ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

Концерт на „4ЕСДЕНА“ и „Dead Man’s Hat“

Ве известуваме дека вечерва, со почеток од 21 часот во МКЦ ќе се одржи концерт на бендовите „4ЕСДЕНА“ и „Dead Man’s Hat. Влезот е слободен, со претходно подигнување бесплатен онлајн билет преку www.bileti.mkc.mk

Концертна промоција на албумот „И ноќи“ на триото 4ЕСДЕНА како последен терминал на блиску 170 часа импровизаторски сесии, снимени на повеќе локации во Скопје во текот на годините од 2009 до 2021. 4ЕСДЕНА го сочинуваат Јоана Ристеска – 80Hz > 1200Hz, Венцислав Смаќоски – 50Hz > 250Hz и Саша Павловиќ – 40Hz > 400Hz. Албумот „И ноќи“ ќе биде издаден како USB flash издание на 12-ти март. Концертот во салата Фросина е посветен на Ха́рків.
www.4esdena.bandcamp.com

Dead Man’s Hat е инди/dream pop/алтернативен фолк рок бенд од Софија, Бугарија, предводен од пејачката Ража ел Мадхун и челистката Илијана Георгиева. Во 2019 година го издаваат својот деби албум ‘Emotional Shortcut’ продуциран од главните членови на бендот како и од Бугарското национално радио. Албумот беше емитуван во повеќе од 50 земји во светот. Нивниот деби сингл ‘After Midnight’ бргу ги освои бугарските топ листи искачувајќи се меѓу првите на “Bulgaria’s Top 40” листата водена од Бугарското национално радио а нивниот втор сингл ‘Little Cars’ се најде меѓу првите на ‘Top 20’ листата.

Dead Man’s Hat настапуваат на многу локални фестивали како Kapana Festival, Sofia Breathes Fest, Sofia Film Fest, One Design Week. Во 2018 година, Dead Man’s Hat настапуваат како предгрупа на познатиот бенд Ostava во заедничка турнеја, отворајќи за нивните концерти во Холандија и Германија. Верувале или не, нивната музика го импресионираше и самиот Бен Каплан, па следствено настапија како предгрупа на неговиот концерт во Софија пред некој месец. Dead Man’s Hat го издаваат своето најново EP ‘Never Gonna Let You Go’ на 11 март, точно 24 часа пред нивниот прв концерт во Скопје.

www.soundcloud.com/deadmanshathere
LIVEUROPE e првата Паневропска иницијатива која ги поддржува напорите на концертните сали во промоцијата на надоаѓачки европски артисти. LIVEUROPE е мрежа која е ко-финансирана од програмата на Креативна Европа.

loading...

anime to watch. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

english anime Pokémon Journeys: The Series

AnimeHeaven Death Note (Dub)

AnimeHeaven Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 7

AnimeHeaven The Daily Life of the Immortal King 2nd Season [Chinese Dub]

Black Clover (Dub)