Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

„Колегата кој работел со дефибрилаторот забележал чад“ – сведоштво на лекар кој работел во ковид центарот во Тетово

Пред да избие страшниот пожар во модуларната болница во Тетово, во кој животот го загубија 14 лица, а 12 се хоспитализирани, лекар се обидувал да реанимира пациент, потврдува за „Слободен печат“ негов колега од раководството на тетовскиот ковид-центар кој сакаше да остане анонимен.

Како што дознаваат од порталот од свои извори,лекарот кога забележал дека има некој спој додека го користел дефибрилаторот, апарат за реанимација.

– Колегата забележал чад по што се јавил во техничката служба. Потоа ме известија и мене и додека стигнавме од другото одделение, за три-четири минути, го видовме пожарот. Не знам дали и дрво може толку брзо да изгори. Се се случи за пет минути. Сите стигнавме за кратко време. Таму беше хаос. Колегите пробале да спасат некои пациенти, извадиле надвор неколкумина. Некои роднини кои седеа надвор успеаја да ги спасат своите. Ние критикуваме што роднините се внатре, но тие и да не се внатре, сите се околу болница. Ние овде сме сите фамилијарно поврзани. Мене ме извести докторот дека при работа со дефибрилаторот забележал како да има некој спој, слушнал од под креветот. Од техничкиот персонал веднаш побара да се дојде во модуларната болница. Во исто време забележал и пламен, чад и така се тоа почнало, изјави докторот за „Слободен печат“.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

High School DxD Episode 7

AniWatch Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 9

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

AniWatch BANANA FISH Episode 21

anime to watch Hunter x Hunter (2011) (Dub)