(ВИДЕО) ПЕТКОВ: Често доаѓам во Македонија, мојата кума е Македонка
(ВИДЕО) ПЕТКОВ: Често доаѓам во Македонија, мојата кума е Македонка
МАКЕДОНЦИТЕ ВОЗАТ КАКО МАНИЈАЦИ - МВР за 24 ЧАСА ПОДНЕСЕ 140 КАЗНИ ЗА ВОЗЕЊЕ БРЗО, БЕЗ ПОЈАС, ПИЈАНИ, БЕЗ ВОЗАЧКА, ПОМИНУВАЊЕ НА ЦРВЕНО, НЕ ПРОПУШТАЊЕ ПЕШАЦИ, ЗБОРУВАЊЕ НА МОБИЛЕН, НЕ КОРИСТЕЊЕ ЖМИГАВЕЦ...
МАКЕДОНЦИТЕ ВОЗАТ КАКО МАНИЈАЦИ - МВР за 24 ЧАСА ПОДНЕСЕ 140 КАЗНИ ЗА ВОЗЕЊЕ БРЗО, БЕЗ ПОЈАС, ПИЈАНИ, БЕЗ ВОЗАЧКА, ПОМИНУВАЊЕ НА ЦРВЕНО, НЕ ПРОПУШТАЊЕ ПЕШАЦИ, ЗБОРУВАЊЕ НА МОБИЛЕН, НЕ КОРИСТЕЊЕ ЖМИГАВЕЦ...
(ВИДЕО) БОЈКО БОРИСОВ СЕ ПОШЕГУВА: СЕГА ЌЕ СПИЈАМ МИРНО ДЕКА МАКЕДОНИЈА НЕМА ДА НЕ НАПАДНЕ
(ВИДЕО) БОЈКО БОРИСОВ СЕ ПОШЕГУВА: СЕГА ЌЕ СПИЈАМ МИРНО ДЕКА МАКЕДОНИЈА НЕМА ДА НЕ НАПАДНЕ
ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА СДСМ, ЗЕЧЕВИЌ ЗА ВОДИЦИ ВО ОХРИД: ,На сите граѓани, православни христијани им го честитам големиот празник Богојавление – Водици. Им посакувам добро здравје, пред се, спокој и благосостојба
ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА СДСМ, ЗЕЧЕВИЌ ЗА ВОДИЦИ ВО ОХРИД: ,На сите граѓани, православни христијани им го честитам големиот празник Богојавление – Водици. Им посакувам добро здравје, пред се, спокој и благосостојба
СПАСОВСКИ ЗА ВОДИЦИ ВО СТРУГА: Во свое лично име и во име на МВР ви го честитам големиот христијански празник Богојавление – Водици, со желби за добро здравје, радост и благосостојба
СПАСОВСКИ ЗА ВОДИЦИ ВО СТРУГА: Во свое лично име и во име на МВР ви го честитам големиот христијански празник Богојавление – Водици, со желби за добро здравје, радост и благосостојба
(ВИДЕО) Премиерот Ковачевски во чест на празникот Водици: „Да ја зајакнеме духовната зрелост и добрата волја за совладување на сите предизвици“
(ВИДЕО) Премиерот Ковачевски во чест на празникот Водици: „Да ја зајакнеме духовната зрелост и добрата волја за совладување на сите предизвици“
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита

КАКВА ГЛУПА МАНИПУЛАЦИЈА: Николоски го прашува Заев кога последен пат бил во билатерална посета на држава од ЕУ, се прави мутав Заев само пред една недела оствари онлајн средба со Ангела Меркел, пред тоа имаше средби со Борисов, Мицотакис и редица други лидери!

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————

Според потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, последната средба со државник од ЕУ, кој не е од соседството, премиерот ја имал пред откривањето на „Рекет“, по што, како што оцени, европските политичари престанале да се гледаат со него

– Кога премиерот Зоран Заев бил последен пат во билатерална посета на држава која е членка на ЕУ, а која не е од соседството? Тоа прашање го постави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николоски, во гостување на ТВ Алфа.

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————

Според Николоски, последното такво патување на Заев било пред откривањето на аферата „Рекет“.

„Има една работа за која јавно го прашав Зоран Заев, а тоа е кога последен пат бил во официјална билатерална посета на која било земја членка на ЕУ, а да не е од соседството. Не зборувам за слушање на телефон, не зборувам да оди во соседството, не зборувам да оди во Брисел, туку кога последен пат бил и дали бил на средба со премиерот на Франција, со премиерот на Шпанија, кога последен пат бил со премиерот на Полска. Јасен е одговорот последен пат такво патување имал пред пред да се објави аферата „Рекет“,, во која тој е на врвот на пирамидата. Престанаа да се гледаат со него и да имат средби затоа што тие се исто така политичари и одат на избори и нема да си дозволат тој што им е противкандидат да им рече како вие седите со човек кој прави криминални дела. Македонија не напредува кон ЕУ заради проблемот со Бугарија, но исто така не напредува и поради корумпираноста на власта и немањето капацитет да испорача реформи“, о своето гостување.

рече Николоски.

* реклами —————————————————————————————————————————————

————————————————————————————————————————————————-

Колку глупа теза кој морон е овој човек Заев имаше средби со Ангела Меркел, Борисов и Мицотакис а да немаше корона пандемија сигурно ќе се сретнеше и со многу други европски лидери.

Аферата Рекет се објави лани летото, а Заев веќе во декември истата година имаше средба во Лондон со сите светски лидери:

Колку е идиотска оваа теза на Николовски зборува средбата на Заев со Мицотакис пред само два месеца или за Николовски Грција не е битна членка на ЕУ?!?!

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————

Колку му е смешна изјавата, демек слушањето преку телефон е небитна работа, сите што разбираат малку од политика знаат дека телефонската средба во меѓународната дипломатија има голема тежина безмалку во ист ранг на државна посета, за тоа се прави стенограм се известуваат медиуимите во двете земји, небаре слушањето на телефон со Ангела Меркел е мачкина кашлица како да се јавуваш на тетка ти во Долно Дупени…

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————

И не само средби, Заев редовно добива и реномирани меѓународни награди како онаа на германската Фридрих Еберт која му беше врачена во присуство на германскиот министер за надворешни работи, Хајко Мас, тоа се нешта за кои Грујо можеше само да сонува.

loading...

gogoanimeio. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogoanimeio My Hero Academia Season 2 (Dub)

watch subbed anime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 6

gogo anime tv GoGoAnime How NOT to Summon a Demon Lord Ω

watch anime free Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!