Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

Компанијата “Тримакс” донираше смарт табла за ПОУ “Круме Кепески” во Припор

Продолжува процесот на осовременување на наставата низ стимулирање на дигиталните вештини. Преку договор за донација со компанијата “Тримакс”, Општина Кисела Вода обезбеди уште една смарт табла за учениците.

Истата е поставена во ПОУ “Круме Кепески” во Припор, каде денес, на директорите од сите основни училишта од овој дел на градот, им беше одржана презентација на софтверот преку кој функционираат дигиталните табли.

Со денешната донација, бројот на дигитални табли низ сите основни училишта во Кисела Вода се искачи на 44. Воедно, во наставниот процес се користат и 75 смарт телевизори, а Општина Кисела Вода, преку донации обезбеди и компјутер за секоја училница од сите 11 училишни објекти преку проектот “Компјутер за секој наставник”.

Унапредувањето на наставниот процес во сите општински училишта, продолжува и понатаму.

Општина Кисела Вода упатува благодарност до компанијата “Тримакс” за покажаната општествена одговорност. Иако нашите сопствени инвестиции во сите училишни објекти непрекинато течат, поддршката за ваквите проекти, како сериозна поддршка на образовниот процес, е секогаш добредојдена.

loading...

bảng cầu tài xỉu go88 go88 bui ba quan diễn đàn go88

tải sunwin online SunWin.gg | Game Macao Số 1 Việt Nam nổ hũ sunwin