ЛАТАС ПАК ИЗЛАЖА: ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ НЕМА НАПРАВЕНО НИТУ ЕДНА УЛИЦА ВО ГРАДОВ!
ЛАТАС ПАК ИЗЛАЖА: ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ НЕМА НАПРАВЕНО НИТУ ЕДНА УЛИЦА ВО ГРАДОВ!
Претседателе Вучиќ, реши се, или ќе одиш по патот на Милошевиќ или по патот на Џинџиќ, не може да правиш цик - цак и да се заебаваш со сите нас на балканот...
Претседателе Вучиќ, реши се, или ќе одиш по патот на Милошевиќ или по патот на Џинџиќ, не може да правиш цик - цак и да се заебаваш со сите нас на балканот...
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Скопје станува вело град. Субвенциониравме 15.000 велосипеди за само четири години, планираме двојно повеќе во следниот мандат.
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Скопје станува вело град. Субвенциониравме 15.000 велосипеди за само четири години, планираме двојно повеќе во следниот мандат.
ШИЛЕГОВ: Град Скопје има одлична соработка со „Хера“ и на годишно ниво финансиски ги поддржува неговите бесплатни и доверливи сервиси за сексуално и репродуктивно здравје и за родово базирано насилство
ШИЛЕГОВ: Град Скопје има одлична соработка со „Хера“ и на годишно ниво финансиски ги поддржува неговите бесплатни и доверливи сервиси за сексуално и репродуктивно здравје и за родово базирано насилство
ТРАГЕДИЈА - НА КОЕ ДЕРЕЏЕ ПАДНА БРАНКО: ЛАТАС ДА ГО ЦИТИРА И ДА ГО ФАЛИ НА КУРТОН АЛФА!
ТРАГЕДИЈА - НА КОЕ ДЕРЕЏЕ ПАДНА БРАНКО: ЛАТАС ДА ГО ЦИТИРА И ДА ГО ФАЛИ НА КУРТОН АЛФА!
(ВИДЕО) ГОРАН ТОДОРОВ: ОВИЕ 4 ГОДИНИ ВО КАВАДАРЦИ ВЛАДАТА НА СДСМ ВЛОЖИ 11 МИЛИОНИ ЕВРА, ОВА СЕ ПРОЕКТИТЕ КОИ ГИ НУДИМЕ АКО ЈА ДОБИЕМЕ ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ
(ВИДЕО) ГОРАН ТОДОРОВ: ОВИЕ 4 ГОДИНИ ВО КАВАДАРЦИ ВЛАДАТА НА СДСМ ВЛОЖИ 11 МИЛИОНИ ЕВРА, ОВА СЕ ПРОЕКТИТЕ КОИ ГИ НУДИМЕ АКО ЈА ДОБИЕМЕ ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ
(ВИДЕО) ФИЛИПОВСКИ: Предвидуваме изградба на две нови градинки, во Мичурин и Ново Лисиче, како и реконструкција на градинката „Пчелка“. Ја барам вашата поддршка и за изведба на младински центар, доградба на ООУ „Блаже Конески“ и два затворени базени
(ВИДЕО) ФИЛИПОВСКИ: Предвидуваме изградба на две нови градинки, во Мичурин и Ново Лисиче, како и реконструкција на градинката „Пчелка“. Ја барам вашата поддршка и за изведба на младински центар, доградба на ООУ „Блаже Конески“ и два затворени базени
(ВИДЕО) МАКСО СТВАРНО ГА Е ОБРАЈА БОСТАН - ЦЕЛО КУМАНОВО ВЕЧЕРВА СЕ ПОЈАВИ НА МИТИНГОТ НА ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ!
(ВИДЕО) МАКСО СТВАРНО ГА Е ОБРАЈА БОСТАН - ЦЕЛО КУМАНОВО ВЕЧЕРВА СЕ ПОЈАВИ НА МИТИНГОТ НА ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ!

Калеска Ванчева: Собранието има одговорност да работи и во време на пандемија, затоа е потребно воведување работа од далеченина само за пратениците кои се во изолација

Ние имаме одговорност како највисок законодавен дом да функционираме, во вакви ситуации кога има болни и изолирани пратеници, истакна пратеничката на СДСМ Снежана Калеска Ванчева во емисијата Објектив на јавниот сервис осврнувајќи се на работата на Собранието во време на пандемија .

Таа истакна во ниту еден момент не беше кажано пратениците да не одат на работа, туку преку онлајн работа или работа на далечина да бидат вклучени во работата на Собранието само пратениците кои се во изолација, во комбиниран модел како во Словенија.

Опозицијата продолжува да манипулира, да и се додворува на јавноста и ја замајува јавноста дека пратениците ќе седиме дома, нагласи Калеска Ванчева.

Вистината е дека имаме заболени, не сме рекле дека ситуацијата со ковид не постои, како некои, состојбата е сериозна и мора да имаме мерки и конзистентни политики и затоа е потребно воведување на работа од далечина, порача пратеничката на СДСМ Снежана Калеска Ванчева.

loading...

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Terra e... (TV) (https://animepahe.cc/m/gG8) Episode 24

Hyakko Extra Episode Full

Website https://animekisa.in: Watch Mahou no Star Magical Emi: Semishigure animekisa Episode Full anime stream

Emoneyspace: https://www.emoneyspace.com/gogoanimebe

Plimbi: https://www.plimbi.com/author/40947/kissanimemx