СДСМ СКОПЈЕ КОНТРА АРСОВСКА: НИЕ ИНВЕСТИРАМЕ ВО ИДНИНАТА НА МЛАДИТЕ, А НЕ ВО ЛУКСУЗНИ КАНЦЕЛАРИИ КАКО ТИЕ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА НА ВМРО-ДПМНЕ
СДСМ СКОПЈЕ КОНТРА АРСОВСКА: НИЕ ИНВЕСТИРАМЕ ВО ИДНИНАТА НА МЛАДИТЕ, А НЕ ВО ЛУКСУЗНИ КАНЦЕЛАРИИ КАКО ТИЕ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА НА ВМРО-ДПМНЕ
ПАРТИЈА НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ: ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ, ГИ ПОВИКУВАМЕ НАШИТЕ ЧЛЕНОВИ ДА ГЛАСААТ ЗА КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ВО ОПШТИНИТЕ КАДЕ ИМА ВТОР КРУГ
ПАРТИЈА НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ: ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ, ГИ ПОВИКУВАМЕ НАШИТЕ ЧЛЕНОВИ ДА ГЛАСААТ ЗА КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ВО ОПШТИНИТЕ КАДЕ ИМА ВТОР КРУГ
Илиевски до Димитриевски: Зошто зборувате надворешна политика, а не зборувате за градинките, улиците, канализациите кои не ги изградивте?
Илиевски до Димитриевски: Зошто зборувате надворешна политика, а не зборувате за градинките, улиците, канализациите кои не ги изградивте?
ЉУПЧО ПОПЕВСКИ ПОПЕ - ДА ПОБЕДИ КАНДИДАТ НА ВМРО ДПМНЕ ПОСЛЕ ПРОЕКТОТ 2014-ТА Е АПСУРД НА АПСУРДИТЕ!
ЉУПЧО ПОПЕВСКИ ПОПЕ - ДА ПОБЕДИ КАНДИДАТ НА ВМРО ДПМНЕ ПОСЛЕ ПРОЕКТОТ 2014-ТА Е АПСУРД НА АПСУРДИТЕ!
ПРОФЕСОРКА МИРЈАНА МАЛЕСКА: ПЕТРЕ ЗАСЛУЖУВА ДА ПОБЕДИ ВО ВТОР КРУГ
ПРОФЕСОРКА МИРЈАНА МАЛЕСКА: ПЕТРЕ ЗАСЛУЖУВА ДА ПОБЕДИ ВО ВТОР КРУГ
Кондовски: Граѓаните заслужуваат прецизни информации, проекти, идеи!
Кондовски: Граѓаните заслужуваат прецизни информации, проекти, идеи!
Морачанин: Ана Петровска имаше намера да го дискредитира ДОМ како партија и не ѝ успеа
Морачанин: Ана Петровска имаше намера да го дискредитира ДОМ како партија и не ѝ успеа
Ахмети лобира за Петре Шилегов!
Ахмети лобира за Петре Шилегов!

КАМЧЕВ ПАК ПРЕНЕСЕН НА КАРДИОЛОГИЈА, НО ГЛУМАТА ИМ СЕ РАСИПА ВО СУДНИЦА КАДЕ ПРЕД НЕКОЛКУ ДЕНА ТОЈ ДЕЛУВАШЕ МНОГУ СВЕЖО И ВИТАЛНО

Адвокатите на Јордан Камчев кои денеска биле во посета кај него во затворот во Скопје соопштија дека Камчев повторно е однесен на Клиниката за кардиологија поради влошување на здравствената состојба. По интервенција на лекарите во Клиниката тој е вратен во КПУ затвор Скопје каде што ја издржува мерката притвор.

– Имено, во текот на вчерашната вечер Камчев во затворот имал задушување, голема главоболка и се чувствувал многу лошо, но во КПУ затворот во Скопје во моментот немало дежурен лекар за да го прегледа и интервенира па поради сериозноста на состојбата викната е брза помош, констатирано е зголемен крвен притисок и на г-динот Камчев му е дадена соодветна, моментална терапија – велат од тимот адвокати.

Според нив, утрово, и покрај примената терапија од брзата помош во текот на вчерашната вечер, Јордан Камчев повторно бил во лоша здравствена состојба и со возило на брзата помош е пренесен на Клиниката за кардиологија во Скопје.

– По реакција на лекарскиот тим на Клиниката за кардиологија во Скопје и по стабилизирање на состојбата на г-динот Камчев тој е вратен во КПУ затвор Скопје каде што ја издржува мерката притвор. Неколку пати како одбрана реагираме на сериозно влошената здравствена состојба на г-динот Јордан Камчев, којашто очигледно продолжува да се влошува поради непостоење на соодветни медицински и санитарни услови за третирање на неговата здравствена проблематика. Со фамилијарен историјат на кардиоваскуларни болести, г-динот Камчев од својата 15 година прима соодветна терапија за оваа здравствена состојба, а пред само десетина дена поради влошување на состојбата тој пет дена беше хоспитализиран на Клиниката за кардиологија во Скопје – велат адвокатите на Камчев.

Тие информираат и дека сериозноста на здравствената состојба и ризикот кој постои по неговото здравје поради неможноста истата да биде соодветно третирана во затворот е докажана и од четири различни релевантни медицински институции и со сета останата документација е уредно доставена до Судот.

Но сета оваа глума сепак падна во вода во судница пред неколку дена на почетокот на судењето за плацевите на Водно. На снимките од преносот на многу телевизии се виде дека Камчев делува многу витално свежо и расположено за среќа многу далеку од човек кој е на смртна постела како што го преставуваат неговите адвокати.

Не велиме дека е лесно да се навикне мулти милионер кој цел живот е под клими и во раскош и одеднаш да се навикне на живот без клими во тесен простор во скромни услови за живот, тоа удара на психа и крева притисок но далеку е Камчев од кинење конци и глумата им падна во судница пред камерите пред очите на целата јавност.

loading...

AniWatch: Eden of The East anime episode 11 online free at https://aniwatch.pro watch animes

Inazuma Eleven: Saikyou Gundan Ogre Shuurai (https://animepahe.cc/m/4rEO) Episode Full

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

KissAnime: Doraemon: Nobita's the Night Before a Wedding anime episode Full online free at https://kissanime.mx watch anime

Zotero: https://www.zotero.org/gogoanimelol/cv

Knowyourmeme: https://knowyourmeme.com/users/gogoanimelol