Нови избори во Тетово: Како општинскиот Совет дојде во пат-позиција?
Нови избори во Тетово: Како општинскиот Совет дојде во пат-позиција?
Грковска - Кицара: Стандардизација на сите институции ни е потребна зашто е услов за подобрување на квалитетот на услугите кон граѓаните
Грковска - Кицара: Стандардизација на сите институции ни е потребна зашто е услов за подобрување на квалитетот на услугите кон граѓаните
Заменик секретар на Советот за безбедност на Руската Федерација, Рашид Нургалиев, денеска изјави дека Русија се соочува со тешкотии, па дури и прави грешки во воената кампања во Украина
Заменик секретар на Советот за безбедност на Руската Федерација, Рашид Нургалиев, денеска изјави дека Русија се соочува со тешкотии, па дури и прави грешки во воената кампања во Украина
Русија условува: Тргнете ги санкциите за да ги отвориме пристаништата за жито
Русија условува: Тргнете ги санкциите за да ги отвориме пристаништата за жито
Патријарх Порфириј: Зацелена раната на расколот стара 55 години
Патријарх Порфириј: Зацелена раната на расколот стара 55 години
Османи на 132- та сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа
Османи на 132- та сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа
СЗО со важен апел до Русија: Обезбедете здравствена заштита на цивилното население во местата под руска окупација во Украина
СЗО со важен апел до Русија: Обезбедете здравствена заштита на цивилното население во местата под руска окупација во Украина
Николоски: Членството во ЕУ не смее да има алтернатива
Николоски: Членството во ЕУ не смее да има алтернатива

ЌЕ ЧИНИ НАД 2 МИЛИЈАРДИ ЕВРА – ПРУГАТА ДО БУГАРИЈА ЌЕ БИДЕ ИНЖЕНЕРСКО ЧУДО, ПОТФАТ НА ВЕКОТ: ЌЕ ИМА 50 МОСТОВИ, 30 ТУНЕЛИ, НАЈГОЛЕМИОТ ТУНЕЛ ЌЕ ЧИНИ 70 МИЛИОНИ ЕВРА – ПОМИНУВА ПОД ДЕВЕ БАИР ЌЕ БИДЕ ДОЛГ 5 КИЛОМЕТРИ ЌЕ ИМА ГРАНИЧЕН ПРЕМИН ПОД ЗЕМЈА!

Потегот од Кичево до Лин во Албанија ќе чини 500 милиони евра! Градбата ќе почне наредните години.

Потегот од Куманово до Крива Паланка ќе чини 200 милиони евра и ќе заврши во 2025та а ќе почне оваа година.

Потегот од Крива Паланка до Деве Баир ќе биде најскап ќе чини 400 милиони евра и ќе биде со 50 мостови и 30 тунели, најдолкиот тунел ќе минува под Деве Баир и ќе биде долг 5 километри и ќе има граничен премин под земја, само овој тунел ќе чини 70 милиони евра.

Потоа Албанија треба да ја однесе пругата од Лин до Драч, а Бугарија пак треба да изгради пруга од Деве Баир до Бургас.

Целиот овој железнички дел од коридорот 8 ќе чини неколку милијарди евра и ќе се гради се до 2030 та година и ќе биде вистинско чудо на современата технологија и наука!

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch The Rising of the Shield Hero (Dub)

online anime AniWatch Bleach (Dub)

AniWatch Attack on Titan Season 3

Attack on Titan Season 2

My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 25

tải go88