(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

КОНДОВСКИ ИЗРАЗИ БЛАГОДАРНОСТ ЗА НАГРАДАТА Не ми е тешко да ветам, затоа што и исполнувам

Бизнисменот од областа на осигурувањето Христо Кондовски, кој е кандидат за градоначалник на СДСМ за Битола, изрази благодарност на признанието во рамките на „Најуспешни во областа на земјоделството за 2021“ во соработка со земјоделската платформа „Агротим“.

На манифестацијата присуствуваше и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа и голем број соработници.

– Многу ми е значајна оваа награда затоа што е детектиран придонесот и на нашата компанија СН Осигурителен брокер. Потекнувам од семејство каде минатите генерации се занимавале со земјоделие. Точно знам колку е тешко да се работи со земјоделие, заради што често ја користиме флоскулата „фирма на отворено“ во која се работи буквално со неизвесност и на удар од различни непогоди. Земјоделецот спие со едното око отворено. Затоа навистина треба да ги цениме неговите напори – рече тој.

Тој се осврна на почетоците од неговата кариера во 2008 година во „Вардар Осигурување“ кога на колегиум спомнал и за осигурување на земјоделието, по што му рекле дека тоа е исклучително тешка област и дека земјоделците се соочуваат со штети.

– Тогаш почуствував дека токму во таа област треба да се фатам во костец со осигурувањето и да ги креирам своите компаративни предности. Токму тоа и се случи. Од 2008 година, па наваму го афирмирам осигурувањето на земјоделието. Од 2014 година со колегите во СН Осигурителен брокер активно работиме во земјоделието. Ние влегуваме онаму каде што другите не сакаат, односно сме вистински партнери на земјоделците. Сите се плашат да осигуруваат во областа на земјоделието, ние не се плашиме. Партнерскиот и отворениот пристап ќе продолжат и во иднина. Така како што ги отворам и решавам проблемите во приватниот сектор, така ќе пристапам и во Општина Битола. Не се плашам да ветам. Тоа е моето мото. Зошто знам дека тоа што го ветувам го исполнувам – рече Кондовски.

loading...

Website https://animetv.cc: Watch Mob Psycho 100: The Spirits and Such Consultation Office's First Company Outing - A Healing Trip That Warms the Heart animetv Episode Full anime tv anime tv

AniWatch: ef: A Tale of Memories. - Prologue anime episode Full online free at https://aniwatch.pro animes online

Watch Neko Hiki no Oruorane Episode Full

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Git feneas: https://git.feneas.org/gogoanimebe

Xdqnam gov: http://xdqnam.gov.vn/Default.aspx?tabid=118&TLID=6526