БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство
Шекеринска: За Рамковниот договор имаше многу скепса, но создаде клима на заедништво
Шекеринска: За Рамковниот договор имаше многу скепса, но создаде клима на заедништво
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГО НАГРАДИ СО 300.000 ДЕНАРИ ОЛИМПИСКИОТ ВИЦЕПРВАК ВО ТЕКВОНДО ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГО НАГРАДИ СО 300.000 ДЕНАРИ ОЛИМПИСКИОТ ВИЦЕПРВАК ВО ТЕКВОНДО ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ
Заев: Охрискиот договор донесе нов дух на водење политики кои градат мостови, заедно се развиваме како држава членка на НАТО и идна членка на ЕУ
Заев: Охрискиот договор донесе нов дух на водење политики кои градат мостови, заедно се развиваме како држава членка на НАТО и идна членка на ЕУ
ПОЖАРОТ КАЈ КОЧАНИ Е ПОД КОНТРОЛА, ГО ГАСАТ 400 ЛУЃЕ И ХЕЛИКОПТЕР НА АРМИЈАТА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЦУК СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ
ПОЖАРОТ КАЈ КОЧАНИ Е ПОД КОНТРОЛА, ГО ГАСАТ 400 ЛУЃЕ И ХЕЛИКОПТЕР НА АРМИЈАТА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЦУК СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ
Директорката на Инфективна: Јас сум за драконски мерки за невакцинираните, бројот на заразени ќе се зголемува
Директорката на Инфективна: Јас сум за драконски мерки за невакцинираните, бројот на заразени ќе се зголемува
Скроиле план со брат ѝ: Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци
Скроиле план со брат ѝ: Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци
Вучиќ се сретна со Дарко Панчев: Чест ми е што седам со големиот шампион
Вучиќ се сретна со Дарко Панчев: Чест ми е што седам со големиот шампион

КАМЧЕВ ПАК ПРЕНЕСЕН НА КАРДИОЛОГИЈА, НО ГЛУМАТА ИМ СЕ РАСИПА ВО СУДНИЦА КАДЕ ПРЕД НЕКОЛКУ ДЕНА ТОЈ ДЕЛУВАШЕ МНОГУ СВЕЖО И ВИТАЛНО

Адвокатите на Јордан Камчев кои денеска биле во посета кај него во затворот во Скопје соопштија дека Камчев повторно е однесен на Клиниката за кардиологија поради влошување на здравствената состојба. По интервенција на лекарите во Клиниката тој е вратен во КПУ затвор Скопје каде што ја издржува мерката притвор.

– Имено, во текот на вчерашната вечер Камчев во затворот имал задушување, голема главоболка и се чувствувал многу лошо, но во КПУ затворот во Скопје во моментот немало дежурен лекар за да го прегледа и интервенира па поради сериозноста на состојбата викната е брза помош, констатирано е зголемен крвен притисок и на г-динот Камчев му е дадена соодветна, моментална терапија – велат од тимот адвокати.

Според нив, утрово, и покрај примената терапија од брзата помош во текот на вчерашната вечер, Јордан Камчев повторно бил во лоша здравствена состојба и со возило на брзата помош е пренесен на Клиниката за кардиологија во Скопје.

– По реакција на лекарскиот тим на Клиниката за кардиологија во Скопје и по стабилизирање на состојбата на г-динот Камчев тој е вратен во КПУ затвор Скопје каде што ја издржува мерката притвор. Неколку пати како одбрана реагираме на сериозно влошената здравствена состојба на г-динот Јордан Камчев, којашто очигледно продолжува да се влошува поради непостоење на соодветни медицински и санитарни услови за третирање на неговата здравствена проблематика. Со фамилијарен историјат на кардиоваскуларни болести, г-динот Камчев од својата 15 година прима соодветна терапија за оваа здравствена состојба, а пред само десетина дена поради влошување на состојбата тој пет дена беше хоспитализиран на Клиниката за кардиологија во Скопје – велат адвокатите на Камчев.

Тие информираат и дека сериозноста на здравствената состојба и ризикот кој постои по неговото здравје поради неможноста истата да биде соодветно третирана во затворот е докажана и од четири различни релевантни медицински институции и со сета останата документација е уредно доставена до Судот.

Но сета оваа глума сепак падна во вода во судница пред неколку дена на почетокот на судењето за плацевите на Водно. На снимките од преносот на многу телевизии се виде дека Камчев делува многу витално свежо и расположено за среќа многу далеку од човек кој е на смртна постела како што го преставуваат неговите адвокати.

Не велиме дека е лесно да се навикне мулти милионер кој цел живот е под клими и во раскош и одеднаш да се навикне на живот без клими во тесен простор во скромни услови за живот, тоа удара на психа и крева притисок но далеку е Камчев од кинење конци и глумата им падна во судница пред камерите пред очите на целата јавност.

loading...

AnimeKisa: Chouon Senshi Borgman anime episode 35 online free at https://animekisa.in anime

Website https://twistmoe.net: Watch Date A Live: Date to Date (Dub) twistmoe Episode Full anime twist app

Website https://animedao.nl: Watch Ragnarok the Animation animedao Episode 26 animedao one piece

Ko-fi: https://ko-fi.com/gogoanimelol

Sgm controlminero: http://sgm.controlminero.gob.ec/web/dichvuseo/home/-/blogs/animeflix?_33

Docs google: https://docs.google.com/forms/d/1iN3YIkOprZOHSneBDrRO88unD2aEy3WBOsWemuaJ5GI/edit?usp=sharing