БРАВО ПРЕМИЕРЕ, САМ ПРОТИВ СИТЕ НО СЕПАК НАРОДОТ Е СО ТЕБЕ, НА ДОЖД ПАРТИЗАНСКИ ИСТЕРА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ КАМПАЊИ
БРАВО ПРЕМИЕРЕ, САМ ПРОТИВ СИТЕ НО СЕПАК НАРОДОТ Е СО ТЕБЕ, НА ДОЖД ПАРТИЗАНСКИ ИСТЕРА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ КАМПАЊИ
ДРУЖЕ ШИЛЕГОВ, ГОРД СУМ НА ТЕБЕ, ПОКАЖА СРЦЕ И МУДА, МАШКИ ИЗДРЖА СО ЖЕСТОКО ТЕМПО, ТЕ НАПАЃАА ЗДРУЖЕНО ГРУЕВЦИ ФАШИСТИ КАРИЕРИСТИ И ОСТАЛА БАГРА
ДРУЖЕ ШИЛЕГОВ, ГОРД СУМ НА ТЕБЕ, ПОКАЖА СРЦЕ И МУДА, МАШКИ ИЗДРЖА СО ЖЕСТОКО ТЕМПО, ТЕ НАПАЃАА ЗДРУЖЕНО ГРУЕВЦИ ФАШИСТИ КАРИЕРИСТИ И ОСТАЛА БАГРА
Заев од Куманово: Максо ќе биде максимално поразен, Куманово бил и ќе биде СДСМ
Заев од Куманово: Максо ќе биде максимално поразен, Куманово бил и ќе биде СДСМ
(ВИДЕО) Кондовски во видео обраќање до битолчани: Битола ќе ја воздигнеме во модерен град во кој е задоволство да се живее
(ВИДЕО) Кондовски во видео обраќање до битолчани: Битола ќе ја воздигнеме во модерен град во кој е задоволство да се живее
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Пред да настапи молкот и да дојде изборниот ден размислете и направете споредба, поставете си ги сами овие прашања
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Пред да настапи молкот и да дојде изборниот ден размислете и направете споредба, поставете си ги сами овие прашања
(ВИДЕО) ОВА САМО СДСМ ГО МОЖЕ: ВРНЕ ИСТУРА, ЕЧИ БЕЛА ЧАО, ПЕЈАТ НАД 10 000 КУМАНОВЦИ!
(ВИДЕО) ОВА САМО СДСМ ГО МОЖЕ: ВРНЕ ИСТУРА, ЕЧИ БЕЛА ЧАО, ПЕЈАТ НАД 10 000 КУМАНОВЦИ!
(ВИДЕО) КРАТОВО БЕЗ КАЛ: БОЈКОВСКИ ПЛАНИРА СТАВАЊЕ АСФАЛТ ВО КРАТОВО ВО КОЛИЧИНИ КАКО ШТО НЕ БИЛО СТАВЕНО ИЗМИНАТИТЕ 30 ГОДИНИ
(ВИДЕО) КРАТОВО БЕЗ КАЛ: БОЈКОВСКИ ПЛАНИРА СТАВАЊЕ АСФАЛТ ВО КРАТОВО ВО КОЛИЧИНИ КАКО ШТО НЕ БИЛО СТАВЕНО ИЗМИНАТИТЕ 30 ГОДИНИ
БОЈКОВСКИ НАЈАВУВА ФАБРИКА ЗА ЧЕВЛИ ВО КРАТОВО
БОЈКОВСКИ НАЈАВУВА ФАБРИКА ЗА ЧЕВЛИ ВО КРАТОВО

КОНЕЧНО НАМАЛУВАЊЕ НА БРОЈКИТЕ: Денеска се регистрирани 213 нови случаи на Ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани е 73851, оздравени се 632 пациенти – починати се 26 лица

Почитувани,

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 741 тестирања, а регистрирани се 213 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-103, Куманово-16, Штип-9, Прилеп-9, Тетово-16, Струга-4, Велес-5, Битола-2, Охрид-1, Кавадарци-19, Гостивар-9, Струмица-3, Радовиш-2, Кочани-1, Пробиштип-3, Делчево-3, Кратово-1, Свети Николе-2, Неготино-5.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 632 оздравени пациенти од: Скопје-169, Куманово-33, Штип-36, Прилеп-57, Тетово-21, Струга-20, Велес-33, Битола-43, Охрид-26, Кавадарци-27, Гостивар-34, Гевгелија-13, Струмица-9, Крива Паланка-5, Радовиш-9, Кочани-11, Пробиштип-4, Демир Хисар-4, Македонски Брод-4, Валандово-4, Виница-3, Кратово-2, Свети Николе-13, Кичево-25, Ресен-8 и Неготино-19.

Починати се 26 лица, седум пациенти од Скопје (80, 69, 89, 87, 77, 79 и 60г), тројца од Куманово (62, 72 и 80г), еден од Прилеп (70г), четири пациенти од Тетово (81, 50, 72 и 60г), еден од Струга (62г), тројца од Битола (80, 60 и 66г), еден пациент од Охрид (69г), еден од Гостивар (69г), еден од Струмица (80г), еден од Крушево (69г), еден од Виница (58г), еден од Делчево (78г) и еден пациент од Свети Николе (69г). Од нив двајца се починати вон, останатите се починати во болнички услови.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 73851, бројката на оздравени пациенти е 50046, на починати е 2147, а бројот на активни случаи изнесува 21658. Според досега завршените епидемиолошки анализи во моментов дистрибуцијата по градови е следна:
• Скопје 31871, активни 11307
• Куманово 4285, активни 639
• Дебар 562, активни 165
• Штип 3072, активни 437
• Прилеп 3675, активни 893
• Тетово 4411, активни 976
• Струга 1785, активни 441
• Велес 2451, активни 661
• Битола 2654, активни 843
• Охрид 2042, активни 591
• Кавадарци 1717, активни 630
• Гостивар 3087, активни 807
• Гевгелија 945, активни 285 (66 лица од ПЕ Гевгелија се жители на Дојран, 158 на Богданци и 12 се странски државјани)
• Струмица 2007, активни 568
• Крива Паланка 525, активни 122
• Радовиш 523, активни 127
• Крушево 150, активни 71
• Кочани 1429, активни 251
• Пробиштип 408, активни 67
• Демир Хисар 219, активни 45
• Македонски Брод 198, активни 32
• Пехчево 120, активни 22
• Берово 452, активни 105
• Валандово 254, активни 55
• Виница 418, активни 120
• Делчево 605, активни 293 (172 лица од ПЕ Делчево се од Македонска Каменица)
• Кратово 172, активни 25
• Свети Николе 980, активни 196
• Кичево 1448, активни 349
• Ресен 563, активни 178
• Неготино 823, активни 357 (123 лица од ПЕ Неготино се жители на Демир Капија)

Направените 741 теста се преку: ИЈЗ-229, ЦЈЗ Скопје-32, Авицена-0, Биотек-0, МАНУ -88, Жан Митрев (Филип Втори)-111, Систина со PCR метода -204, лабораторија Лаор –0, Судска медицина-0, ЦЈЗ Битола-0, Инфективна клиника-7, ГАК-30, Синлаб-0, Ремедика-0, лабораторија болница Козле-0, ЈЗУ (рапид тест) -40, УК Пулмологија со алергологија –0, лаборатории од странство-0. Досега во земјата се направени вкупно 365.599 тестирања на Ковид -19.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)
• Чаир – 732
• Гази Баба – 1690
• Аеродром -1556
• Карпош – 1416
• Центар – 1249
• Кисела Вода – 1481
• Ѓорче Петров – 1022
• Бутел – 587
• Шуто Оризари – 194
• Студеничани – 59
• Сарај – 175
• Арачиново -22
• Илинден – 311
• Сопиште – 68
• Чучер Сандево – 102
• Петровец –116
• Зелениково -105
• Странец – 257
• Нераспределен- 165

Со почит,
Одделение за односи со јавноста
Министерство за здравство

loading...

TwistMoe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeDao: Licca: Mysterious Magical Ring anime episode 2 online free at https://animedao.nl animedao kiss

Little Bell and Ami’s Love Story (https://kissanime.mx/m/Z5bL) Episode 8

Dangobei Torimonochou: Hirake - Goma no Maki (https://animekisa.in/m/8xk5) Episode Full

Git project-hobbit: https://git.project-hobbit.eu/gogoanimebe

Mobygames: https://www.mobygames.com/user/sheet/userSheetId,819347/