БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ЗАЕВ Е ФЕНОМЕН, МУ ДАДОВМЕ МАЛА ЛОПАТА И ГО ФРЛИВМЕ ВО БАРАТА СО ЛЕПЕШКИ, И НАВИВАМЕ ДА СЕ УДАВИ, АМА ОН НЕ СЕ ПРЕДАВА, ПРЕТА И СО РАЦЕ И СО НОЗЕ, ЛЕПЕШКИ ЛЕТААТ НА СИТЕ СТРАНИ, И ЗАСЕГА СИТЕ БИТКИ ГИ ДОБИВА!
БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ЗАЕВ Е ФЕНОМЕН, МУ ДАДОВМЕ МАЛА ЛОПАТА И ГО ФРЛИВМЕ ВО БАРАТА СО ЛЕПЕШКИ, И НАВИВАМЕ ДА СЕ УДАВИ, АМА ОН НЕ СЕ ПРЕДАВА, ПРЕТА И СО РАЦЕ И СО НОЗЕ, ЛЕПЕШКИ ЛЕТААТ НА СИТЕ СТРАНИ, И ЗАСЕГА СИТЕ БИТКИ ГИ ДОБИВА!
ЖИВКО МУКАЕТОВ НЕ ЗАПИРА: „Алкалоид“ лани со 210 нови вработувања, инвестиции од над 1,5 милијарди денари и со раст на продажбата
ЖИВКО МУКАЕТОВ НЕ ЗАПИРА: „Алкалоид“ лани со 210 нови вработувања, инвестиции од над 1,5 милијарди денари и со раст на продажбата
(ВИДЕО) ГАДНО НЕВКУСНО ПРОВОКАТОРСКО ОДНЕСУВАЊЕ НА ЗАХАРИЕВА НА БУГАРСКА ТЕЛЕВИЗИЈА: ЦЕЛАТА НАСМЕАНА И РАСКИКОТЕНА РАДОСНА ШТО БУГАРИЈА И СТАВИЛА ВЕТО НА МАКЕДОНИЈА?!?!
(ВИДЕО) ГАДНО НЕВКУСНО ПРОВОКАТОРСКО ОДНЕСУВАЊЕ НА ЗАХАРИЕВА НА БУГАРСКА ТЕЛЕВИЗИЈА: ЦЕЛАТА НАСМЕАНА И РАСКИКОТЕНА РАДОСНА ШТО БУГАРИЈА И СТАВИЛА ВЕТО НА МАКЕДОНИЈА?!?!
ШОКАНТНО - НЕПОТИЗМОТ ЦАРУВА ВО ЗЕМЈАВА: ДИРЕКТОРОТ НА ШПАРКАСЕ БАНКА И ПОРАНЕШЕН ГУВЕРНЕР СИ ГО ВРАБОТИЛ СИНОТ ВО НАРОДНА БАНКА?!?!
ШОКАНТНО - НЕПОТИЗМОТ ЦАРУВА ВО ЗЕМЈАВА: ДИРЕКТОРОТ НА ШПАРКАСЕ БАНКА И ПОРАНЕШЕН ГУВЕРНЕР СИ ГО ВРАБОТИЛ СИНОТ ВО НАРОДНА БАНКА?!?!
ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА СТАНА НАЈГОЛЕМА ВМРОВКА ПОСЛЕ ГЕРО ВО МЕДИУМИТЕ: ГИ ВИКНА ДВАЈЦАТА АДВОКАТИ КОИ ГИ БРАНАТ ГРУЕВЦИ ПРЕД СЈО И ЗА 27-МИ АПРИЛ, ДА ЈА МАНИПУЛИРААТ ЈАВНОСТА ЗА СЛУЧАЈОТ МИЈАЛКОВ!
ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА СТАНА НАЈГОЛЕМА ВМРОВКА ПОСЛЕ ГЕРО ВО МЕДИУМИТЕ: ГИ ВИКНА ДВАЈЦАТА АДВОКАТИ КОИ ГИ БРАНАТ ГРУЕВЦИ ПРЕД СЈО И ЗА 27-МИ АПРИЛ, ДА ЈА МАНИПУЛИРААТ ЈАВНОСТА ЗА СЛУЧАЈОТ МИЈАЛКОВ!
ХУМАНОСТА НА ЗАЕВ ПОВТОРНО НА ДЕЛО: ПРЕМИЕРОТ ИМ ГИ ДОНИРАШЕ СВОИТЕ 12 500 ЕВРА НА МАКЕДОНСКИТЕ ДОКТОРИ КОИ СЕ БОРАТ СО КОРОНА, КОИ ГИ ДОБИ КАКО НАГРАДА ЗА ЛИДЕР НА ГОДИНАТА ВО ГЕРМАНИЈА СО ЦИПРАС
ХУМАНОСТА НА ЗАЕВ ПОВТОРНО НА ДЕЛО: ПРЕМИЕРОТ ИМ ГИ ДОНИРАШЕ СВОИТЕ 12 500 ЕВРА НА МАКЕДОНСКИТЕ ДОКТОРИ КОИ СЕ БОРАТ СО КОРОНА, КОИ ГИ ДОБИ КАКО НАГРАДА ЗА ЛИДЕР НА ГОДИНАТА ВО ГЕРМАНИЈА СО ЦИПРАС
ФИЛИПЧЕ ЗНАЕЛ И ДА ТЕПА, ПАРТАЛИ ГИ НАПРАВИ ВМРОВЦИТЕ ВО СОБРАНИЕ: Вие сте тешки криминалци научени да крадете по цена на здравјето на граѓаните, спремни бевте да градите нови интерни клиники кои ги нарекувавте нов клинички за 120 милиона евра а ние ги реновиравме за 1 милион, разлика од 119 милиони евра, фирмата која требаше да го гради тој ваш клинички отиде во стечај!
ФИЛИПЧЕ ЗНАЕЛ И ДА ТЕПА, ПАРТАЛИ ГИ НАПРАВИ ВМРОВЦИТЕ ВО СОБРАНИЕ: Вие сте тешки криминалци научени да крадете по цена на здравјето на граѓаните, спремни бевте да градите нови интерни клиники кои ги нарекувавте нов клинички за 120 милиона евра а ние ги реновиравме за 1 милион, разлика од 119 милиони евра, фирмата која требаше да го гради тој ваш клинички отиде во стечај!
ВРЕМЕ Е ДА СЕ ВОВЕДЕ НОВО ПСИХИЧКО ПОРЕМЕТУВАЊЕ КАЈ ЛИЦА КОИ КОГА ЌЕ ВИДАТ ТЕМЕЛИ НА НОВА ЗГРАДА ВО СКОПЈЕ ПОЧНУВААТ ДА ПАНИЧАТ И ДА СЕ ТРЕСАТ ОД ПАНИКА!
ВРЕМЕ Е ДА СЕ ВОВЕДЕ НОВО ПСИХИЧКО ПОРЕМЕТУВАЊЕ КАЈ ЛИЦА КОИ КОГА ЌЕ ВИДАТ ТЕМЕЛИ НА НОВА ЗГРАДА ВО СКОПЈЕ ПОЧНУВААТ ДА ПАНИЧАТ И ДА СЕ ТРЕСАТ ОД ПАНИКА!

ШОКАНТНО – КАРАКАЧАНОВ БЕСРАМНО ЈА ЛАЖЕ БУГАРСКАТА ЈАВНОСТ: НЕКОЈ МИНИСТЕР ОД ВЛАДАТА ВО МАКЕДОНИЈА ГО ИМА СТОПИРАНО ГРАДЕЊЕТО НА КОРИДОРОТ 8, ОД СТРАВ ОД БУГАРСКО ВЛИЈАНИЕ ВО МАКЕДОНИЈА?!?!

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————–
Во интервју за бугарска телевизија БУГАРИЈА ОН ЕР, лидерот на ВМРО БНД и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов ја лаже бугарската јавност дека некој министер во владата на Северна Македонија на владина седница побарал стопирање на изградбата на коридорот 8 затоа што тоа ќе значело големо бугарско влијание во земјата.

* реклами —————————————————————————————————————————————

————————————————————————————————————————————————-

Ова е чиста лага ако се знае дека изградбата на коридорот е во тек и секој што ќе помине по патот Куманово – Паланка – Деве Баир ќеги види машините на сред пат кои ставаат асфалт, реновираат и прошируваат мостови, буквално се гради со полна пареа и тоа е видливо за сите, некој бугарски новинар нека земе камера и нека сними со возило и ќе се увери дека Каракачанов лаже.

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————–

Исто така се гради и пругата но во моментов е стопирана изградбата затоа што изведувачот се откажа од проектот поради свои проблеми или банкрот или нешто слично, се бара нов изведувач на тендер во моментов и тоа ќе продолжи со изградбата.
* реклами —————————————————————————————————————————————–

————————————————————————————————————————————————————

Просто е неверојатно како сега Каракачанов и Захариева бараат нови и нови изговори секој ден за да ја убедат бугарската и европската јавност зошто ни ставиле вето. Па имате изјава дека биле лути што сме го дале небото на грчките авиони, па измислуваат дека сме блокирале бугарски странски инвестиции што е нон сенс ако се знае дека ние мака мачиме да донесеме странски инвестиции а сега најново е дека сме го прекинале изградбата на коридорот 8?!?!

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————

Дел од тој коридор е и автопатот Охрид – Кичево кој треба да се поврзе потоа со Ќафасан и да оди до Драч, тоа е всушност коридорот 8, да се поврзат двете пристаништа Драч со Бургас. Па ние за автопатот Кичево – Охрид дадовме безмалку 1 милијарда евра и тој се гради со полна пареа и Карачанов лаже дека е стопирна коридорот?!?!?!

* реклами —————————————————————————————————————————————–

—————————————————————————————————————————————————

Зошто вака лажат Бугарите? Па и со изјавите се многу тврди и директни и навредуваат цел народ и после плачар дека имало говор на омраза, просто човек да помисли како да сакаат да не провоцираат за намерно да има омраза за никад да не влеземе во ЕУ, како Македонија во ЕУ да е најголема закана за Бугарија?!?!

loading...

Watch How Not to Summon a Demon Lord Episode 10 (https://gogoanime.be/m/gR0p/ep-10) at website https://gogoanime.be gogoanime bleach

High School DxD BorN (Dub) (https://funimationfree.com/m/WnBQ) Episode 12 at Funimation funimation canada