СДСМ: Пред нас е предлог со чист македонски јазик, Мицкоски само сака да и наштети на државата и јавно призна дека е против ЕУ
СДСМ: Пред нас е предлог со чист македонски јазик, Мицкоски само сака да и наштети на државата и јавно призна дека е против ЕУ
Десет причини зошто треба да се подржи тнр.Француски предлог на ЕУ за решавање на спорот со Бугарија!
Десет причини зошто треба да се подржи тнр.Француски предлог на ЕУ за решавање на спорот со Бугарија!
(ВИДЕО) АРСОВСКИ: Предлогот не е идеален, ама е подобар од претходниот и ни овозможува да ги почнеме преговорите, битката со Бугарија ќе продолжи
(ВИДЕО) АРСОВСКИ: Предлогот не е идеален, ама е подобар од претходниот и ни овозможува да ги почнеме преговорите, битката со Бугарија ќе продолжи
Партија на пензионери: Треба да се прифати новиот француски предлог
Партија на пензионери: Треба да се прифати новиот француски предлог
МАРИЧИЌ ВО ДОЛГО КИЛОМЕТАРСКО ИНТЕРВЈУ ЗА МИА ВО ДЕТАЛИ ГО ОБЈАСНУВА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕЛОГ: Со модифицираниот француски предлог го добиваме она за што со години се бориме
МАРИЧИЌ ВО ДОЛГО КИЛОМЕТАРСКО ИНТЕРВЈУ ЗА МИА ВО ДЕТАЛИ ГО ОБЈАСНУВА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕЛОГ: Со модифицираниот француски предлог го добиваме она за што со години се бориме
Спасовски: Вкупниот криминалитет бележи намалување за 8,31 проценти
Спасовски: Вкупниот криминалитет бележи намалување за 8,31 проценти
МЗШВ со поддршка на „Фестивал на биодиверзитет“ – Го јакнеме локалното производство и малите производители
МЗШВ со поддршка на „Фестивал на биодиверзитет“ – Го јакнеме локалното производство и малите производители
БОМБА НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: ВМРО ја прави третата стратешка грешка!?
БОМБА НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: ВМРО ја прави третата стратешка грешка!?

Кондовски: Во зима ќе се скија и кога нема снег во Ниже поле, а ќе се заложам и да го обновиме Копанки

Во Ниже Поле во зима ќе се скија и кога нема снег, рече вечерва кандидатот на СДСМ и коалиционите партнери за градоначалник на Битола, Христо Кондовски, на дебата на МТВ, образложувајќи го проектот за модернизација на Скијачкиот центар Ниже Поле.

„Јас деновиве го промовирав проектот за Ниже Поле што ќе значи дека во зима ќе се скија и кога нема снег. Проектот наиде на одличен одзив кај битолчани, кај скијачите. Предвидено е да се набави опрема со средства на Општината во соработка со ЈП Стрежево, опрема за заснежување и вештачки снег, како и да се обноват трите ски лифтови со нови, се со цел битолчани да можат полесно да уживаат во тој дел, односно буквално како што кажав ќе се скија и кога нема снег.“-рече Кондовски, додавајќи дека со тоа ќе се прошири скијачката сезона во потпелистерието.

Кондовски рече дека ќе се заложи за обнова на планинарскиот дом Копанки. „Што се однесува до Копанки тој случај е во судски лавиринт и тоа како ќе се заложам да направам медијација таа судска разрешница да заврши со спогодба и повторно да го обновиме Копанки.„-рече тој.

loading...

go88 đổi thưởng

https://sunwin.fan/