КОВАЧЕВСКИ: Растот на просечната плата продолжува, имаме зголемување за 5,6% во однос на истиот месец 2020 година, тоа се 1.542 денари повеќе споредбено со лани.
КОВАЧЕВСКИ: Растот на просечната плата продолжува, имаме зголемување за 5,6% во однос на истиот месец 2020 година, тоа се 1.542 денари повеќе споредбено со лани.
КАКВА БУДАЛА, ОХРИДСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК СЕ ГУШКАЛ СО ЦЕЛ ГРАД ИАКО ЗНАЕЛ ДЕКА Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД?!?!
КАКВА БУДАЛА, ОХРИДСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК СЕ ГУШКАЛ СО ЦЕЛ ГРАД ИАКО ЗНАЕЛ ДЕКА Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД?!?!
ДАНЕЛА ИЗЛЕЗЕ НАЈГОЛЕМА ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА ЗА СКОПЈЕ ПОСЛЕ ПИКОЛОМИНИ И ЗЕМЈОТРЕСОТ
ДАНЕЛА ИЗЛЕЗЕ НАЈГОЛЕМА ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА ЗА СКОПЈЕ ПОСЛЕ ПИКОЛОМИНИ И ЗЕМЈОТРЕСОТ
На мое задоволство, денеска имав телефонски разговор со Претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен
На мое задоволство, денеска имав телефонски разговор со Претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен
ШОКАНТНО, МИЦКОВСКИ Е ПСИХО - ВМРО ДПМНЕ ЈА ВМЕШУВА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ВО ЗАГОВОРОТ ЗА УБИСТВО НА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ?!?!
ШОКАНТНО, МИЦКОВСКИ Е ПСИХО - ВМРО ДПМНЕ ЈА ВМЕШУВА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ВО ЗАГОВОРОТ ЗА УБИСТВО НА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ?!?!
СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЧИНАТАТА ДЕВОЈКА ОД РАДОВИШ, ВЕДНАШ ДА МУ СЕ ДАДЕ ПСИХИЈАТАР НА ПОМОШ ВО ЗАТВОРОТ НА МЛАДОТО МОМЧЕ ПО МОЖНОСТ И ДА СЕ ПРАТИ ДОМА ДА МУ ПОМОГНЕ СЕМЕЈСТВОТО ДА НЕ ИЗГУБИМЕ УШТЕ ЕДЕН МЛАД ЖИВОТ
СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЧИНАТАТА ДЕВОЈКА ОД РАДОВИШ, ВЕДНАШ ДА МУ СЕ ДАДЕ ПСИХИЈАТАР НА ПОМОШ ВО ЗАТВОРОТ НА МЛАДОТО МОМЧЕ ПО МОЖНОСТ И ДА СЕ ПРАТИ ДОМА ДА МУ ПОМОГНЕ СЕМЕЈСТВОТО ДА НЕ ИЗГУБИМЕ УШТЕ ЕДЕН МЛАД ЖИВОТ
Адвокатот на возачот тврди: Од стрес се укочил, пола саат не можел да мрдне, полицијата го извадила, не возел повеќе од 45-50 километри на час
Адвокатот на возачот тврди: Од стрес се укочил, пола саат не можел да мрдне, полицијата го извадила, не возел повеќе од 45-50 километри на час
ДА ПРЕСТАНЕ ХАЈКАТА ПРОТИВ ОВА МОМЧЕ, НЕСРЕЌИ СЕ СЛУЧУВААТ ЗА ЖАЛ, СЕКОМУ МОЖЕ ОВА ДА МУ СЕ СЛУЧИ: 30 дена притвор за возачот кој ја усмрти 24 годишната девојка од Радовиш
ДА ПРЕСТАНЕ ХАЈКАТА ПРОТИВ ОВА МОМЧЕ, НЕСРЕЌИ СЕ СЛУЧУВААТ ЗА ЖАЛ, СЕКОМУ МОЖЕ ОВА ДА МУ СЕ СЛУЧИ: 30 дена притвор за возачот кој ја усмрти 24 годишната девојка од Радовиш

КОЛКУ ЛИЧНАТА ОМРАЗА МОЖЕ ДА ТЕ ИЗРЕМЕТИ: Куновска му честита роденден на СДСМ со тоа што ја прогласи партијата за мртва, СДСМ кој 5 години реди победи и успеси и за партијата и за државата!

Роденденска честитка во вид на клетва! Море полошо, во вид на посмртна објава на бандера!

Така екс претседателката на градската организација на СДСМ, Софија Куноска му честита роденден на СДСМ на фејсбук.

Од кажаното се гледа, боде очи, дека нејзината омраза спрема Заев и Шеќеринска и го имаат одземено умот па треска невидено глупости.

Замислете, СДСМ кој 5 години реди успеси и за земјата и за партијата, СДСМ кој ја спаси земјата од режим, ја врати на вистинскиот пат, ја внесе државата во НАТО, ја зголеми минималната и просечната плата за рекордно досега невидено ниво, воведен е МИНИМАЛЕН МЕСЕЧЕН ПРИХОД со што се помагаат сите во земјава и што работат и што не работат и старци без пензија – СИТЕ, решени се сите стечајци кои добија патека до минимална пензија, зголемени се пензиите, се воведе ЕФТИНА ТАРИФА на струјата со што месечно секое семејство заштедува од 1000 до 2000 денари, укината е претплатата кон МТВ поради што пола земја имаше блокирани сметки, изградени се десетици градинки со што се помогнати работничките семејства кои немаат пари за приватни градинки или пак за дадилки, направени се десетици групни домови во кои се префрлени хумано во семејства многу деца и млади кои се со тешки пречки во развојот, засилени се социјалните центри за социјална заштита, вработени се над 1000 нови доктори и сестри во јавното здравство, реновирани се сите болници во земјава а се почнува со изградба и на модерен клинички центар кој ќе чини пола милијарда евра – сето ова за оние кои немаат пари да одат во луксузните Систина и Жан Митрев, во земјоделието субвенциите се покачени, воведени се нови начини на помош на младите и жените земјоделци, во образованието конечно се прави реформа која ја немало 20 години со цел младите да имаат поголем бенефит од образованието, пак се враќа стручното образование за младите кои немаат желба да бида интелектуалци или директорчиња барем да имаат некаков занает за да може да си ја прехранат фамилијата…

Вратен е меѓународниот углед на земјата, растеме на сите скали за транспарентност, демократија, слобода, политички систем, се прават реформи и во судството, за прв пат имаме големи ЅВЕРКИ во затвор не само крадци на марули и ќебапи, имаме власт која е одговорна и домаќинска, и што е најважно нема веќе меѓуетнички тензии, подобрени се односите со сите соседи се работи на решавање и на последното отворено прашање, она со Бугарија.

И после сето ова да кажеш дека СДСМ ги прекршила своите СОЦИЈАЛ ДЕМОКРАТСКИ ПРИНЦИПИ и тоа пази критика која доаѓа од една умислена елитистичка актерка газдарица на хотел во центарот на Скопје, која веројатно никад не видела работничка хала, веројатно никад не видела нива, веројатно никад не работела тешка физичка работа, која веројатно од Скопје има излезено само кога треба да замине на некој граничен премин, и тоа во некоја кола со затемнети стакла да не не гледа нас провинцијалците по патот од кои нејзе очигледно и се гади, значи збориме за личност која со Социјал Демократијата има блискост колку што магаре се разбира во нуклеарна физика, е од нејзе дочекавме водена од личната патолошка омраза кон Заев и Радмила да на роденденот на СДСМ му честита со НЕКРОЛОШКА ПАТЕТИКА!

loading...

animeheaven. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Record of Ragnarok

AnimeHeaven My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 23

watch anime online Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

watch anime online AnimeHeaven Attack on Titan Final Season (Dub)

AnimeHeaven How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 4