(ВИДЕО) МАКЕДОНЦИТЕ ВО ХАЛКИДИКИ ЗАЧУДЕНИ КОЛКУ СЕ ЗАЕВИ СКРОМНИ: ЛЕТУВААТ ЗАЕДНО СО ОБИЧНИОТ НАРОДОТ НА ЕФТИНА ПЛАЖА ВО ПЕФКОХОРИ НА ПРВИОТ КРАК, НЕ СЕ НА ЕГЗОТИЧНИ ДЕСТИНАЦИИ КАКО МИКОНОС, МАЛДИВИ, ЕГИПЕТ, КУБА, СЕЈШЕЛИ
(ВИДЕО) МАКЕДОНЦИТЕ ВО ХАЛКИДИКИ ЗАЧУДЕНИ КОЛКУ СЕ ЗАЕВИ СКРОМНИ: ЛЕТУВААТ ЗАЕДНО СО ОБИЧНИОТ НАРОДОТ НА ЕФТИНА ПЛАЖА ВО ПЕФКОХОРИ НА ПРВИОТ КРАК, НЕ СЕ НА ЕГЗОТИЧНИ ДЕСТИНАЦИИ КАКО МИКОНОС, МАЛДИВИ, ЕГИПЕТ, КУБА, СЕЈШЕЛИ
БРАВО - НОВИ ГРАДИНКИ ВО КИСЕЛА ВОДА: УСЈЕ ЗА ПРВПАТ ДОБИВА ГРАДИНКА, НАСКОРО ГРАДИНКА И ВО РАСАДНИК
БРАВО - НОВИ ГРАДИНКИ ВО КИСЕЛА ВОДА: УСЈЕ ЗА ПРВПАТ ДОБИВА ГРАДИНКА, НАСКОРО ГРАДИНКА И ВО РАСАДНИК
БОМБА НА ОСМАНИ: Нема потреба да се гласа во собрание за францускиот предлог, тој е во рамки на декларацијата усвоена лани, се нудам да одам во ВМРО ДПМНЕ да им го објаснам предлогот
БОМБА НА ОСМАНИ: Нема потреба да се гласа во собрание за францускиот предлог, тој е во рамки на декларацијата усвоена лани, се нудам да одам во ВМРО ДПМНЕ да им го објаснам предлогот
ОСМАНИ: СПОРЕД ПРОТОКОЛОТ КОЈ ЌЕ ГО ОБЈАВИМЕ УТРЕ СЕ ПРЕДВИДУВА ОТВОРАЊЕ НА АРХИВИТЕ ВО ДВЕТЕ ЗЕМЈИ И РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ЖРТВИТЕ ОД КОМУНИЗМОТ
ОСМАНИ: СПОРЕД ПРОТОКОЛОТ КОЈ ЌЕ ГО ОБЈАВИМЕ УТРЕ СЕ ПРЕДВИДУВА ОТВОРАЊЕ НА АРХИВИТЕ ВО ДВЕТЕ ЗЕМЈИ И РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ЖРТВИТЕ ОД КОМУНИЗМОТ
ОСМАНИ: ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН БУГАРИЈА НЕМА ДА СЕ ТАРГЕТИРА СО ЦЕНЗУРА ТУКУ СО АПЕЛИ И СООПШТЕНИЈА
ОСМАНИ: ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН БУГАРИЈА НЕМА ДА СЕ ТАРГЕТИРА СО ЦЕНЗУРА ТУКУ СО АПЕЛИ И СООПШТЕНИЈА
ЌЕ ПАЃААТ РУСКИ АВИОНИ И ХЕЛИКОПТЕРИ ВО УКРАИНА: АМЕРИКА ПРАЌА ВО УКРАИНА НАЈСОВРЕМЕНИ СИСТЕМИ ЗА АНТИ ВОЗДУШНА ОДБРАНА ВРЕДНА 800 МИЛИОНИ ДОЛАРИ
ЌЕ ПАЃААТ РУСКИ АВИОНИ И ХЕЛИКОПТЕРИ ВО УКРАИНА: АМЕРИКА ПРАЌА ВО УКРАИНА НАЈСОВРЕМЕНИ СИСТЕМИ ЗА АНТИ ВОЗДУШНА ОДБРАНА ВРЕДНА 800 МИЛИОНИ ДОЛАРИ
НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА РУСИТЕ: СО РАКЕТИ УБИЕНИ 30 ЖИТЕЛИ НА ОДЕСА
НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА РУСИТЕ: СО РАКЕТИ УБИЕНИ 30 ЖИТЕЛИ НА ОДЕСА
ОСМАНИ: Се разбира дека секое решение, предлог, којшто треба да задоволи две страни е компромисен и дека не е идеален само за едната страна, било кој предлог ќе треба да ги остави двете страни подеднакво задоволни или незадоволни
ОСМАНИ: Се разбира дека секое решение, предлог, којшто треба да задоволи две страни е компромисен и дека не е идеален само за едната страна, било кој предлог ќе треба да ги остави двете страни подеднакво задоволни или незадоволни

КАПКА КРВ НЕМА НА НИВНИТЕ ЛИЦА – ВМРОВЦИТЕ И НИВНИТЕ МЕДИСКИ ПУЛЕНИ СЕ ДО СМРТ УПЛАШЕНИ ДЕКА ЗАЕВ НАБРЗО ЌЕ УСПЕЕ ДА ГО КРЕНЕ БУГАРСКОТО ВЕТО ЗА ЕУ ПРЕГОВОРИ!

Паника и хаос владее во опозициските редови.

Пред пораз се на локалните избори, анкетите се поразителни, се обидуваат да извлечат максимум од несреќата во Тетово, како лешинари се валкаат меѓу изгорените тела на несреќните Тетовчани во обид да ќарат некој поен…

Кандидатите на локалните им се пропашени, и тие што ги имаа како добри или самите одбија да бидат на тикетот на една партија која уште важи за режимска и мафијашка и националистичка па не сакаат да се валкаат во таа кал, или пак самиот Мицковски не ги одбра од страв дека и тие како Митко Јанчев ќе се свртат против него и ќе бараат негова оставка по неколку месеци…

И се чини последната шајка во политичкиот ковчег на опозицијата го спрема Заев со тоа што за неколку месеци, во декември се очекува спуштање на бугарското вето и старт на преговѝори со ЕУ. Е тоа е уплав и кошмар за ВМРОВЦИТЕ и нивните медиски слуги.

Затоа сега ќе се оди со следново сценарио – евентуалниот договор со Бугарија во вид на анекс или патоказ ќе биде спинуван и манипулиран и секој збор и секоја буква ќе биде толкувана како предавство, погром, геноцид, катаклизма.

Ќе се вреска ќе се писка ќе се плаче, вени ќе се сечат, наводно поради анексот но во основа силината и плачот се од стравот дека ќе мора да се помират со уште 3 години влада на Заев и сосема веројатно уште еден нов мандат потоа како благодарност на народот до партијата и владата која ја внесе земјата во НАТО и ги тера успешно преговорите со ЕУ со изгледи за брз успешен крај некаде за 5 години од сега.

Тоа е ноќен кошмар од кој Мицковски и компанија добиваат жолт пролив со многу гасови и стомачни експлозии. Но што да им правиме така им било судено, да бидат лузери затоа што такви им се политиките, промашени.

loading...

hách go88 go88 êu Go 88 | Cổng Game Đổi Thưởng Go88 Online Hàng Đầu

link tại sunwin SunWin - Game bài uy tín - Link vào Sun Win mới nhất 2022 máy chủ sunwin ở đầu