На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Министерството за надворешни работи со осуда на говорот на омраза во Народното собрание на Бугарија
Министерството за надворешни работи со осуда на говорот на омраза во Народното собрание на Бугарија
Скопје и Софија ги поставија „црвените линии“ за старт на преговорите, на потег сега е Париз
Скопје и Софија ги поставија „црвените линии“ за старт на преговорите, на потег сега е Париз
ГРАД СКОПЈЕ: Целосно реконструирани вело патеки и формиран нов зелен појас од над 16.000 квадратни метри на булеварот Видое Смилевски Бато и булеварот Србија
ГРАД СКОПЈЕ: Целосно реконструирани вело патеки и формиран нов зелен појас од над 16.000 квадратни метри на булеварот Видое Смилевски Бато и булеварот Србија

КАМПАЊА НА ТРЕНИНГ ЦЕНТАР КОУЗОН: ДА СЕ ОБУЧИМЕ И ДА ЈА ЗАШТИТИМЕ ДРЖАВАТА ОД ПОЖАРИ

Почитувани пријатели , колеги од ДППД „ Коузон “ и сите љубители на планините во Македонија

НАШЕТО НАЦИОНАЛНО БОГАТСТВО , НАШИТЕ МАКЕДОНСКИ ПЛАНИНИ , секое лето се изложени на ризик од пожари и уништување на непроценливото шумско богатство и убавините што ги нуди природата.

Со заедничко здружување и превентивно делување , можеме да постигнеме многу во заштита на шумите од евентуални несакани пожари.
Уште повеќе , ЗАЕДНО МОЖЕМЕ ДА ДЕЈСТВУВАМЕ во случај на појавување на шумски пожари во нашата непосредна близина и низ територијата на Македонија.

ЗАРАДИ ОВИЕ ЦЕЛИ

Ве покануваме да се вклучите во кампањата на ДППД „Коузон“,

`ДА СЕ ОБУЧИМЕ И ДА ЈА ЗАШТИТИМЕ ДРЖАВАТА ОД ПОЖАРИ`

Во периодот кој следи, ќе стартуваме со обуки за доброволни пожарникари кои ќе ги организираме заедно со Дирекцијата за заштита и спасување на Република Македонија (ДЗС) .
Нашите обучени тимови да бидите вклучени во рамките на просторните и територијални сили на Р.М. за гасење на пожари и справување со елементарни непогоди.

Да се здружиме и да ги ЗАШТИТИМЕ НАШИТЕ ШУМИ за доброто на сите во Македонија.
Повелете, пријавете се на следниот линк https://forms.gle/SSbKj8YwaMKMfShVA
[email protected]
Благодариме за соработката

loading...

https://tai.go88.is/

live chat sunwin live chat sunwin Cách tải game sunwin tài xỉu đổi thưởng mới nhất 2022