СДСМ: Пресудата за случајот Таргет-Тврдина е удар врз остатоците на режимот на ВМРО-ДПМНЕ, патот на правдата е чист
СДСМ: Пресудата за случајот Таргет-Тврдина е удар врз остатоците на режимот на ВМРО-ДПМНЕ, патот на правдата е чист
СЕКОГАШ ХРАБАР, НА СВОЈА ШТЕТА, НО ЗА ДОБРОТО НА ЗЕМЈАТА: Љупчо Георгиевски со 5 точки како да се подобрат односите помеѓу С Македонија и Бугарија
СЕКОГАШ ХРАБАР, НА СВОЈА ШТЕТА, НО ЗА ДОБРОТО НА ЗЕМЈАТА: Љупчо Георгиевски со 5 точки како да се подобрат односите помеѓу С Македонија и Бугарија
Шилегов за смртта на градоначалникот на Загреб, Бандиќ: Скопје загуби голем пријател, јас загубив голем пријател
Шилегов за смртта на градоначалникот на Загреб, Бандиќ: Скопје загуби голем пријател, јас загубив голем пријател
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ЌЕ СЕ КАНДИДИРАМ ПАК ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ, НО НИ НА КРАЈ ПАМЕТ НЕ МИ ТЕКНАЛО ДА ГО РУШАМ ЗОКИ ОД ЛИДЕР НА СДСМ, СИТЕ СТОИМЕ ЗАД ЗОКИ КАКО НАШ ЛИДЕР!
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ЌЕ СЕ КАНДИДИРАМ ПАК ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ, НО НИ НА КРАЈ ПАМЕТ НЕ МИ ТЕКНАЛО ДА ГО РУШАМ ЗОКИ ОД ЛИДЕР НА СДСМ, СИТЕ СТОИМЕ ЗАД ЗОКИ КАКО НАШ ЛИДЕР!
АНГОВ: Почитувани мои сограѓани, За еден месец Владата на Република Северна Македонија предводена од Премиерот Зоран Заев, одобри вкупно 92.6 милиони денари за Дојран!
АНГОВ: Почитувани мои сограѓани, За еден месец Владата на Република Северна Македонија предводена од Премиерот Зоран Заев, одобри вкупно 92.6 милиони денари за Дојран!
БОГОЕВ: Чистиме уште една мини - депонија во Злокуќани, на патот кон православните гробишта
БОГОЕВ: Чистиме уште една мини - депонија во Злокуќани, на патот кон православните гробишта
Битиќи за „Утрински брифинг“ - Со оперативниот план за вработување, сите кои ги изгубиле работните места поради Ковид, ќе ги вратиме назад на пазарот на трудот
Битиќи за „Утрински брифинг“ - Со оперативниот план за вработување, сите кои ги изгубиле работните места поради Ковид, ќе ги вратиме назад на пазарот на трудот
(ВИДЕО) Вицепремиерот Битиќи во Топ Тема: Имаме најава за четири нови инвестиции со вредност од над 300 милиони евра и нови 2000 работни места
(ВИДЕО) Вицепремиерот Битиќи во Топ Тема: Имаме најава за четири нови инвестиции со вредност од над 300 милиони евра и нови 2000 работни места

Костадинов кон Мицкоски: Извини се на граѓаните за сите твои лаги, клевети, хистерии со кои работеше против својата татковина!

Срушени се сите клевети на ВМРО-ДПМНЕ дека се распродавал македонскиот идентитет, потопени се сите лаги на Христијан Мицкоски дека се распрачувала нашата татковина, порача портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов.

„Македонскиот идентитет не е распродаден туку е сочуван, а нашата држава не е распарчена како што хистерично лажеше Мицкоски. Додека ние работевме за граѓаните и ги браневме државните позиции, европската иднина и македонскиот национален идентитет, Мицкоски смислено и оркестрирано ширеше хистерични лажни вести и клевети поткопувајќи ја државната позиција.

Пред само неколку денови Мицкоски на собир за одбрана на својата фотелја лажеше дека во Софија ни се распарчувала државата. Клеветеше дека се распродава идентитетот, дека се тргува со антифашистичкиот темел на нашата држава, ширеше лажни вести, поттикнуваше говор на омраза.

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ беа единствените кои гласно навиваа Северна Македонија да не добие датум за почеток на преговори. Единствените кои намерно и свесно блокираа реформи и закони важни за интеграцијата во ЕУ, но уште поважни за нашите граѓани.

Нивните лаги дека освен Бугарија и други земји не ја поддржуваат нашата интеграција ја демантираа европски држави. Секогаш кога се работи за државните и национални интереси, Мицкоски го покажува своето антидржавно и антиевропско лице.

Таков е и случајот со стратешката грешка и неодобрувањето на меѓувладината конференција за Република Северна Македонија од страна на Република Бугарија. Не издржа Христијан Мицкоски, па поита овој пораз на европските вредности, да го воспева како своја победа.

Ништо ново од партијата која правеше се за да го блокира напредокот во интеграцијата, партијата чиј претседател не смогна сили ниту да го честита членството во НАТО. Се потврди дека се што излегува од устата на Мицкоски е ноторна лага и ова е уште еден негов пораз.

Затоа Мицкоски, те повикувам да излезеш и да им се извиниш на граѓаните за сите твои лаги, клевети, хистерии со кои работеше против својата татковина, против својот народ.

Излези и извини се на македонскиот народ! Излези и извини се на сите наши граѓани! Остануваш Мицкоски уште долго во опозиција, ние продолжуваме да работиме за граѓаните, за државата. Ние сме свои на своето. Македонци, кои зборуваат македонски јазик. Нашата македонска иднина е европска.

Станавме земја членка на НАТО како Македонци, кои зборуваат македонски јазик, ќе станеме земја-членка на ЕУ како Македонци, кои зборуваат македонски јазик“, додаде Костадинов.

loading...

The Seven Deadly Sins Episode 24 at GoGoAnime gogoanime my hero

Dr. Stone: Stone Wars (https://crunchyrollfree.com/m/RMv3) Episode 1 at Crunchyroll crunchyroll 30 days free