Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања

ЌЕ ПЛУКАШ КОГА ТИ СКРАТИ 1 МИЛИОН ЕВРА ГОДИШНО ПОВЛАСТЕНИ КВОТИ ЗА ТВОИТЕ АПТЕКИ – МЕХАНЏИСКИ: ДЕН ДОНЧЕВ БЕШЕ ГОЛЕМО ЗЛО ЗА МАКЕДОНСКОТО ЗДРАВСТВО!

Сопственикот на веледрогеријата „Зегин“, Благоја Механџиски, во интервју за „Трилинг“ изјави дека поранешниот директор на Фондот за здравство Ден Дончев му направил, како што рече, многу големо зло на македонското здравство

-Малку се тие скандали што му ги извадија на Ден Дончев, има многу повеќе, да не отвораме. Тој човек дојде од Австралија во Македонија да се збогати. Не знам кој го штити, но го знам многу добро. Тој беше компромитиран и претходно. Кога бил тој на страната на македонската здравствена потреба? Никојпат. Најпромашена инвестија за ФЗОМ беше Ден Дончев. Не знам каде е сега и не ме интересира, само знам дека направи многу големо зло на македонското здравство. Тој човек немаше квалитети да го води македонското здравство. Многу добра услуга направи што си отиде од здравството – рече Механџиски.

Новинарот можеби заборавил да го потсети дека можеби оваа нервоза на газдата на Зегине поради тоа што Ден Дончев како шеф на ФЗУ ги скрати големите повластени квоти за Зегин од над 1 милион евра пред другите ланци на аптеки што го ставаше секогаш во повластена позиција да млати големи профити секоја година.

Ден Дончев ги укина квотите и сега сите аптеки може да се натрпеваруваат еднакво на пазарот и плус пациентите не мора да трупаат залихи од страв дека квотите ќе се потрошат, затоа овој вечен МУТИВОДА сега плаче и плука по Ден Дончев!

loading...

Young Jack and the Witch (Dub) Episode Full

Website https://animekisa.in: Watch RobiHachi (Dub) animekisa Episode 12 watch anime online

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Pbase: https://pbase.com/gogoanimelol/profile

Rohitab: http://www.rohitab.com/discuss/user/147750-gogoanimebe/