ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА НАГРАДИ ТРОЈЦА СРЕДНОШКОЛЦИ ЗА НИВНИТЕ ЕСЕИ НА ТЕМА ШТЕДЕЊЕ

Комерцијална банка ја смета финансиската писменост за клучен фактор за економски развој и благосостојба на населението. Затоа Банката е посветена на постојана едукација не само на клиентите, туку и воопшто на граѓаните, а особено на младата популација бидејќи добрите навики се создаваат од мали нозе.

Штедењето како навика е еден од предусловите за безгрижна финансиска иднина. Токму на темата „Штедење“ минатиот месец размислуваа, истражуваа и пишуваа повеќе од стотина средношколци од средното училиште „Васил Антевски Дрен“ од Скопје, од каде пројавија интерес да придонесат во одбележувањето на Меѓународниот ден на штедењето – 31 Октомври. Комерцијална со задоволство ги вклучи во активностите на Банката по повод овој ден, а кои традиционално во фокусот ја имаат целта децата да се учат на штедење уште додека се мали.

За трите најдобри есеи Комерцијална банка обезбеди и награда – Штедни книшки со орочен депозит на една година во износ од 6.000 денари за прва, 4.500 за втора и 3.000 денари за трета награда. Заради значајните пораки и корисните совети што овие млади автори ги внесоа во своите трудови, Комерцијална банка ги објавува нивните есеи со цел да бидат достапни и за нивните другарчиња, кои сигурно во нив ќе се пронајдат со своите размислувања, потреби или дилеми.

https://kb.mk/ns-newsarticle-esei-od-srednoskolci-stedene…
Виктор Ристаноски – Прва награда
Деа Денковска – Втора наградa
Ана Трпевска – Трета награда

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

animefreaktv Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

anime online Hunter x Hunter (2011)

watch subbed anime Dragon Ball (Dub)

Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 155

stream anime online The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants