РУСИТЕ ТОТАЛНО ОДЛЕПИЛЕ: БАРААТ НАТО ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД БУГАРИЈА И РОМАНИЈА, ИТНА СЕДНИЦА НА БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, ШПАНИЈА ПОНУДИ ДА ПРАТИ АВИОНИ ВО БУГАРИЈА
РУСИТЕ ТОТАЛНО ОДЛЕПИЛЕ: БАРААТ НАТО ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД БУГАРИЈА И РОМАНИЈА, ИТНА СЕДНИЦА НА БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, ШПАНИЈА ПОНУДИ ДА ПРАТИ АВИОНИ ВО БУГАРИЈА
(ВИДЕО) БРАВО - Ковачевски - Азески: Комората ќе ја повлече иницијативата пред Уставниот суд, ќе се најдат решенија за предизвиците околу недела неработен ден - се засилува дијалогот меѓу Владата и деловната заедница во интерес на економскиот раст
(ВИДЕО) БРАВО - Ковачевски - Азески: Комората ќе ја повлече иницијативата пред Уставниот суд, ќе се најдат решенија за предизвиците околу недела неработен ден - се засилува дијалогот меѓу Владата и деловната заедница во интерес на економскиот раст
ВО ПОНЕДЕЛНИК ЗАПОЧНУВА ВТОРАТА ЗИМСКА ШКОЛА НА МСМЈЛК ПРИ УКИМ – НАЈАВЕНО УЧЕСТВО НА НАД 40 СТРАНСКИ МАКЕДОНИСТИ И СЛАВИСТИ ОД СЕДУМНАЕСЕТ ЗЕМЈИ
ВО ПОНЕДЕЛНИК ЗАПОЧНУВА ВТОРАТА ЗИМСКА ШКОЛА НА МСМЈЛК ПРИ УКИМ – НАЈАВЕНО УЧЕСТВО НА НАД 40 СТРАНСКИ МАКЕДОНИСТИ И СЛАВИСТИ ОД СЕДУМНАЕСЕТ ЗЕМЈИ
Папа Франциск: Продолжуваме со својата посветеност да обезбедиме правда за жртвите злоставувани од нашите членови
Папа Франциск: Продолжуваме со својата посветеност да обезбедиме правда за жртвите злоставувани од нашите членови
ВО КАВАДАРЦИ СЕ РАБОТИ: Во тек е изградбата на фекална и атмосферска канализација, како и водоводна мрежа на ул. Ѓорѓи Соколов во должина од 500 метри
ВО КАВАДАРЦИ СЕ РАБОТИ: Во тек е изградбата на фекална и атмосферска канализација, како и водоводна мрежа на ул. Ѓорѓи Соколов во должина од 500 метри
ОЈО нареди вештачење на примероци од крв и урина на возачот што синоќа ја усмрти 24-годишната девојка кај „Сити мол“
ОЈО нареди вештачење на примероци од крв и урина на возачот што синоќа ја усмрти 24-годишната девојка кај „Сити мол“
ВИСОКО-ТЕХНОЛОШКИ ПОГОН НА СИТЕ 4 ТРКАЛА КАЈ OPEL GRANDLAND HYBRID4, OPEL INSIGNIA И OPEL INSIGNIA GSI
ВИСОКО-ТЕХНОЛОШКИ ПОГОН НА СИТЕ 4 ТРКАЛА КАЈ OPEL GRANDLAND HYBRID4, OPEL INSIGNIA И OPEL INSIGNIA GSI
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: НЕУСПЕШЕН ОБИД НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПОЛИТИЧКА ДИСКРЕДИТАЦИЈА
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: НЕУСПЕШЕН ОБИД НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПОЛИТИЧКА ДИСКРЕДИТАЦИЈА

Кисела Вода e повторно победничка општина!

Почитувани граѓани, членови и поддржувачи на СДСМ, согласно синоќешната одлука на Извршниот одбор на СДСМ другарот Филип Темелковски е победничкиот кандидат на СДСМ за претстојните локални избори.

Во првиот мандат покажавме како партија дека знаеме како треба да се работи во интерес на граѓаните, слушавме, ветувавме но и исполнивме за подобра општина за сите граѓани.
Знаеме дека и овие избори ќе ја добиеме довербата од граѓаните, затоа што граѓаните веруваат во нас, затоа што СДСМ е фаворитот кај граѓаните.

Досега направивме многу, тоа не значи дека треба тука да застанеме, баш напротив, ќе продолжиме уште подобро и уште порешително. Од општина која што беше задолжена и нефункционална направивме општина со која сите можеме да се гордееме, општина која нема повеќе населени места без фекална канализација, општина одговорна и транспарентна кон граѓаните, општина која за три ипол години направи двојно повеќе од ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 12 години.

Филип Темелковски е човек кој што ја ужива поддршката не само на членството туку и на мнозинството граѓани на нашата општина, мнозинство граѓани кои што ќе ја донесат повторно победата уште во првиот круг.

Во наредниот период заедно со сите Вас ќе направиме програма која што ќе ја издигне општината на пиедесталот, затоа ве повикуваме сите да се вклучите во исполнувањето на оваа цел, заедно, сплотени, единствени до победа на локалните избори.

Зошто? Затоа што СДСМ и Филип Темелковски се најдобриот избор за нашата општина, затоа што се најдоброто решение за Кисела Вода.

#НајдобротоЗаКиселаВода
#НајдобротоЗаНашатаОпштина

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

dubbed anime Hunter x Hunter (2011)

AnimeDao JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

watch anime free AnimeDao Pokémon Journeys: The Series

anime website AnimeDao Mother of the Goddess’ Dormitory

Black Clover (Dub)