МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина

Кинеската амбасада донираше 310 таблети за учениците од Општина Гази Баба

🙏 Огромна благодарност до амбасадорот Џанг Ѕуо за оваа донација и поддршка за учениците од социјално – ранливите категории особено сега во состојба на пандемија, кога наставата во поголемиот дел ја следат од дома.

Ваквиот чин е само уште една потврда за добрата соработка меѓу двете земји. Нашата соработка како општина со Народна Република Кина очекувам и верувам дека продолжи и во други области.

Кинескиот амбасадор покажа и интерес и за новата индустриска зона, која нуди можност за лесна индустрија и комерцијални објекти и посочи дека #ГазиБаба ја гледа како идна локација за нови инвестиции на кинески компании.

loading...

Watch Noragami Aragoto Episode 13

Animepahe: Space Pirate Captain Harlock: Riddle of the Arcadia Episode anime episode Full online free at https://animepahe.cc anime

GoGoAnime: Hidamari Sketch: Sae Hiro Sotsugyou-hen anime episode 2 online free at https://gogoanime.be god of highschool gogoanime

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?: Is It Wrong to go Searching for Herbs on a Deserted Island? Episode Full

Bit: https://bit.ly/gogoanimebe

Independent academia: https://independent.academia.edu/gogoanimelol