ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување
НИКОЛОВ: Ќе победиме затоа што општина Росоман го заслужува најдоброто
НИКОЛОВ: Ќе победиме затоа што општина Росоман го заслужува најдоброто
Од 113-тата седница на Владата: Укинато е ограничувањето на бројот на гости на една маса во угостителските објекти и се дозволува поголема исполнетост на капацитетите и во отворениот и во затворениот дел
Од 113-тата седница на Владата: Укинато е ограничувањето на бројот на гости на една маса во угостителските објекти и се дозволува поголема исполнетост на капацитетите и во отворениот и во затворениот дел
НЕОДГОВОРЕН НАРОД НА КОЈ НЕ МУ Е ВАЖНО КОЈ МУ ГИ ВОДИ ОПШТИНИТЕ И ДРЖАВАТА: ОСВЕН ШТО 250 000 ОСТАНАЛЕ ДОМА, ДУРИ 60 000 ГИ ПРЕЧКРТАЛЕ ЛИВЧИЊАТА?!?!
НЕОДГОВОРЕН НАРОД НА КОЈ НЕ МУ Е ВАЖНО КОЈ МУ ГИ ВОДИ ОПШТИНИТЕ И ДРЖАВАТА: ОСВЕН ШТО 250 000 ОСТАНАЛЕ ДОМА, ДУРИ 60 000 ГИ ПРЕЧКРТАЛЕ ЛИВЧИЊАТА?!?!
Османи: Мнозинството е стабилно, нема да има нови избори и потреси
Османи: Мнозинството е стабилно, нема да има нови избори и потреси
Илиевски за Телма и ТВ 24: Димитриевски и на Општината ќе ги затемни стаклата, нема да дозволиме!
Илиевски за Телма и ТВ 24: Димитриевски и на Општината ќе ги затемни стаклата, нема да дозволиме!

КОГА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ГО ИМАШ ТРАМП, НАЈГОЛЕМАТА БУДАЛА КОЈА СЕДЕЛА ВО БЕЛАТА КУЌА: Најмоќниот американски генерал два пати тајно се јавил во Пекинг. Се плашел дека Трамп ќе направи војна со Кина, објавени транскрипти

Највисокиот американски генерал тајно го повика својот кинески колега двапати во последните месеци од мандатот на Доналд Трамп, поради загриженоста дека американскиот претседател може да предизвика војна со Кина, бидејќи на повидок е неговиот потенцијален пораз на изборите.

Американскиот генерал Марк Мили, началник на здружениот штаб на Армијата на САД, го повика генералот Ли Зуоченг од Народно ослободителната војска на 30 октомври 2020 година, четири дена пред претседателските избори, и повторно на 8 јануари, два дена откако приврзаниците на Трамп започнаа напад на американскиот Капитол, објави Вашингтон пост.

Во повиците, Мили се обиде да го убеди Ли дека САД се стабилни и дека нема да ги нападне, а доколку има напад, дека тој ќе го извести својот колега пред време, се вели во извештајот.

Извештајот е базиран на книгата Опасност, напишана од новинарите Боб Вудворд и Роберт Коста, која се потпира на интервјуа со 200 извори и која ќе биде објавена следната недела.

Канцеларијата на Мили одби да коментира. Претставниците на Трамп не можеа да се контактираат.

Трамп го назначи Мили на највисоката воена функција во 2018 година, но почна да го критикува, како што направи со многу од неговите подредени, откако ги загуби изборите од демократот Џо Бајден во ноември и ја напушти Белата куќа на 20 јануари.

Мили беше мотивиран да контактира со Пекинг по втор пат по повикот на претседателката на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, која го праша генералот какви заштитни мерки постојат за да се спречи „нестабилниот претседател“ да започне нуклеарен напад, се вели во транскриптот на повикот.

“Тој е луд. Знаете дека е луд”, му рече Пелоси на Мили во повикот.

Според транскриптот на повикот, генералот одговорил: „Се согласувам со тебе во се“.

loading...

https://wcostream.cc wcostream hunter x hunter

Website https://animedao.nl: Watch Your Name. (Dub) animedao Episode Full knights and magic animedao

AnimeFreak: Junjou Romantica OVA anime episode Full online free at https://animefreak.ws anime freaks website

Watch Otaku no Seiza Episode 2

Independent academia: https://independent.academia.edu/gogoanimebe

Teachertube: https://www.teachertube.com/user/channel/gogoanimebe