(ВИДЕО) АРСОВСКИ: Предлогот не е идеален, ама е подобар од претходниот и ни овозможува да ги почнеме преговорите, битката со Бугарија ќе продолжи
(ВИДЕО) АРСОВСКИ: Предлогот не е идеален, ама е подобар од претходниот и ни овозможува да ги почнеме преговорите, битката со Бугарија ќе продолжи
Партија на пензионери: Треба да се прифати новиот француски предлог
Партија на пензионери: Треба да се прифати новиот француски предлог
МАРИЧИЌ ВО ДОЛГО КИЛОМЕТАРСКО ИНТЕРВЈУ ЗА МИА ВО ДЕТАЛИ ГО ОБЈАСНУВА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕЛОГ: Со модифицираниот француски предлог го добиваме она за што со години се бориме
МАРИЧИЌ ВО ДОЛГО КИЛОМЕТАРСКО ИНТЕРВЈУ ЗА МИА ВО ДЕТАЛИ ГО ОБЈАСНУВА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕЛОГ: Со модифицираниот француски предлог го добиваме она за што со години се бориме
Спасовски: Вкупниот криминалитет бележи намалување за 8,31 проценти
Спасовски: Вкупниот криминалитет бележи намалување за 8,31 проценти
МЗШВ со поддршка на „Фестивал на биодиверзитет“ – Го јакнеме локалното производство и малите производители
МЗШВ со поддршка на „Фестивал на биодиверзитет“ – Го јакнеме локалното производство и малите производители
БОМБА НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: ВМРО ја прави третата стратешка грешка!?
БОМБА НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: ВМРО ја прави третата стратешка грешка!?
Авиони од Русија попладнево ќе ги однесат протераните 70 дипломати од Софија
Авиони од Русија попладнево ќе ги однесат протераните 70 дипломати од Софија
(ВИДЕО) ПОЧНА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ, ПРИСУТЕН ЦЕЛИОТ ДРЖАВЕН ВРВ, ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ЗА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ
(ВИДЕО) ПОЧНА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ, ПРИСУТЕН ЦЕЛИОТ ДРЖАВЕН ВРВ, ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ЗА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ

КОНДОВСКИ: ЦЕЛОСНО ЌЕ ЈА УРЕДИМЕ БИТОЛА ИНФРАСТРУКТУРНО И СООБРАЌАЈНО

Инфраструктурно уредување на градот со цел растеретување на сообраќајот и подигнување на безбедноста на сите учесници во него е еден од нашите главни столбови во програмата, порача кандидатот на СДСМ и коалицијата за градоначалник на Битола, Христо Кондовски на вечерашната дебата на Телевизија Телма.

“ Централното градско јадро е еден од најголемите проблеми на Битола. Ќе го решиме со подземна сообраќајница. Во моментов, плоштадот се користи како паркинг простор, има 60 паркинг места. Со подземното сообраќајно решение и со подземниот паркинг ќе отвориме над 200 паркинг места и слободен проток на сообраќајот. Во шпиц сезона таму има проток на 1600 возила на час, некојпат со застои. Со проектот тие возила ќе одат под земја, нема да има застој, ќе се намали загадувањето, а горе плоштадот ќе биде зелен, хортикултурно уреден”, рече Кондовски.

Тој се осврна и на проектот кој го промовираше утрово во Битола за изградба на седум кружни раскрсници низ Битола, како што рече, прецизно, со точно наведени улици и локации, со проекти. И тој проект, според Кондовски, значително ќе придонесе за безбеден сообраќај низ градот.

“ По решавањето на тие проекти ќе го олесниме животот на битолчани. Решавањето на сообраќајниот транспорт по метод, како и со електрични возила ќе го олесни движењето на битолчани. Велосипедските патеки се еден од нашите клучни проекти. На тој начин ќе ги намалиме гужвите низ Битола и ќе придонесеме за уште позелена Битола. Индустрискиот дел каде што е улица Индустриски пат до Царината ќе претрпи целосна реконструкција, водоводна, канализациона и едно асфалтно решение кое ќе оди до Царината и во тој дел од Битола ќе се случи економски бум особено заради близината од само пет километри до Грција”, рече Кондовски.

loading...

go88 game tài xỉu

SUNWIN - Nhà Cái Game Bài Uy Tín Nhất Thị Trường 2022 sunwin être sunwin bị lỗi