СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари, да гласаме за бројот 12 да продолжи напредокот
СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари, да гласаме за бројот 12 да продолжи напредокот
СПАСОВ: НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСТРАЖАТ БИОГРАФИЈАТА НА ДАНЕЛА АРСОВСКА, ИМА ИНДИЦИИ ЗА МНОГУ МАТНИ ЗДЕЛКИ
СПАСОВ: НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСТРАЖАТ БИОГРАФИЈАТА НА ДАНЕЛА АРСОВСКА, ИМА ИНДИЦИИ ЗА МНОГУ МАТНИ ЗДЕЛКИ
МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес, ВМРО-ДПМНЕ шири невистини
МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес, ВМРО-ДПМНЕ шири невистини
НЕЧЕСНА МАТЕРИЈАЛИСТКА И ОПОРТУНИСТКА - АРСОВСКА СИ ЈА ВГНЕЗДИЛА МАЈКА СИ ВО УПРАВЕН ОДБОР ЗА ПАУШАЛ ОД 10 000 ДЕНАРИ ОД СЕДНИЦА КОГА БИЛА ШЕФИЦА НА ССК!
НЕЧЕСНА МАТЕРИЈАЛИСТКА И ОПОРТУНИСТКА - АРСОВСКА СИ ЈА ВГНЕЗДИЛА МАЈКА СИ ВО УПРАВЕН ОДБОР ЗА ПАУШАЛ ОД 10 000 ДЕНАРИ ОД СЕДНИЦА КОГА БИЛА ШЕФИЦА НА ССК!
ШОКАНТНО АУДИО: Максим Димитриевски и неговите пајташи нудат 500 денари за глас!
ШОКАНТНО АУДИО: Максим Димитриевски и неговите пајташи нудат 500 денари за глас!
СДСМ: Институциите веднаш да постапат за да распука и овој меур со манипулации на ВМРО-ДПМНЕ
СДСМ: Институциите веднаш да постапат за да распука и овој меур со манипулации на ВМРО-ДПМНЕ
МАКСО Е МАКС НЕРВОЗЕН - СДСМ Куманово: Салиевски, советник од ромската заедница е нападнат
МАКСО Е МАКС НЕРВОЗЕН - СДСМ Куманово: Салиевски, советник од ромската заедница е нападнат
ШИЛЕГОВ: ДВАТА НОВИ БУЛЕВАРИ ВО БУТЕЛ СЕ ДОКАЗ ДЕКА ОВАА ОПШТИНА НАЈБРЗО СЕ РАЗВИВАШЕ ВО ИЗМИНАТИВЕ 4 ГОДИНИ
ШИЛЕГОВ: ДВАТА НОВИ БУЛЕВАРИ ВО БУТЕЛ СЕ ДОКАЗ ДЕКА ОВАА ОПШТИНА НАЈБРЗО СЕ РАЗВИВАШЕ ВО ИЗМИНАТИВЕ 4 ГОДИНИ

КОСТА ПЕТРОВ: Во моментов ФИТР поддржува: 305 стартап компании со вкупно кофинансирање од 17,3 милиони евра 3 бизнис акцелератори со речиси 2 милиони евра

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————

🚀 Стартапите ги ставаме во фокусот – #ФИТР ги поддржува младите луѓе кои ги реализираат своите идеи преку стартап компании кои прераснуваат во брзорастечки бизниси
🔜 Формираме стартап совет со кој ќе иницираме законски измени со цел побрзо развивање на македонскиот стартап еко систем
❗️ Во моментов ФИТР поддржува:

✅ 305 стартап компании со вкупно кофинансирање од 17,3 милиони евра
✅ 3 бизнис акцелератори со речиси 2 милиони евра

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————–

👉 Business Accelerator UKIM ја промовира инвестиција во стартапот Елевејт Глобал
👉 X Factor Accelerator инвестира во стартапите Вишн Дајнемикс и Матриошка
Очекувам од акцелераторите да бидат многу похрабри, да се фокусираат на ризици и да започнат со многу посилно темпо да инвестираат во стартапи.
Совет до сите млади луѓе за развој на нивните бизнис идеи и стартапи: Потребна е добра визија, домар тим и да бидете адаптабилни. Опкружете се со луѓе кои веруваат во истите работи како тебе.
* реклами —————————————————————————————————————————————–

————————————————————————————————————————————————————

Важно е да ги прифаќате промените бидејќи светот константно се менува, но и постојано да работите со ментори, односно луѓе со претходно искуство во својата област.
Мора да имаат одржлив бизнис модел, особено добра маркетинг и стратегија за продажба, како и добар план за имплементација, а фокусот постојано ставајте го не само на национално, туку и на глобално ниво.
ФИТР е тука за сите ваши идеи, сугестии и критики, приклучете ни се“
– Одржана виртуелна презентација на првата инвестиција на #BusinessAcceleratorUKIM

loading...

4Anime: Ketsuekigata-kun! Featuring Yuri & Nasuno anime episode Full online free at https://4anime.biz animes online

WCOStream: Miss Kobayashi's Dragon Maid S Short Animation Series anime episode 2 online free at https://wcostream.cc wcostream pokemon

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

https://animepahe.cc anime websites

Kissanime6 doodlekit: https://kissanime6.doodlekit.com/home#

Dev: https://dev.to/animefreakws