Спасовски на трибина по повод јубилејот 30 години постоење на Македонски полициски синдикат
Спасовски на трибина по повод јубилејот 30 години постоење на Македонски полициски синдикат
Шаќири во Струга: Училиштето „Браќа Миладиновци“ ќе биде целосно реновирано со поддршка од МОН
Шаќири во Струга: Училиштето „Браќа Миладиновци“ ќе биде целосно реновирано со поддршка од МОН
(ВИДЕО) ЗА РУСКИОТ ПАТРИЈАРХ КИРИЛ, НЕ ПОСТОИ МАКЕДОНСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА ТУКУ ОХРИДСКА АРХИЕПИСКОПИЈА
(ВИДЕО) ЗА РУСКИОТ ПАТРИЈАРХ КИРИЛ, НЕ ПОСТОИ МАКЕДОНСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА ТУКУ ОХРИДСКА АРХИЕПИСКОПИЈА
КОИ СЕ СЕДУМТЕ СВЕТЦИ КОИ СЕ ОСНОВАЧИ НА ПРАВОСЛАВИЕТО И ЈА ПОВРЗУВААТ РУСКАТА, СРПСКАТА, БУГАРСКАТА И МАКЕДОНСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА?!
КОИ СЕ СЕДУМТЕ СВЕТЦИ КОИ СЕ ОСНОВАЧИ НА ПРАВОСЛАВИЕТО И ЈА ПОВРЗУВААТ РУСКАТА, СРПСКАТА, БУГАРСКАТА И МАКЕДОНСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА?!
Борис Камчев: Дезинформаците и фабрикацијата на вестите се едни од главните лостови на режимот и причина за долгото владеење на Путин
Борис Камчев: Дезинформаците и фабрикацијата на вестите се едни од главните лостови на режимот и причина за долгото владеење на Путин
(ВИДЕО) ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА БУГАРИЈА, ПЕТАР СТОЈАНОВ ПРОСЛАВИ 70-ТИ РОДЕНДЕН: ФУНКЦИОНЕРИТЕ КОИ СЛЕПО ГО СЛЕДАТ ЈАВНОТО МИСЛЕЊЕ НЕ СЕ ДОБРИ ВЛАДЕТЕЛИ
(ВИДЕО) ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА БУГАРИЈА, ПЕТАР СТОЈАНОВ ПРОСЛАВИ 70-ТИ РОДЕНДЕН: ФУНКЦИОНЕРИТЕ КОИ СЛЕПО ГО СЛЕДАТ ЈАВНОТО МИСЛЕЊЕ НЕ СЕ ДОБРИ ВЛАДЕТЕЛИ
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ РАСТУРИ НА КАНАЛ 5: АМАН ВИШЕ ОД ЕУ, 30 ГОДИНИ НЕ ЛАЖАТ, КАКО ОНИЕ ДЕЧКОВЦИТЕ ШТО ГИ ЛАЖАТ ДЕВОЈКИТЕ ДЕКА ЌЕ ГИ ЗЕМАТ А ВО МЕЃУВРЕМЕ САМО ГИ ОНАДУВААТ
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ РАСТУРИ НА КАНАЛ 5: АМАН ВИШЕ ОД ЕУ, 30 ГОДИНИ НЕ ЛАЖАТ, КАКО ОНИЕ ДЕЧКОВЦИТЕ ШТО ГИ ЛАЖАТ ДЕВОЈКИТЕ ДЕКА ЌЕ ГИ ЗЕМАТ А ВО МЕЃУВРЕМЕ САМО ГИ ОНАДУВААТ
ШОКАНТНО - ЕВЕ КАДЕ ЗАВРШИЛЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА УКРАДЕНИ ОД ЕВН: Обвинети во „Криминални парцели“ биле донатори на ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска!
ШОКАНТНО - ЕВЕ КАДЕ ЗАВРШИЛЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА УКРАДЕНИ ОД ЕВН: Обвинети во „Криминални парцели“ биле донатори на ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска!

КОНЕЧНО МИЦКОВСКИ СЕ СВРТЕ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ И КРИМИНАЛОТ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА – Имаме политичари кои од голтари, излегуваат милионери, вели Мицкоски

Политиките на СДСМ се катастрофални. Неколку кризи се позади нас и моментално живееме во услови на криза. Во претходната ковид криза последни бевме по добивањето на вакцини. Се сеќаваме и на пожарите летото во Македонија каде молевме низ цела Европа да дојат луѓе да ни помогнат бидејќи властите СДСМ и ДУИ, но и градоначалниците на СДСМ во тие општини не беа способни да се справат со огнената стихија.

Сега гледаме и со енергетската криза, можам да заклучам дека и тука покажаа некадарност и неспособност која е најголема во Европа, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за антикризниот пакет мерки во вредност од 400 милиони евра.

Запрашан, дали има пари во буџетот за да се реализираат антикризните економски мерки, за кои ВМРО-ДПМНЕ бара да бидат поопфатни, односно поголем број граѓани да добијат државна финансиска помош, Мицкоски посочи дека, пари има ако не се краде од страна на функционерите на власта.

-Сме го кажале тоа, има пари ако не се краде, а бидејќи се пљачкаат граѓаните, се пљачка буџетот, пари нема, нормално. Доколку не се пљачка, доколку не се краде, пари ќе има. Еве и ова ново задолжување што го најавуваат од 600 милиони евра, тоа ќе бидат повторно покривање на непродуктивните трошоци. Сега да не ги редам, сме ги соопштиле тие како партија на прес конференции кои се министерства имаат непродуктивни трошоци. Доколку тие непродуктивни трошоци, тие непродуктивни трошења, односно таа пљачка и тој криминал се прекине, односно не се случи, тогаш пари ќе има, истакна Мицкоски.

Тој порача дека во државава имаме политичари што голтари влегуваат во политика, а излегуваат милионери и милијардери, кои после тоа отвораат дури и фондации.

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime sites The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

JUJUTSU KAISEN Episode 22

One Piece

ANIMEFLIX Hunter x Hunter (2011)

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2