Пронајдена дрога, приведен битолчанец, Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците, Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица, Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години, Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна, Пронајдено лице кое се оддалечило од домот
Пронајдена дрога, приведен битолчанец, Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците, Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица, Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години, Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна, Пронајдено лице кое се оддалечило од домот
ЕВАКУИРАНИ 260 РАНЕТИ ВОЈНИЦИ ОД АЗОВСТАЛ, ПУТИН ВЕТИЛ ДЕКА НЕМА ДА БИДАТ МАЛТРЕТИРАНИ ИЛИ УБИЕНИ, УКРАИНА НУДИ ДА БИДАТ РАЗМЕНЕТИ ЗА РАНЕТИ РУСКИ ВОЈНИЦИ
ЕВАКУИРАНИ 260 РАНЕТИ ВОЈНИЦИ ОД АЗОВСТАЛ, ПУТИН ВЕТИЛ ДЕКА НЕМА ДА БИДАТ МАЛТРЕТИРАНИ ИЛИ УБИЕНИ, УКРАИНА НУДИ ДА БИДАТ РАЗМЕНЕТИ ЗА РАНЕТИ РУСКИ ВОЈНИЦИ
БРАВО - Министерството за правда формира дисциплинска комисија за раководителката што пријавила новинарка
БРАВО - Министерството за правда формира дисциплинска комисија за раководителката што пријавила новинарка
Ердоган не ги сака Шведска и Финска во НАТО поради критиките во минатото упатени на негова адреса
Ердоган не ги сака Шведска и Финска во НАТО поради критиките во минатото упатени на негова адреса
ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ: Санација на улиците и обнова на сообраќајната сигнализација на улиците во општина Ѓорче Петров
ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ: Санација на улиците и обнова на сообраќајната сигнализација на улиците во општина Ѓорче Петров
КАЕВСКИ: Откако пропаднаа блокадите на ВМРО-ДПМНЕ, да не се одолговлекува, да се донесат 30 закони кои чекаат во Собранието
КАЕВСКИ: Откако пропаднаа блокадите на ВМРО-ДПМНЕ, да не се одолговлекува, да се донесат 30 закони кои чекаат во Собранието
Шведска го потпиша барањето за влез во НАТО, Финскиот парламент денеска ќе гласа за приклучување
Шведска го потпиша барањето за влез во НАТО, Финскиот парламент денеска ќе гласа за приклучување
Студентите ќе рециклираат и ќе добиваат пари на студентска картичка [фото]
Студентите ќе рециклираат и ќе добиваат пари на студентска картичка [фото]

КОЈ ГИ КРАДЕ ПАРИТЕ ВО АЛФА – ЛОШО МЕНАЏИРАЊЕ ИЛИ ПЉАЧКА?!?!

Оние што се разбираат во медиуми се зачудени од проблемите на ТВ Алфа да подели плати на своите вработени и сталните штрајкови во телевизијата.

Затоа што многу е чудно како една телевизија со толку реклами и со толку приливи од сите страни пак и пак оди на работ на стечај?!

Дека е многу чудно каде завршуваат парите во телевизијата доказ се самите емисии кои се полни со реклами од сите домашни и светски брендови.

Ние сме навлечени на Бивис и Батхед емисијата на Горан и Драган која оди навечер и во која се рекламираат Кока Кола, Скопско, Златен Даб, Памперс, Тајд, Роса, Мкеш, КФЦ, А1, и редица други македонски банки, телекоми, маркети, осигурителни компании итн итн…

Све кој од кој светски и македонски бренд кои плаќаат сериозно за да ги има на тв особено кога се знае дека Алфа ја гледаат сите можни фанови на ВМРО и Левица и сите други десни радикали, а и тие мора да јадат, пијат, земаат кредити, зборат на телефон и тоа огласувачите добро го знаат…

Но ова не е се како во рекламата на ТОп ШОП. Касата на Алфа се полни и од пари од политички партии, пред се ВМРО и Левица, па на секои избори они имаат најмалку по 200 000 евра прилив тоа оди и до 300 000е на парламентарни избори!!!

Но и тоа не е се! Алфа доби финансиска инјекција и од владата?!?! Да од владата која 24/7 ја плукаат, владата им даде 120 000 евра помош за да ги задржат вработените во време на пандемија со еден од владините кризни пакети кои ги делеше овој период.

Но и тоа не е се! Како владина поддршка за медиумите во време на криза, владата ги ослободи од давачки сите телевизии и радија и таа од буџетот им ги плати сите давачки кон оператори и кон медиски регулатори а тоа е сериозна сума која е околу 100 000 евра годишно по телевизија зависи колку има гледаност.

Но и тоа не е се! Алфа е особено помогната од бизнисменот Орце Камчев па можеме да ги видиме сите негови фирми во секоја емисија на Алфа, значи Систина со сите под сектори таму лабораторија, офталмологија, педијатрија, кардиологија итн потоа Стопанска Банка Битола, разни млекари хотели пекари… Тоа е сигурно сериозна сума со која Камчев ја помага телевизијата која пак во секоја емисија се бори за него, те имал температура, пролив, ова она, нон стоп гледачите се инфомирани со КАМЧЕВ РИЈАЛИТИ ШОУ ШУТКА!

Плус секако е јасно дека Алфа добива пари и од Унгарија преку разни реклами за унгарски масла кои никаде не се продаваат, значи и по тој основ течат кој знае колку стотици илјади евра годишно.

И КАЈ СЕ ОВИЕ ПАРИ?!?! Дали е можно некој да ги краде овие пари со преголеми плати преголеми договори за хонорари птеголеми фактури за набавена опрема и слично?!?! Дали некој ја цица телевизијата на сметка на вработените кои доцнат со месеци плата и здравствено и пензиско?!?!

Како што Грујо ја крадел ВМРО ДПМНЕ за плацеви на водно, дали некој сега ја краде Алфа додека ја лаже јавноста дека се бори за рушење на Заев а во позадина интересот им е само да си ги наполнат своите џебови?!?!

Некој ќе рече ама телевизијата е скапа играчка и тоа е точно, само за струја и парно и гориво месечно трошоците се над 10 000 евра, да не збориме па за плати за околу 100 вработени, но и сумите што влегуваат во Алфа се исто така големи, ние не збориме за суми за портали кои се околи 2-3 000 евра, не овде се збори за по 200, 300 000 евра де од партии де од влада де од реклами, некој способен менаџер треба само да направи добра математика и ако треба да го прилагоди бројот на вработени и нивните плати со приходите и нема да има проблеми.

Дали е директорот Бојаџи тотално неспособен за менаџирање волку голема фирма, иако човекот е режисер па и режисерите треба да знаат да направат буџет за филм, или пак ја користи телевизијата да се обогати, не можеме да знаеме…

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime websites Pokémon Journeys: The Series

Attack on Titan Season 2 Episode 11

SK8 the Infinity

My Hero Academia Season 2

Attack on Titan

tải go88