Пронајдено телото на момчето кое се удави во Беровско Езеро
Пронајдено телото на момчето кое се удави во Беровско Езеро
СПАСОВ: Францускиот предлог сепак е добар и треба да го прифатиме, ВМРО ДПМНЕ си најдоа нова ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА за да го плашат народот
СПАСОВ: Францускиот предлог сепак е добар и треба да го прифатиме, ВМРО ДПМНЕ си најдоа нова ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА за да го плашат народот
СДСМ: Мицкоски и Левица се анти НАТО и анти ЕУ коалиција
СДСМ: Мицкоски и Левица се анти НАТО и анти ЕУ коалиција
Тринаесет повредени во сообраќајка на патот Струмица – Валандово – меѓу повредените и шестгодишно дете
Тринаесет повредени во сообраќајка на патот Струмица – Валандово – меѓу повредените и шестгодишно дете
Демократски Сојуз повика да не се потпишува протоколот, ЛДП и ДОМ се уште градат став за модифицираниот „француски предлог“
Демократски Сојуз повика да не се потпишува протоколот, ЛДП и ДОМ се уште градат став за модифицираниот „француски предлог“
Ковачевски и Маричиќ ќе присуствуваат на седницата на Советот за безбедност
Ковачевски и Маричиќ ќе присуствуваат на седницата на Советот за безбедност
ВМРО-ДПМНЕ: Масовно и гласно Не, вечерва повторно протест
ВМРО-ДПМНЕ: Масовно и гласно Не, вечерва повторно протест
НСДП: Коалициските партнери да не го користат францускиот предлог за ситно политичко поентирање
НСДП: Коалициските партнери да не го користат францускиот предлог за ситно политичко поентирање

ЌЕ СЛУШАМ И ЌЕ СЛУЖАМ Кондовски најави дигитален систем за директен контакт со битолчани

Помеѓу градоначалникот и граѓаните не треба да има посредници или бариери. Само директна, редовна и двострана комуникација ќе создаде систем за брза реакција на проблемите во општината. Тоа е основа за правилно долгорочно планирање и развој на општината во правец кој граѓаните го бираат на овие избори. Ова го истакна кандидатот за градоначалник на Битола од СДСМ и коалицијата, Христо Кондовски.

– Ќе воведеме дигитален онлајн-систем за директен контакт на градоначалникот и советниците со граѓаните. Тоа ќе значи постојана, брза, ефикасна размена на информации за услуги од надлежност на локалната самоуправа, соработка со НВО секторот и учество на нивен претставник како соработник на Кабинетот на градоначалникот. Иницијативите од граѓаните ќе бидат прифатени и процесирани во јасен систем – рече Кондовски, додавајќи дека општината во рок од 10 дена ќе има обврска да одговори на граѓанските иницијативи.

Кондовски посочи дека учеството на населението во управувањето со општината нема да се сведе само на гласање еднаш на четири години, туку преку комуникацијата со градоначалникот и пријава на иницијативи ќе се изгради вистински партнерски однос.

– Заедно одлучуваме. Затоа давам збор дека сум и ќе бидам човек од доверба, чесен, искрен, домаќин. Близок до секој од вас, постојано на терен, лесно достапен, приземјен, комуникативен, ќе слушам и ќе постапувам, ќе служам. Јас сум и ќе останам човек од акција, работлив, вреден. Подготвен сум, запознаен со проблемите и имам конкретен план со решенија. Ќе бидам еднакво близок со сите. Јас не ги делам луѓето по ниту еден основ – им порача Кондовски на граѓаните.

Тој ги повика битолчани да направат споредба и разлика.

– Изберете ја најдобрата понуда за вас, за вашето семејство, за Битола! Изберете го најдобриот градоначалник – порача Кондовски.

loading...

mẹo chơi tài xỉu go88 go88 apk ios go88 b29

tại sunwin88 sunwin hop Đăng Ký Sunwin Miễn Phí - Đỉnh Cao Sunwin 2022