(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

И СИЉАНОВСКА СЕ ВКЛУЧИ ВО ШИРЕЊЕТО ЛАЖНИ ВЕСТИ: ВМРО-ДПМНЕ манипулира, нерезидентните жители нема да влезат во попис на резидентно население

Обидите да се политизира процесот на попишување, нема да поминат, кажа пратеничката на СДСМ, Снежана Калеска Ванчева во гостувањето на Телевизија 24.

Пратеничката кажа дека граѓаните кои живеат надвор од државата 12 месеци, ќе бидат попишани посебно и нема да влезат во пописот на резидентно население.

– Се попишува и имотот, недвижноста, фирми станови. Сакам да кажам дека граѓаните ќе бидат на посебна листа и нема да влезат во попис на резидентно население. Но, ние ќе знаеме колку имот имаат тука, структурата, од каде потекнуваат тие – рече Калеска Ванчева.

Обидите да се калкулира со проценти за етничка припадност, се непотребни, рече Калеска Ванчева и објасни дека Охридскиот рамковен договор е политички и има друга димензија, а пописот е статистичка операција и има сосема друга функција.

– Не може да се гледа тука процентот и дали ќе отвараме процеси. На кого му одговара да отвораме прашања кои свесно сме ги затвориле со Охридскиот Договор и со градење на едно општество. Нема резултати овде, ова не се избори. ВМРО ДПМНЕ се научени да бојкотираат, бојкотираа референдум, избори во Штип, Буџет, сега сакаат да го бојкотираат пописот – рече пратеничката и додаде дека доколку ВМРО ДПМНЕ ако навистина биле искрени дека се грижат за граѓаните и дека поддржуваат попис, тогаш можеле да предложат Закон, зад којшто ќе се потпише цела пратеничка група.

– Во таков случај, не знам кој претседател на Собрание нема да го стави тоа на дневен ред – рече Калеска Ванчева.

loading...

Animepahe: Dallos anime episode 4 online free at https://animepahe.cc anime stream

AniWatch: Right Places: Where I Was Meant to Be at That Time anime episode Full online free at https://aniwatch.pro dubbed anime

HeatGuy J Episode 25

Omoi no Kakera (https://animeflix.nl/m/DX3l) Episode Full

Blip: https://blip.fm/animefreakws

Sitelike: https://www.sitelike.org/similar/animefreak.ws/