни поени, ја гарантираме стабилноста на цената на струјата
ШОКАНТНО - ЗОШТО АРСОВСКА КРИЕ ДЕКА БИЛА МЕНАЏЕР НА ФИРМА ЗА ПРОДАЖБА НА АВТОБУСИ?!?!
ШОКАНТНО - ЗОШТО АРСОВСКА КРИЕ ДЕКА БИЛА МЕНАЏЕР НА ФИРМА ЗА ПРОДАЖБА НА АВТОБУСИ?!?!
Кондовски ја има поддршката од НСДП и битолскиот огранок на ДУИ
Кондовски ја има поддршката од НСДП и битолскиот огранок на ДУИ
Заев: СДСМ сака и знае да учи
Заев: СДСМ сака и знае да учи
Влада: Деновиве сведочиме постапки и изјави од Бугарија кои македонските граѓани не ги доживуваат пријателски
Влада: Деновиве сведочиме постапки и изјави од Бугарија кои македонските граѓани не ги доживуваат пријателски
БРАВО - 300 милиони евра инвестиции во ТИРЗ – поголем број на компании заинтересирани за инвестирање
БРАВО - 300 милиони евра инвестиции во ТИРЗ – поголем број на компании заинтересирани за инвестирање

КАКОВ ИНФАНТИЛЕН КЛОВН, СЕ ШЕГУВА ЗА 27-МИ АПРИЛ КОГА ЗИЈАДИН СЕЛА ЗА МАЛЦЕ ЌЕ УМРЕШЕ: САКАВ ДА БИДАМ ВИЦКАСТ И ДА ВНЕСАМ ДОЗА НА ХУМОР ВО СУДНИЦАТА, КАЖА МИЦКОСКИ ПО СВЕДОЧЕЊЕТО ЗА ОРГАНИЗАЦИЈАТА НА 27 АПРИЛ

За протестите на „За заедничка Македонија“, Мицкоски кажа дека народот се самоорганизирал против погрешните политики во најава. (архивска фотографија)

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека се обидел да биде вицкаст и да внесе доза на хумор на судењето за организацијата на нападот во Собранието на 27 април 2017, каде што тој денеска беше сведок предложен од обвинетите. На судењето, Мицкоски одговори „ваљда не сум“ на прашање дали можеби е скаран со некој од обвинетите, но по излегување од судницата појасни дека само сакал да внесе малку ведрина на судењето, а е во пријателски односи со сите обвинети.

„Се обидов да бидам вицкаст и да внесам една доза на хумор во судницата, бидејќи за првпат се појавувам во судница како сведок, а не сум бил во својство на обвинет. Чудна атмосфера, многу сериозна, па се обидов да внесам малку ведрина. Инаку да, тоа се сè мои пријатели и не сум со никого замерен, ниту пак имало зошто да бидам“, изјави Мицкоски по судењето.

За протестите на „За заедничка Македонија“ кои што претходеа на организираниот напад во Собранието, Мицкоски кажа дека народот се самоорганизирал против погрешните политики во најава. Рече дека и тој присуствувал на протестите колку што му дозволувало времето.

Обвинети на ова судење се поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски и поранешниот директор на УБК Владимир Атанасовски. Тие се обвинети дека сториле кривично дело Терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста. Поранешниот премиер Никола Груевски беше осомничен во истрагата, но против него не беше покренато обвинение, бидејќи е недостапен за судот и обвинителството, откако Унгарија му даде азил и го одби барањето за екстрадиција.

Сведок на ова судење на 27 ноември беше и премиерот Зоран Заев, кој кажа дека обвинетите Миле Јанакиески, Спиро Ристовски и Трајко Вељаноски не биле осмислувачи и организатори на нападот во Собранието на 27 април 2017, туку биле изманипулирани од главниот организатор Никола Груевски и не треба да им се суди за така тешко дело.

loading...

Animepahe: Magical Girl Lyrical Nanoha A's anime episode 13 online free at https://animepahe.cc dubbed anime

the Garden of sinners Chapter 5: Paradox Paradigm (https://animedao.nl/m/9Zb) Episode Full

Website https://aniwatch.pro: Watch ACCA: 13-ku Kansatsu-ka Specials aniwatch Episode 6 anime websites

Watch Anime on Ads-free Website Animekisa

Zeef: https://zeef.com/profile/gogoanimelol

Effecthub: http://www.effecthub.com/people/gogoanimebe