(ВИДЕО) БОМБА НА МАРЈАН ЃОРЧЕВ: ВО БУГАРИЈА АКО СЕ ДЕКЛАРИРАТЕ ЗА МАКЕДОНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА МАРЈАН ЃОРЧЕВ: ВО БУГАРИЈА АКО СЕ ДЕКЛАРИРАТЕ ЗА МАКЕДОНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ!
ВАКВИТЕ ЃУБРИЊА ПСИХОПАТСКИ ОПСЕДНАТИ СО ОМРАЗА КОН НАС ГИ РАСИПУВААТ БУГАРСКО МАКЕДОНСКИТЕ ОДНОСИ - Нешков: Македонизмот не е идеолошки, туку геополитички проект насочен против Бугарија
ВАКВИТЕ ЃУБРИЊА ПСИХОПАТСКИ ОПСЕДНАТИ СО ОМРАЗА КОН НАС ГИ РАСИПУВААТ БУГАРСКО МАКЕДОНСКИТЕ ОДНОСИ - Нешков: Македонизмот не е идеолошки, туку геополитички проект насочен против Бугарија
СЕ БЛИЖИМЕ НАКАЈ 8 000 ЗАГИНАТИ ОД КОРОНА А НА АНТИ ВАКСЕРИТЕ НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ ВО ГЛАВА!
СЕ БЛИЖИМЕ НАКАЈ 8 000 ЗАГИНАТИ ОД КОРОНА А НА АНТИ ВАКСЕРИТЕ НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ ВО ГЛАВА!
КОГА СИ БРАНКОВИСТ ДО КОСКА И КОГА СИ НА ПЛАТЕН СПИСОК КАЈ КАМЧЕВ ВО СИСТИНА: НА АНДРЕЈ ПЕТРОВ МУ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ЗА ДА ОЦЕНИ ДАЛИ ЗАЕВ БИЛ ДОБАР ПРЕМИЕР
КОГА СИ БРАНКОВИСТ ДО КОСКА И КОГА СИ НА ПЛАТЕН СПИСОК КАЈ КАМЧЕВ ВО СИСТИНА: НА АНДРЕЈ ПЕТРОВ МУ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ЗА ДА ОЦЕНИ ДАЛИ ЗАЕВ БИЛ ДОБАР ПРЕМИЕР
СДСМ: ПРАВО НА ГЛАС НА КОНГРЕСОТ ЗА НОВ ЛИДЕР НА 12-ТИ ДЕКЕМВРИ ИМА СЕКОЈ ЧЛЕН КОЈ ЌЕ СЕ РЕГИСТРИРА
СДСМ: ПРАВО НА ГЛАС НА КОНГРЕСОТ ЗА НОВ ЛИДЕР НА 12-ТИ ДЕКЕМВРИ ИМА СЕКОЈ ЧЛЕН КОЈ ЌЕ СЕ РЕГИСТРИРА
ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА ВО ТИМОТ НА ТЕЛМА ТЕЛЕВИЗИЈА
ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА ВО ТИМОТ НА ТЕЛМА ТЕЛЕВИЗИЈА
ПОЧИНА НОВИНАРОТ ТОДОР ПЕНДАРОВ
ПОЧИНА НОВИНАРОТ ТОДОР ПЕНДАРОВ
ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ - БЕСА МОЛИ ДА ВЛЕЗЕ ВО ВЛАДАТА: АРИЈАНТ ХОЏА СНИМЕН СО МУСА ЏАФЕРИ ВО СКОПСКО КАФУЛЕ
ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ - БЕСА МОЛИ ДА ВЛЕЗЕ ВО ВЛАДАТА: АРИЈАНТ ХОЏА СНИМЕН СО МУСА ЏАФЕРИ ВО СКОПСКО КАФУЛЕ

КОГА ЗОРЛЕ САКАШ ДА ПРАВИШ ЕТНИЧКИ ТЕНЗИИ: КОЈ САКА ОД АЛБАНСКИОТ ОРЕЛ ДА НАПРАВИ АНТИ – МАКЕДОНСКА ПРОВОКАЦИЈА?!?!

ВМРОВСКИОТ ПР со години се обидува да наметне една многу чудна и смешна теза, имено сакаат да го убедат македонскиот народ дека гестикулацијата ЛЕТАЊЕ ОРЛИЊА е некаква провокација кон Македонците?!?! Дека ЛЕТАЊЕТО ОРЛИЊА е некаква албанска шовинистичка националистичка провокација за цел балкан и цел свет?!?!

А тоа е обично покажување на орелот како национален симбол на АЛбанците но и на Србите и Црно Горците па и Русите?!?!

Нема ништо страшно ако некој Албанец гестикулира орел си го негува чувството спрема своето знаме па нема ништо спорно и ако некој Македонец покаже респект према тоа знаме, што има тука лошо да покажеш дека ги респектираш Албанците и нивните етнички чувства?!?!

Дури ако одиме понатаму, гестот на Македонците со прстите со кој се прикажуваа три кренати прста и кругче со показалецот и палецот е многу поспорен гест затоа што се праќа порака кон Бугарија и Грција дека ќе бидат отцепени Пиринска и Егејска и со Вардарска, Македонија пак ќе биде цела?!?!

Додека со Орелот, никаде не се кажува дека се мисли на голема Албанија туку само се алудира на орелот кој е симбол на Албанците на балканот.

Значи ние им се лутиме на Албанците за ништо а правиме гест со кој ги провоцираме Бугарите и Грците и повикуваме на отцепување на територии?!?!

loading...

ANIMEFLIX: Space Oz no Bouken (Dub) anime episode Full online free at https://animeflix.nl hotarubi no mori e animeflix

animepahe :: okay-ish anime website

Website https://aniwatch.pro: Watch New Getter Robo aniwatch Episode 13 anime stream

Fantastic Cell Episode Full

Animeflixnl mystrikingly: https://animeflixnl.mystrikingly.com/

Qiita: https://qiita.com/kissanimemx