АД ЕСМ ДОДЕЛИ 6 СТИПЕНДИИ НА СТУДЕНТИ ОД ПРВА ГОДИНА ОД ТЕТОВСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ
АД ЕСМ ДОДЕЛИ 6 СТИПЕНДИИ НА СТУДЕНТИ ОД ПРВА ГОДИНА ОД ТЕТОВСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ
АД ЕСМ додели 5 стипендии на студенти од електротехнички и информациски студии
АД ЕСМ додели 5 стипендии на студенти од електротехнички и информациски студии
Заев очекува отворање на граничниот премин Маркова Нога, обврска од Преспанскиот договор
Заев очекува отворање на граничниот премин Маркова Нога, обврска од Преспанскиот договор
Османи: Одбиен е спорниот дел во францускиот предлог кој се однесува на нас
Османи: Одбиен е спорниот дел во францускиот предлог кој се однесува на нас
Петков објасни што ќе се случи ако Македонија го прифати „францускиот предлог“
Петков објасни што ќе се случи ако Македонија го прифати „францускиот предлог“
ССМ утре ќе го блокира влезот на Скопје
ССМ утре ќе го блокира влезот на Скопје
Бектеши: Цената на струјата што ја понуди ЕСМ не е нереална, туку одговорна одлука
Бектеши: Цената на струјата што ја понуди ЕСМ не е нереална, туку одговорна одлука
Османи: Колку треба да си алчен и да не си ја сакаш државата
Османи: Колку треба да си алчен и да не си ја сакаш државата

КОЛОЗОВА: Од сите дејци на ВМРО, Ванчо Михајлов е единствениот кој бил недвосмислено за независна Македонија, не е омилен во Бугарија

Професорката Катерина Колозова вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека Ванчо Михајлов е фашист и нацист, но и македонист.

„Ванчо Михајлов е македонист, за жал тој е фашист и соработник на нацистите, но е македонист. Од сите дејци на ВМРО, Ванчо Михајлов е единствениот кој бил недвосмислено за независна Македонија“, вели Колозова.

Според неа, Бугарите не го сакаат Михајлов.

„Тој е фашист и нацист, и јас нашите македонски Бугари и тие основачи на клубот би ги осудила, а не Петков. Според мене, Петков се има едноставно лизна. Го вика друштво на македонски Бугари, сака да покаже дека се грижи за нив и се залетува, се лизнува и оди во клуб“, вели Колозова.

loading...

tải game tài xỉu đổi tiền that go88 go88 play info IOS mới nhất - Cổng Game Bài Đổi Thưởng GO88 Club

bắt cầu sunwin online sunwin tải sunwin online