На денешен ден на 15 мај 2017 година , Канал 5 започна со емитувањето на најгледаната и највлијателна политичка ТВ емисија „Само Вистина“
На денешен ден на 15 мај 2017 година , Канал 5 започна со емитувањето на најгледаната и највлијателна политичка ТВ емисија „Само Вистина“
ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ ТУРБО: НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ВОЛКОВО, НОВИ УЛИЦИ ВО ДЕКСИОН И ДАМЕ ГРУЕВ, СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИ...
ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ ТУРБО: НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ВОЛКОВО, НОВИ УЛИЦИ ВО ДЕКСИОН И ДАМЕ ГРУЕВ, СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИ...
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО ВО НАЈДОБРИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ОДИМЕ НА МОРЕ – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП И ВО 2021
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО ВО НАЈДОБРИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ОДИМЕ НА МОРЕ – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП И ВО 2021
ФОТО НА ДЕНОТ - СДСМ НИКОГАШ НЕ БИЛ ВОЛКУ МОЌЕН: ВЛАСТА ОД ЛОКАЛНО ПА ДО ЦЕНТРАЛНО НИВО ВО ЕДНА ФОТКА
ФОТО НА ДЕНОТ - СДСМ НИКОГАШ НЕ БИЛ ВОЛКУ МОЌЕН: ВЛАСТА ОД ЛОКАЛНО ПА ДО ЦЕНТРАЛНО НИВО ВО ЕДНА ФОТКА
ШУЌУР, КОНЕЧНО И ХИСТЕРИЧНИОТ САШО ТАСЕВСКИ ДА КАЖЕ НЕШТО ПАМЕТНО: ИЗРАЕЛ Е КРИВ, ГИ ДРЖАТ ПАЛЕСТИНЦИТЕ КАКО ГУЛАБИ ЗА ОТСТРЕЛ!
ШУЌУР, КОНЕЧНО И ХИСТЕРИЧНИОТ САШО ТАСЕВСКИ ДА КАЖЕ НЕШТО ПАМЕТНО: ИЗРАЕЛ Е КРИВ, ГИ ДРЖАТ ПАЛЕСТИНЦИТЕ КАКО ГУЛАБИ ЗА ОТСТРЕЛ!
ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЧАТ ПО ТИТОВО ВРЕМЕ, ОСВЕН ШТО ТОГАШ БИЛЕ МЛАДИ СЕКАКО: Кога работникот беше господин...
ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЧАТ ПО ТИТОВО ВРЕМЕ, ОСВЕН ШТО ТОГАШ БИЛЕ МЛАДИ СЕКАКО: Кога работникот беше господин...
(ВИДЕО) ДВЕ БАБИ ВМРОВКИ ОД ВЕЛЕС ИМ ГО ЗЕМАА ЛЕБОТ НА ФЧЕРАШНИ И ЗЕВЗЕКМАНИЈА: ДЕЦАТА НЕ СМЕАТ ДА УЧАТ ЗА КОМПЈУТЕРИ, ТОА Е ГОЛЕМО ЗЛО!
(ВИДЕО) ДВЕ БАБИ ВМРОВКИ ОД ВЕЛЕС ИМ ГО ЗЕМАА ЛЕБОТ НА ФЧЕРАШНИ И ЗЕВЗЕКМАНИЈА: ДЕЦАТА НЕ СМЕАТ ДА УЧАТ ЗА КОМПЈУТЕРИ, ТОА Е ГОЛЕМО ЗЛО!
(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Не сум против легализацијата на градбите на сиромашните, се плашам дека законот ќе го искористат богаташи и криминалци
(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Не сум против легализацијата на градбите на сиромашните, се плашам дека законот ќе го искористат богаташи и криминалци

Колозова: Истите што ќутеа за време на Грујовите реформи, сега се против реформите во образованието

Истите што ќутеа и се криеја за време на Грујовите реформи, па се приклучија крадешкум на Пленумите, и им беше страв на Филозофски да се среќаваме па во тоа нашиот Институт првите средби среде зима се држеа со стотици – колку можеа да се соберат – сите тие се против реформиве, на чело со „Првата Пленумка“, сподели Проф. д-р Катерина Колозова.

„Да додам: „првата пленумка“ не беше прва, и дојде кај мене во Институт кајшто јас, Огнен Чемерски покоен и Игор Јовановски веќе работевме на мобилизација, мислам на Ванковска – после што не се појави на ниеден пленум во живо, оперираше по мејл и телефон, а се појави во живо кога цупкаше на она тротоарот пред Груевски,

2) Војо СараЌински, историчарот од Филозофски беше единствениот „пленумец“ кој се шеташе маскиран со капа од пусти страв и исто како Ванковска се појави само еднаш во живо ама со пораки и ФБ бараташе (кутриот, само на него служби му се закануваа),

3) Јасна Котеска, и тие другата екипа, која во знак на протест заедно со Апасиев го напушти ПП кога „јас ја избркав“ „првата пленумка“ (непојавена во живо),

4) и сите што му ќутеа на реформите на Грујо кога практично им кажа дека се неспособни – море буквално им кажа, и тоа пред сЕ на УКИМ – дури ни да издаваат дипломи па он ќе ги преиздава преку МОН („државниот испит“) – таа е таа екипа што се буни сега.

Така што сите овие „катедри“ што така стручно реагираат, не се баш толку надидеолошки и научно непристрасни во своите мотиви“, посочува Колозова.

loading...

GoGoAnime gogoanime online: Jujutsu Kaisen (TV) (https://gogoanime.be/m/yOz4) Episode 24

AnimeDao kissanime animedao: Attack on Titan Season 2 (Dub) (https://animedao.nl/m/g39d) Episode 12