ЗАПОЧНУВА ИЗГРАДБАТА НА ГРАДИНКА ВО НОВА БИТОЛА
ЗАПОЧНУВА ИЗГРАДБАТА НА ГРАДИНКА ВО НОВА БИТОЛА
Мерењата за бучава продолжуваат и наредните денови – уште два угостителски објекти со Решенија за преземање мерки за намалување на гласноста
Мерењата за бучава продолжуваат и наредните денови – уште два угостителски објекти со Решенија за преземање мерки за намалување на гласноста
(ВИДЕО) Македонската авангардна музичка сцена доби ново име – проектот „Луциден сон“ го промовираше својот деби сингл – „Немирно време“
(ВИДЕО) Македонската авангардна музичка сцена доби ново име – проектот „Луциден сон“ го промовираше својот деби сингл – „Немирно време“
СКОПЈЕ ГОДИНАВА ОДБЕЛЕЖУВА 58 ГОДИНИ ОД КАТАСТРОФАЛНИОТ ЗЕМЈОТРЕС
СКОПЈЕ ГОДИНАВА ОДБЕЛЕЖУВА 58 ГОДИНИ ОД КАТАСТРОФАЛНИОТ ЗЕМЈОТРЕС
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШТИП САШКО НИКОЛОВ СПАСИ ДАВЕНИК НА ПЛАЖА ВО ГРЦИЈА
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШТИП САШКО НИКОЛОВ СПАСИ ДАВЕНИК НА ПЛАЖА ВО ГРЦИЈА
ЦЕНТАР ЌЕ ИЗДАВА И ОДОБРЕНИЈА ЗА ВРШЕЊЕ ДЕЈНОСТ НАДВОР ОД ДЕЛОВЕН ПРОСТОР
ЦЕНТАР ЌЕ ИЗДАВА И ОДОБРЕНИЈА ЗА ВРШЕЊЕ ДЕЈНОСТ НАДВОР ОД ДЕЛОВЕН ПРОСТОР
Битиќи на трибината „Најдоброто за нашата општина“: Креираме нови и добро платени работни места, две нови инвестиции во Битола до крајот на годината
Битиќи на трибината „Најдоброто за нашата општина“: Креираме нови и добро платени работни места, две нови инвестиции во Битола до крајот на годината
Вучиќ на 28 и 29 јули на Економски форум во Скопје
Вучиќ на 28 и 29 јули на Економски форум во Скопје

КАКВА ЕПСКА ШУШУМИГА: МИЦКОВСКИ СО ИСТ ПАМЕТ КАКО ГРУЕВСКИ КОГА Е ВО ПРАШАЊЕ НАДВОРЕШНАТА ПОЛИТИКА!

Каков идиотски потег предлага лидерот на ВМРО ДПМНЕ, да сме го напуштеле договорот со Бугарија?!?! Се гледа дека политика учел од Грујо, само тоа може да ја објасни оваа невидена глупоќа…

Ако го напуштиме договорот, тогаш вината од Бугарија која сега е на удар од цела ЕУ и САД, ќе падне на нас, ние ќе станеме преку ноќ виновни затоа што НЕ САКАМЕ ДА ПРЕГОВАРАМЕ?!?!

Токму тоа е целта на Бугарија да не провоцира до тој степен да ни пукне филмот и да се откажеме од договорот и целосно да ги прекинеме преговорите со Бугарија.

Но тоа е САМОУБИСТВЕН потег баш како што направи Груевски после ветото 2008-ма, па од тој момент притисокот од Грција се префрли на нас затоа што преку ноќ ние станавме лошите момчиња кои ја крадат грчката историја и ставаме споеници на античка хеленска култура и ликови кои од цел свет се признаени како хеленски антички херои.

Така и сега МИЦКО ДУДУКОТ предлага ние да станеме виновници за фијаското во преговорите со Бугарија. Заев сега оди во ЕУ и прави лобирање цела ЕУ да ја притисне Бугарија и тоа се случува пред нашите очи, Хрватска, Германија, Словачка и Чешка се силно на наша страна и тоа отворено апла ја осудуваат Бугарија.

САД исто така цело време притискаат и јавно а сигурно и зад завесите што е исто така многу важно. Ако беше Мицковски сега на местото на Заев, сето тоа ќе отидеше во бестрага и притисокот ќе беше врз нас кои сакаме во ЕУ а одбиваме да преговараме со една нејзина членка која ни е сосед?!?!?!?!

Решението е да продолжиме да преговараме но притоа да лобираме и да бараме помош од меѓународната заедница да ја притисне Бугарија затоа што барањата се нереални и несвојствени за меѓународни преговори, до степен на бизарност.

Но тоа не може да му се објасни на еден просечен машинец анти талент за политика и што било друго во животот, татино синче кој цел живот се добил на тацна од работа до титула па до лидер на партија која му ја подари паторот!

(Оваа сторија е лично мислење на редакцијата на Мактел, уредничка колумна и не треба да се земе како објективна информација)

loading...

ANIMEFLIX animeflix a silent voice: Watch Attack on Titan Season 2 Episode 5 (https://animeflix.nl/m/vDq5/ep-5)

GoGoAnime gogoanime death note: Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full