Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
ВМРО ДПМНЕ СЕ ФАЛИ ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИ, СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ТОА СЕ НАРАЧАНИ АНКЕТИ СО ВЕШТАЧКИ БРОЈКИ
ВМРО ДПМНЕ СЕ ФАЛИ ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИ, СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ТОА СЕ НАРАЧАНИ АНКЕТИ СО ВЕШТАЧКИ БРОЈКИ
Претрес во Куманово и Кичево, пронајдени кокаин, амфетмин и марихуана, приведени дилер и купувач
Претрес во Куманово и Кичево, пронајдени кокаин, амфетмин и марихуана, приведени дилер и купувач
Зеленски: Евровизија ќе се одржи во Мариупол!
Зеленски: Евровизија ќе се одржи во Мариупол!

Кисела Вода ги поддржува талентите на своите ученици

Воспитно образовниот процес не завршува во училницата. Општина Кисела Вода по девети пат го реализира проектот „ Мултимедијален хепенинг на отворен простор“ со тема „Ја сакам мојата општина Кисела Вода“. Настанот беше организиран во „Паркот Македонија “ во близина на Дом на култура КВК со почеток од 10.30 часот до 11.30 часот

Учениците се претставија со својот талент за музика, сликарство и игра. За таа цел на поставените штафелаи учениците сликаа, другите ученици настапуваа со музички и музичко – ритмички точки.
Опфатени беа четири Општински основни учичишта: ООУ „ Круме Кепески “, ООУ „ Невена Георгиева Дуња “, ООУ „ Кирил Пејчиновиќ“, ООУ „ Партенија Зографски“ , ПОУ „ Златан Сремец“ и ДУРДМОВ „ Димитар Влахов“. Гости на Овој хепенинг беа учесници од КУД „ Кисела Вода“ од Здружението за култура и уметност „ Мајковина“.

Во оваа прилика сакам да им се заблагодарам на несебичната посветеност на организаторите и сите наставници и педагози кои вложуваат дополнителни напори за да ги мотивираат младите и да организираат дополнителни содржини преку кои секој млад човек ќе може да ги пронајде и реализира своите лични таленти и со тоа да стане подобар и поуспешен човек. Ваквата посветена работа на општинските педагози придонесува и кон успесите на сите полиња кои ги постигнуваат учениците и спортистите од Кисела Вода.

Во име на сите граѓани јас Ви благодарам и се гордеам со Вас!

loading...

watch anime online. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

AnimeFreak JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 9

AnimeFreak The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

Boruto: Naruto Next Generations Episode 225

tải go88