Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

КОМУНА КРУШЕВО: Нов контејнер за угостителите, да се спречи натрупување на отпад

Поставен е т.н. мрежест контејнер во центарот на Крушево кој е наменет за угостителите.

Овој контејнер ќе се користи главно од угостителите во центарот на Крушево кој отпадот ќе го фрлаат во вреќи. Корпите за отпад не беа доволни за отпадот кој се произведува и често истиот се расфрлаше. Затоа, покрај корпите овој контејнер се очекува да обезбеди доволен простор за складирање на отпадот се до негово транспортирање до депонија.

„Поставивме уште еден контејнер во центарот на Крушево после комуникацијата со угостителите и увид во состојбата на терен. За време на викендите се собира многу отпад и доделените корпи не се доволни. Со овој т.н. мрежест контејнер очекуваме отпадот складиран во вреќи да обезбеди почиста околина во центарот на Крушево, а да нема преголеми количини до транспортирањето до депонија со комунално возило.“, изјави ВД директорката на ЈП „Комуна“ Крушево Станка Ефремова Трајкоска.

loading...

pay go88 nhóm kéo go88 play tải go88

app tải sunwin tại sunwin pro plus ios sunwin trên ios