АЈДЕЕЕ, НЕМААТ ОПШТИНСКА ЗГРАДА А ЌЕ ГРАДЕЛЕ СТАДИОН, ОВА САМО НА ЗАБЕГАН ВМРОВЕЦ МОЖЕ ДА МУ ТЕКНЕ, ОВА Е ТАА ФОНТАНИ-ФАСАДИ-СПОМЕНИЦИ ЗАБЕГАНОСТ КОЈА ГИ КРАСИ ВМРОВЦИТЕ СО ДЕЦЕНИИ: ФФМ и општина Аеродром ќе градат стадион
АЈДЕЕЕ, НЕМААТ ОПШТИНСКА ЗГРАДА А ЌЕ ГРАДЕЛЕ СТАДИОН, ОВА САМО НА ЗАБЕГАН ВМРОВЕЦ МОЖЕ ДА МУ ТЕКНЕ, ОВА Е ТАА ФОНТАНИ-ФАСАДИ-СПОМЕНИЦИ ЗАБЕГАНОСТ КОЈА ГИ КРАСИ ВМРОВЦИТЕ СО ДЕЦЕНИИ: ФФМ и општина Аеродром ќе градат стадион
ОБВИНИТЕЛKATA ОД ЊУЈОРК НАЈДЕ ДОВОЛНО ДОКАЗИ ДЕКА ТРАМП И НЕГОВИТЕ ДЕЦА НАПРАВИЛЕ ДАНОЧНА ИЗМАМА, ГО ПОВИКА СУДОТ ДА ГО ПОВИКА ТРАМП ДА СВЕДОЧИ
ОБВИНИТЕЛKATA ОД ЊУЈОРК НАЈДЕ ДОВОЛНО ДОКАЗИ ДЕКА ТРАМП И НЕГОВИТЕ ДЕЦА НАПРАВИЛЕ ДАНОЧНА ИЗМАМА, ГО ПОВИКА СУДОТ ДА ГО ПОВИКА ТРАМП ДА СВЕДОЧИ
ЗОШТО ОВОЈ ЧОВЕК ТОЛКУ ГО МРАЗИ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД: КАМЧЕВ БАРА НИЕ ДАНОЧНИТЕ ОБВРЗНИЦИ ДА МУ ГИ ВРАТИМЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА СО КОИ ГИ ПОТКУПУВАЛ БОКИ И КАТИЦА ЗА ДА СЕ СПАСИ ОД ЗАТВОР?!?!
ЗОШТО ОВОЈ ЧОВЕК ТОЛКУ ГО МРАЗИ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД: КАМЧЕВ БАРА НИЕ ДАНОЧНИТЕ ОБВРЗНИЦИ ДА МУ ГИ ВРАТИМЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА СО КОИ ГИ ПОТКУПУВАЛ БОКИ И КАТИЦА ЗА ДА СЕ СПАСИ ОД ЗАТВОР?!?!
Мицкоски со старите финти на Груевски, прави обид за пуч во ЛДП, реагираат од партијата
Мицкоски со старите финти на Груевски, прави обид за пуч во ЛДП, реагираат од партијата
(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: ИМА МНОГУ ЧУДНИ РАБОТИ ВО НАШЕТО СУДСТВО, ЗОШТО МИЈАЛКОВ И КАМЧЕВ МОЖАТ ДА СИ ЈА КУПАТ СЛОБОДАТА СО БРДО ПАРИ, А ОБИЧНИОТ НАРОД КОН Е СИРОМАШЕН СКАПУВА ПО ПРИТВОРИ?
(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: ИМА МНОГУ ЧУДНИ РАБОТИ ВО НАШЕТО СУДСТВО, ЗОШТО МИЈАЛКОВ И КАМЧЕВ МОЖАТ ДА СИ ЈА КУПАТ СЛОБОДАТА СО БРДО ПАРИ, А ОБИЧНИОТ НАРОД КОН Е СИРОМАШЕН СКАПУВА ПО ПРИТВОРИ?
Грковска-Брнз: Продолжува поддршката и соработката за унапредување на демократските процеси и стратешките реформи
Грковска-Брнз: Продолжува поддршката и соработката за унапредување на демократските процеси и стратешките реформи
ПРОФЕСОР МАРКОВИЌ: КОВАЧЕВСКИ ДЕЛУВА КАКО ПОЛИТИЧАР БЕЗ ЕМОЦИИ, КОНТРАСТ ОД ТОА ШТО БЕШЕ ЗАЕВ, А ЗА ПРОФЕСОРОТ ТУПАНЧЕВСКИ ИМАШЕ ПОФАЛБИ ДУРИ И ОД ВМРО ДПМНЕ И ЛЕВИЦА ШТО ЗА МЕНЕ Е ГОЛЕМО ИЗНЕНАДУВАЊЕ
ПРОФЕСОР МАРКОВИЌ: КОВАЧЕВСКИ ДЕЛУВА КАКО ПОЛИТИЧАР БЕЗ ЕМОЦИИ, КОНТРАСТ ОД ТОА ШТО БЕШЕ ЗАЕВ, А ЗА ПРОФЕСОРОТ ТУПАНЧЕВСКИ ИМАШЕ ПОФАЛБИ ДУРИ И ОД ВМРО ДПМНЕ И ЛЕВИЦА ШТО ЗА МЕНЕ Е ГОЛЕМО ИЗНЕНАДУВАЊЕ
(ВИДЕО) БРАВО МВР, ИСКОНТРОЛИРАНИ 600 АВТОБУСИ И КОМБИЊА - Поради неисправност санкционирани 60 возила со кои се врши јавен превоз на територија на цела држава
(ВИДЕО) БРАВО МВР, ИСКОНТРОЛИРАНИ 600 АВТОБУСИ И КОМБИЊА - Поради неисправност санкционирани 60 возила со кои се врши јавен превоз на територија на цела држава

КОГА СИ БРАНКОВИСТ ДО КОСКА И КОГА СИ НА ПЛАТЕН СПИСОК КАЈ КАМЧЕВ ВО СИСТИНА: НА АНДРЕЈ ПЕТРОВ МУ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ЗА ДА ОЦЕНИ ДАЛИ ЗАЕВ БИЛ ДОБАР ПРЕМИЕР

Смешни и несериозни се тврдењата дека поранешниот лидер на СДСМ Бранко Црвенковски влијаел врз поразот на партијата на изминатите локални вели, вели поранешниот генерален секретар на социјалдемократите Андреј Петров. Во изјава за неделникот Фокус, Петров истакнува дека Црвенковски по поразот на локалните избори во 2013 година целосно се повлекол од СДСМ.

-Смешни се и несериозни обвинувањата дека тој влијаел на поразот на СДСМ со тоа што во МАНУ ги кажал своите ставови, кои во делот на економијата и корупцијата се поклопуваат со ставовите на Стејт департментот и македонската бизнис-аедница. Особено е фасцинантна имагинација дека 120.000 гласови минус биле затоа што некакво крило на СДСМ не работело. Тоа е нон-сенс – тврди тој.

Втората етапа на Црвенковски во СДСМ, откако тој се врати на чело на партијата по истекот на мандатот како претседател на државата, Петров ја оценува како „тешко опозициско време во екот на моќта на Никола Груевски“. Според него, оваа борба била Давид против Голијат.

-Меѓународната заедница тогаш се уште „кокетираше“ со Груевски очекувајќи исчекор напред во НАТО и евроинтеграциите. Реално зборувајќи, и економскиот тим на таа влада беше добар, предводен од Зоран Ставревски. Во 2011 година успеаја некако да не победат во една тешка битка, подоцна видовме од „бомбите“ дека се служеа со недозволени средства. Не беа созреани условите за промена – вели Петров.

Тој истакнува дека се уште е кратка историската дистанца за да може да се дадат оценки за владеењето на Зоран Заев, кој по изборниот пораз се повлекува од лидерската позиција на СДСМ, но и од премиерската функција. Но, Петров објаснува како се создал амбиент за победа на СДСМ предводена од Заев:

„Луѓето беа преморени од 11 години власт на тогашната влада. СДСМ покажа поголемо разбирање за ставовите и желбите на сите граѓани на Македонија, независно од етничката припадност. Постоеше силна меѓународна поддршка која никогаш не била поексплицитна, се создаваше амбиент за решавање на спорот со Грција. Дојде до приклучување на граѓанскиот блок кон опозицијата, едноставно се роди нова надеж, која му овозможи на СДСМ да дојде на власт“.

Целиот текст прочитајте го во новиот број на неделникот кој можете да го купите и во електронска форма на овој линк.

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

One Piece Episode 993

anime to watch 4Anime Pokémon Journeys: The Series

watch subbed anime Bleach

JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 22

anime sites Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway