ЗАЕВ: ПРЕД ЧЛЕНСТВОТО ВО ЕУ, БУГАРСКИОТ И ХРВАТСКИОТ НАРОД ЌЕ БИДАТ ВПИШАНИ ВО МАКЕДОНСКИОТ УСТАВ
ЗАЕВ: ПРЕД ЧЛЕНСТВОТО ВО ЕУ, БУГАРСКИОТ И ХРВАТСКИОТ НАРОД ЌЕ БИДАТ ВПИШАНИ ВО МАКЕДОНСКИОТ УСТАВ
ШОКАНТНО - СВАРОВСКИ СУДСТВОТО УШТЕ ЖИВЕЕ: МЕСТО ДА ДОНЕСЕ ПРЕСУДА, СУДОТ ПО ТРЕТ ПАТ ОДЛУЧИ ОДНОВО ДА ИМ СЕ СУДИ НА МИЈАЛКОВ И АЛФИТЕ ЗА АПСЕЊЕТО НА БОШКОСКИ
ШОКАНТНО - СВАРОВСКИ СУДСТВОТО УШТЕ ЖИВЕЕ: МЕСТО ДА ДОНЕСЕ ПРЕСУДА, СУДОТ ПО ТРЕТ ПАТ ОДЛУЧИ ОДНОВО ДА ИМ СЕ СУДИ НА МИЈАЛКОВ И АЛФИТЕ ЗА АПСЕЊЕТО НА БОШКОСКИ
Филипче: Жената е на прво место во општеството, се грижиме за секоја мајка и сопруга
Филипче: Жената е на прво место во општеството, се грижиме за секоја мајка и сопруга
(ВИДЕО) ЗАЕВ ОД СОФИЈА: АПЕЛ ДО БРАЌАТА БУГАРИ ДА НИ ПОМОГНАТ, ИМ ДОЛЖИМЕ ИДНИНА НА МЛАДИТЕ, ДА НЕ РОБУВАМЕ НА ИСТОРИЈАТА СО ШТО ЌЕ ЈА ЗАГРОЗИМЕ СЕГАШНОСТА И ИДНИНАТА
(ВИДЕО) ЗАЕВ ОД СОФИЈА: АПЕЛ ДО БРАЌАТА БУГАРИ ДА НИ ПОМОГНАТ, ИМ ДОЛЖИМЕ ИДНИНА НА МЛАДИТЕ, ДА НЕ РОБУВАМЕ НА ИСТОРИЈАТА СО ШТО ЌЕ ЈА ЗАГРОЗИМЕ СЕГАШНОСТА И ИДНИНАТА
ОТКАКО КОСТОВСКИ ИМ СЕ ЗАКАНИ СО ТУЖБА, СЕ ОГЛАСИЈА ШТЕДАЧИТЕ: За нас, несомнено најголемиот дел од вината за сторениот КРИМИНАЛ врз нас ја сноси Трифун Костовски заедно со неговата банда криминалци и поданици кои тој многу добро ги знае. Впрочем, еден од нив е неговиот син Коста Костовски!
ОТКАКО КОСТОВСКИ ИМ СЕ ЗАКАНИ СО ТУЖБА, СЕ ОГЛАСИЈА ШТЕДАЧИТЕ: За нас, несомнено најголемиот дел од вината за сторениот КРИМИНАЛ врз нас ја сноси Трифун Костовски заедно со неговата банда криминалци и поданици кои тој многу добро ги знае. Впрочем, еден од нив е неговиот син Коста Костовски!
(ВИДЕО) ПО ЦРНИТЕ ЛИСТИ НА БАЈДЕН, ДАЛИ САКАШЕ ПРЕМИЕРОТ ДА ИСПРАТИ ПОРАКА ДО БРАТОТ БОЈКО: Заев му однесе подарок на Борисов, американски пури?!
(ВИДЕО) ПО ЦРНИТЕ ЛИСТИ НА БАЈДЕН, ДАЛИ САКАШЕ ПРЕМИЕРОТ ДА ИСПРАТИ ПОРАКА ДО БРАТОТ БОЈКО: Заев му однесе подарок на Борисов, американски пури?!
(ВИДЕО) Заев и Борисов од Софија: Нашите народи се многу блиски и упатени на соработка, нема да дозволиме да се развива омраза меѓу младите
(ВИДЕО) Заев и Борисов од Софија: Нашите народи се многу блиски и упатени на соработка, нема да дозволиме да се развива омраза меѓу младите
(ВИДЕО) Чудниот забавен тренинг на македонската репрезентација е вистинска светска атракција денеска
(ВИДЕО) Чудниот забавен тренинг на македонската репрезентација е вистинска светска атракција денеска

ЌЕ СЕ ПРАВАТ БРЗИ КОВИД ТЕСТОВИ ВО ГЕВГЕЛИЈА, ЗА ДА СЕ ВРАТАТ ГРЦИТЕ ВО КАЗИНАТА И СТОМАТОЛОШКИТЕ ОРДИНАЦИИ

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека идната недела ќе се прошири лабараторијата во гевгелиската општа болница за да се прават брзи ПЦР тестови за потребите на грчките државјани, на кои матичната земја им ги бара при влез од Македонија. Заради немање можност за брзи ПЦР тестови во ова општина, во гевгелиските казина, стоматолошки ординации, маркети, пазари речиси и да нема Грци кои беа двигатели на локалната економија. Гевгелиските бизнисмени на средбата со вицепремиерот за економија Фатмир Бетиќи и министерот за здравство Венко Филипче им се пожалија дека трпат огромни загуби од отсуството на грчки државјани кои биле спремни и да платат изработка на ПЦР тест во земјава.

,,Заеднички се согласивме дека треба да се надгради дел од лабораторискиот капацитет на гевгелиската општа болница и ќе ставиме приоритет во решавањето на тој проблем. Верувам дека следната недела ќе биде решен со цел да се направи уште еден чекор напред кон олеснување на протокот на граѓани низ границата, пред се на граѓани од Грција“, изјави министерот за здравство Венко Филипче

Директорот на гевгелиската болница Димитар Крџев информираше дека имаат просторни услови за инсталирање на дополнителна опрема за изработка на брзи ПЦР тестови. Како што истакна тој. доколку добијат дозвола од здравствените власти, ковид тестови ќе изработуваат со гевгелискиот Центар за јавно здравје, во одредени временски интервали со оглед на редуциранито кадар што го имаат.

Градоначалникот на Гевгелија Сашо Поцков кажа дека услужната дејност во Гевгелија бележи негативни финансиски резултати бидејки најголемиот дел од капацитетите биле ориентирани кон грчките државјани, кои по воведувањето на задолжителни негативни ПЦР тестови при враќање од Македонија воопшто и не доаѓат во Гевгелија

loading...

KissAnime seven deadly sins kissanime: Bleach (Dub) Episode 366

AnimeDao animedao website reddit: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 11