(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

КОЈ ЈА ЗАПАЛИ МАКЕДОНИЈА НА ИЛИНДЕН – САМО ВО СКОПЈЕ ДЕНЕСКА ИМАШЕ 16 ПОЖАРИ, НА ТЕРИТОРИЈА НА ЦЕЛА ДРЖАВА ИМА ПРЕКУ 20 АКТИВНИ ПОЖАРИ!

Територијалната противпожарна единица на Град Скопје (БППЗ) објави дека денеска на територија на Град Скопје имаше 16 интервенции за краток период од 13 часот до 18 часот и оти сите се локализирани.

Пожарна Скопје исто така информира дека во помош на гаснење на пожарот во Старо Нагоричане се испратени две возила и дополнителни сили.

– Во помош праќаме и три возила и 15 пожарникари за Кочани каде состојбата со пожарот е сериозна, објави Пожарна Скопје на својата Фејсбук страница.

Апелираат на совеснпст до граѓаните и оти секое мало невнимание на овие високи температури може да предизвика катастрофа во овој период.

Чудно е како баш на најголемиот празник во земјава одеднаш букна цела држава, дали се работи за чиста случајност или пак некој сакаше да предизвика општа паника со цел лов на политички поени?!?!

Премиерот Зоран Заев и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски предвреме ја напуштија свеченоста за Илинден што се одржа во Крушево и се упатија кон Кочани, градот што доцна попладнево го зафати пожарот што му се закануваше речиси цел ден.

Ова го потврдуваат и од владината прес служба од каде велат дека премиерот Заев е во постојана комуникација со градоначалниците и надлежните институции.

Инаку, шумски пожари беснеат на десетина локации низ Македонија. Според надлежните служби, пожари има во Ранковце каде се изгорени и куќи, борова шума гори во Делчево и во Пехчево, пожар има и во села во Македонски Брод, во Општина Липково, како и кај локалитетот Кокино во кумановско Старо Нагоричане. Како можни причини за избувнувањето на пожарите, надлежните ги наведуваат топлото време и човековиот фактор.

Читатели на Мактел ни јавуваат за пожар и на Плетвар во Прилеп и во Миравци. Пожарот во Миравци можеше да се види денеска од автопатот Е-75.

loading...

Eureka Seven Hi-Evolution 1 (https://animetv.cc/m/jKxA) Episode Full

Uta no Prince Sama 2 Episode 13

4Anime: My Wife is the Student Council President OVA anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime a silent voice

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Ulule: https://www.ulule.com/gogoanimelol/#/

Bit: https://bit.ly/gogoanimebe