Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

Каракачанов: Каде никаквеците од Стејт Депарментот видоа македонско малцинство во Бугарија?

„Тие ја гледаат Бугарија како Занзибар, не ги знаат проблемите и пишуваат така. Дозволете ми да ги прашам овие никаквеци во американскиот Стејт департмент каде видоа тие македонско малцинство? Тие разгледуваат некои извештаи од соросоидни организации и грантови на невладините организации кои се хранат да ја плукаат Бугарија“, изјавил за ПИК ТВ лидерот на ВМРО-БНД и бугарски вицепремиер, Красимир Каракачанов, критикувајќи ги главните точки на годишниот Американски извештај за состојбата со човековите права, пренесува „tribune.bg“.

Според него, членовите на „ОМО Илинден“ се платени во Скопје.

„Ова е платено „малцинство“, што сме принудени да го признаеме. Кои репресирани Македонци ги има во Бугарија?! Некои пишуваат извештаи, а јас им велам нека пишуваат што сакаат. Да видам САД нека претстават тексашко малцинство и малцинство од Аризона. Само што политиката е тука за да ги интегрира сите и да ги направи Американци“, вели бугарскиот министер за одбрана.

Во извештајот на Стејт Департментот за Бугарија пак се нотира дека Софија и натаму не дозволува регистрација на здруженијата на етничките Македонци, потенцирајќи ги дузината донесени пресуди во Стразбур за прекршување на правата за здружување.

loading...

https://go88.gg/

download game sunwin mã giao dịch trong sunwin là gì sunwin bị sập