(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

КАКВИ ЛУДАЦИ ЖИВЕАТ ВО ЗЕМЈАВА – ОКОЛУ 200 НАШИ СОГРАЃАНИ ГЛАСАЛЕ ЗА ВО МОМЕНТОВ НАЈГОЛЕМИОТ ДУШМАН НА ЗЕМЈАВА: Радев победи во вториот круг во Скопје, Кавадарци, Битола, Прилеп и во Штип

Од вкупно седум града во земјава во кои се гласаше во вториот круг на претседателските избори во Бугарија, Радев победи во пет, а неговиот противкандидат Герџиков освои повеќе гласови во Струмица и во Охрид
Актуелниот бугарски претседател Румен Радев во вториот круг освои повеќе гласови во Скопје, Кавадарци, Битола, Прилеп, Штип, а Атанас Герџиков победи во два града – Струмица и Охрид, во рамки на гласањето на дијаспората во вчерашниот втор круг од изборите во Бугарија.

На територијата на земјава, Радев освои 62,5 отсто од гласовите или 205 гласа, додека неговиот противкандидат во Македонија доби 37,5 отсто или 123 гласа, покажуваат конечните резултати на бугарската Централна изборна комисија (ЦИК).

Во вториот круг од изборите за претседател на Бугарија е забележана помала излезеност во С Македонија, односно гласале 298 лица, за разлика од 374 кои гласале во првиот круг.

Севкупно, според обработени над 99 отсто од гласовите на бугарските гласачи од земјата и дијаспората, ЦИК утрово објави дека Радев освоил 66,7 отсто од гласовите на бугарските избирачи, додека противкандидатот од ГЕРБ, Анастас Герџиков, добил 31,8 отсто од гласовите.

Излезеноста на изборите беше околу 40 отсто од запишаните граѓани во Избирачкиот список.

Веднаш по објавувањето на излезните анкети, Герџиков го призна поразот, но нагласи дека целиот државен апарат работел за изборната кампања на Радев.

Откако стана јасно дека тој е старо-новиот претседател на Бугарија, Радев се осврна на македонско-бугарските односи и рече дека новата влада не треба од отстапи од националните позиции, особено кога „залогот е бугарскиот идентитет и историја и правата на нашите сонародници зад граница“.

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime website GoGoAnime My Hero Academia Season 3 (Dub)

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 6

Attack on Titan

Redo of Healer Episode 6

Attack on Titan Final Season (Dub)