(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

Комерцијална банка годинава им додели јубилејни парични награди на 32 вработени кои оствариле 15 и 30 години непрекинат работен стаж во банката

По повод „Светскиот ден на штедењето – 31 Октомври“ вработени во Комерцијална банка се стекнаа со признание за најдобри банкарски службеници и со јубилејни награди за долгогодишен работен стаж во банката.

На свечениот настан во организација на Македонската банкарска асоцијација, за најдобри службеници во Комерцијална банка за 2021 година поради нивната посветеност во работата и остварените резултати во текот на годината беа прогласени Афродита Георгиевска и Марјан Гулески од Самостојната дирекција за управување со мрежата на филијали и Никола Карапејевски, вработен во Секторот за работа со население.

Водена од досегашната традиција и од желбата да изрази благодарност кон вработените, Комерцијална банка годинава им додели и јубилејни парични награди на 32 вработени кои оствариле 15 и 30 години непрекинат работен стаж во банката. Долгогодишното работно искуство, лојалноста и посветеноста на вработените се еден од највредните ресурси на Комерцијална банка, врз кои банката ги темели своите деловни резултати, својот развој и својот професионален однос кон клиентите.

Комерцијална банка им ги честита признанијата на своите вработени и им посакува заедничко споделување на уште многу успешни достигнувања.

loading...

dubbed anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

animedao AnimeDao One-Punch Man

sites to watch anime AnimeDao Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

AnimeDao The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

Naruto: Shippuden Episode 498

AnimeDao DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 21