СДСМ: Ребалансот на Буџетот обезбедува заштеди од 200 милиони евра и повисоки плати и пензии, лицемерно ВМРО-ДПМНЕ критикува, а нивните градоначалници денар не одвоија за граѓаните
СДСМ: Ребалансот на Буџетот обезбедува заштеди од 200 милиони евра и повисоки плати и пензии, лицемерно ВМРО-ДПМНЕ критикува, а нивните градоначалници денар не одвоија за граѓаните
Европската комисија одблизу ги следи промените за државно рекламирање во Северна Македонија
Европската комисија одблизу ги следи промените за државно рекламирање во Северна Македонија
ЛИДЕРОТ НА ДВИЖЕЊЕ БОЈКОТИРАМ, ПАНГОВСКИ: МАКПЕТРОЛ АНГАЖИРАА ПРИВАТЕН ДЕТЕКТИВ ДА МЕ СЛЕДИ И МЕСТИ ЗА ДА МЕ ИЗБРКААТ ОД РАБОТА, 14 МЕСЕЦИ НЕОСНОВАНО МИ КРАТАТ 60% ОД ПЛАТА
ЛИДЕРОТ НА ДВИЖЕЊЕ БОЈКОТИРАМ, ПАНГОВСКИ: МАКПЕТРОЛ АНГАЖИРАА ПРИВАТЕН ДЕТЕКТИВ ДА МЕ СЛЕДИ И МЕСТИ ЗА ДА МЕ ИЗБРКААТ ОД РАБОТА, 14 МЕСЕЦИ НЕОСНОВАНО МИ КРАТАТ 60% ОД ПЛАТА
МВР: Пронајден и санкциониран возач кој се движел по пешачка патека во Градски парк, 84 санкции за непропуштање пешаци на пешачки премин
МВР: Пронајден и санкциониран возач кој се движел по пешачка патека во Градски парк, 84 санкции за непропуштање пешаци на пешачки премин
СДСМ: Поголеми плати и пензии со ребалансот на Буџетот и заштеда на 200 милиони евра
СДСМ: Поголеми плати и пензии со ребалансот на Буџетот и заштеда на 200 милиони евра
Бектеши во посета на охридско-струшкиот регион: Сите трговци во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници, работниците ќе добијат 100% поголема дневница
Бектеши во посета на охридско-струшкиот регион: Сите трговци во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници, работниците ќе добијат 100% поголема дневница
Општина Кисела Вода и Алкалоид АД Скопје обезбедија 1500 сирупи за имунитет за децата од градинките
Општина Кисела Вода и Алкалоид АД Скопје обезбедија 1500 сирупи за имунитет за децата од градинките
ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ ПАК ДОНИРА ЗА НАРОДОТ, ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ДОНАТОРИ И ХУМАНИТАРЦИ ВО ЗЕМЈАВА: Отворена реновираната спортска сала во ООУ “Невена Георгиева Дуња”, инвестиција вредна 4 милиони денари донација на Адора Инженеринг
ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ ПАК ДОНИРА ЗА НАРОДОТ, ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ДОНАТОРИ И ХУМАНИТАРЦИ ВО ЗЕМЈАВА: Отворена реновираната спортска сала во ООУ “Невена Георгиева Дуња”, инвестиција вредна 4 милиони денари донација на Адора Инженеринг

Компанијата Фине која го гради грандиозниот КОСМОС во Аеродром – станува FINE HOLDING

Компанијата Фине ДОО се ребрендира и станува холдинг. Фине како компанија се појавува на македонскиот пазар во 2003 година каде првенствено се занимава со проектирање и изградба, продавање на станбени и изнајмување на деловни објекти, изградба и менаџирање на приватни студентски домови, угостителство. Денес, со проширување на своето портфолио FINE HOLDING овозможува услуги во различни области како што се домашна и меѓународна трговија, земјоделство, енергија, видео продукција и други компании кои се дел од овој холдинг.

ФИНЕ и фамилијата Цаноски која е основач на оваа компанија е со семејна традиција од областа на градежништвото и претприемништвото кое датира повеќе од 60 години во македонскиот, европскиот и интернационалниот пазар. Дополнително, таа го услужува и сервисира Американскиот универзитет на Европа-ФОН, првиот приватен универзитет во Република Северна Македонија со ултра модерен студентски кампус од преку 30.000 м2, кој е исто така во сопственост на оваа групација

Досегашната компанија Фине во изминативе 18 години постојано се надградуваше и развиваше, со што на крајот од оваа 2021 година прераснува во холдинг со повеќегодишно претприемничко искуство.

„Фокусот на FINE HOLDING е постојан раст и проширување на можностите за дополнителен развој во Република Северна Македонија, како и можностите кои ги нуди регионалниот, европскиот и интернационалниот пазар. Горди сме што успеавме да опстоиме и покрај сите предизвици со кои се соочувавме во изминатиот период. Тие нè направија посилни, но истовремено ни овозможија да поставиме нови и повисоки стандарди во претприемништвото“, истакна М-р Сефер Цаноски косопственик на овој Холдинг.

FINE HOLDING е инвеститор и на комплексот FINE PREMIUM LIVING, лоциран покрај самиот кеј на реката Вардар, во населбата Керамидница. Во рамките на комплексот, во завршна фаза е првиот објект „Космос“ , а дополнително во FINE PREMIUM LIVING се предвидени да се изградат уште 4 објекти во наредните 2 години.

За изградба на целиот комплекс, во наредните две години FINE HOLDING ќе инвестира преку 20 милиони евра.

Како дел од промотивните активности за ребрендирањето, FINE HOLDING обезбедува посебни поволности за сите оние кои се во потрага по свој нов дом. Па така, секој што ќе купи стан во стан во објектот „Космос“, промотивно до Божиќ добива подарок гаражен простор.

ФИНЕ ХОЛДИНГ останува доверлив партнер за соработка, посветен на понатамошен развој, континуирано проширувајќи ги можностите за инвестиции во земјата и регионот. Како дел од промотивните активности, FINE HOLDING обезбедува подарок гаражен простор за секој којшто до Божиќ ќе купи стан во објектот „Космос“.

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime website GoGoAnime JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

Record of Ragnarok

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 5

GoGoAnime Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

GoGoAnime My Hero Academia Season 2